Пресс - релизы

Скільки коштує «набір першокласника» у Львівській області

20 августа 2015   
 69
Скільки коштує «набір першокласника» у Львівській області

Розумний розподіл коштів дозволяє купити все необхідне для першокласника та заощадити сімейний бюджет. Проаналізувавши ціни на нові та вживані речі, представлені на онлайн-ресурсі приватних оголошень OLX.ua у Львівському регіоні, ми з’ясували, яка сума потрібна для того, щоб підготувати дитину до першого вересня.

OLX_Львов_укр

У категорії «Товари для школяра» у Львівській області на OLX.ua розміщено більш ніж 1500 активних оголошень. Серед пропозицій можна знайти як вживані речі у чудовому стані, так і зовсім нові, виробництва невеликих підприємств. Істотно заощадити можна, якщо купувати ненові речі у приватних осіб. Більшість товарів, представлених на OLX.ua, — в хорошому стані. Застосовуючи фільтри пошуку, які пропонує сайт, можна вибрати потрібну категорію та швидко відсортувати їх за вартістю і станом (вживані, нові).

Щоб зібрати першокласника до школи, батькам потрібно від 534 до 974 гривень, загальна сума буде залежати від якості придбаних речей. До набору включили тільки найнеобхідніше: шкільну форму, штани та дві сорочки для хлопчика, форму, сарафан і дві блузки для дівчинки, пару туфель, одяг і взуття для занять фізкультурою, рюкзак, базове канцелярське приладдя та зошити.

Шкільна форма є найдорожчою покупкою для батьків. Зазвичай це костюм-двійка (штани та піджак для хлопчика, спідниця/сарафан і піджак для дівчинки), до якого необхідно мінімум дві сорочки/блузки (на зміну) та пара легких туфель. Залежно від матеріалу й стану, ціна на костюми для хлопчиків на OLX.ua стартує від 200 гривень, що цікаво, вона є однаковою як для вживаних, так і для нових речей. На сайті також представлені пропозиції і від невеликих підприємств, які продають речі власного виробництва за мінімальними для ринка цінами. Комплект для дівчинки дешевший — є пропозиції від 40 гривень. Враховуючи особливості здійснення онлайн-покупок, можливість приміряти або обміняти речі надає більшість продавців.

Важливою частиною витрат є взуття. Нові туфлі для хлопчика коштуватимуть від 150 гривень, для дівчинки втричі дешевше — від 50. А кросівки в хорошому стані можуть коштувати від 75 гривень і вище, але в порівнянні з новими, різниця незначна. Так, наприклад, для дівчинки можна придбати пару від 95 гривень.

Спортивний костюм для дівчинки у хорошому стані коштуватиме 120 гривень, для хлопчика можна знайти новий комплект за 60 гривень.

Рюкзак повинен бути не лише зручним для дитини, а й безпечним, з твердою спинкою, світловідбиваючими елементами та правильно підібраними ременями. Новий якісний рюкзак на OLX.ua можна купити від 80 гривень.

Базовий канцелярський набір для першокласника (20 зошитів на 12 аркушів, три кулькових ручки, три простих олівці) обійдеться в суму від 49 гривень.

Так, базовий набір для хлопчика у хорошому вживаному стані коштуватиме від 565 гривень і 929 гривень — за нові речі; для дівчинки — від 534 і 974 гривень відповідно. Середньоринкові ціни аналогічного набору стартують від 3500 гривень*.

На перший погляд, все необхідне забезпечили (шкільна форма, рюкзак, канцелярське приладдя), проте з розвитком сучасних технологій може виникнути потреба в додаткових покупках — електронній книзі або мобільному телефоні. Звичайно, їх використання учнем має контролюватися з боку батьків і вчителів. На ОLX.ua можна придбати економний варіант пристрою, що допоможе завжди бути на зв’язку з дитиною або ж якісно доповнити навчальний процес. Придбати просту електронну книгу можна від 650 гривень, а телефон — від 150 гривень.

Зазначимо, що середня заробітна плата на Львівщині за перше півріччя 2015 року становила близько 3343 гривень (за даними Держкомстату).

* усереднені дані по регіональних онлайн-магазинах.