Новости OLX

Студентське життя: у скільки обійдеться знімати житло в новому навчальному році

19 августа 2015   
 53
Студентське життя: у скільки обійдеться знімати житло в новому навчальному році

Наступає новий навчальний рік. Як завжди, літо пролетіло практично непомітно, і тепер знову потрібно збиратися до школи чи університету. Для багатьох студентів найважливіший етап підготовки – пошук та оренда житла, адже не завжди виходить отримати місце в гуртожитку. Сервіс приватних оголошень OLX проаналізував оголошення про довгострокову оренду й готовий оголосити, скільки студентам і їх батькам доведеться витратити на житло.

Найбільшою популярністю серед студентів користуються 1-кімнатні та 2-кімнатні квартири. Зазвичай оренда квартири обходиться дорожче, ніж знімати кімнату в гуртожитку. Однак є й хороша новина – за останні півроку, згідно з аналізом пропозицій на OLX, вартість довгострокової оренди житла не змінилася практично ніде. Тобто, сюрпризів із подорожчанням бути не повинно. Другий позитивний момент: об’єднавши зусилля з декількома друзями/знайомими, можна зекономити, адже оренда 2-кімнатної квартири не набагато дорожча за 1-кімнатну.

Найдорожча оренда квартир – у Києві. У кінці літа звідусіль до столиці з’їжджаються студенти. Проживання в 1-кімнатній квартирі обійдеться в середньому в 4 тис. грн. на місяць, а за «двушку» доведеться платити 5 тис. грн. на місяць. Традиційно недешево знімати житло в містах-мільйонниках – Одесі, Харкові, Львові, Дніпропетровську.

У менших обласних центрах, де кількість вищих навчальних закладів, невелика, вартість оренди дешевша. У Хмельницькому, наприклад, жити в 2,5 рази дешевше, ніж у Києві.

Орендаarenda_1-2_room_2015