Новости OLX

10 продуктів, які допомагають краще спати

12 января 2016   
 226
10 продуктів, які допомагають краще спати

Якщо ви не любите сон, просто тому що не можете вночі спати, не спішіть приймати снодійне. Натомість, замініть вечерю чи перекус на ніч на продукти, котрі відомі своїми властивостями покращувати сон.

1.  Молоко

Склянка молока завжди вважалася корисною для сну, і не дарма. Молоко містить кальцій, котрий не лише допомагає вашим м’язам розслабитися, але й регулює виробництво мелатоніну вашим організмом. Окрім того, в молоці є амінокислота триптофан, попередник серотоніну — гормону, що стимулює релаксацію та почуття спокою. Насолоджуйтеся склянкою молока —  воно ще більше заспокоює, коли тепле, — перед сном, або випийте склянку, якщо прокинулися серед ночі.

1

2.  Вишні

Вишні також містять мелатонін, котрий допомагає міцно спати. Щоб отримати найкращий результат, з’їжте порцію вишень за 1-2 години до сну, або пийте двічі на день вишневий сік.

2

3.  Грецькі горіхи

І в них є меллатонін. До того ж, вони містять триптофан, котрий перетворюється на мелатонін у вашому організмі. З’їжте порцію грецьких горіхів за годину перед сном — і насолоджуйтеся відпочинком.

3

4.  Мигдаль

Мигдаль є прекрасним джерелом магнію, який допомагає розслабитися, а також протеїну, котрий утримує рівень цукру навіть протягом ночі. До того ж, денна порція мигдалю знижує рівень шкідливого холестерину, пришвидшує мозкову активність та зміцнює кістки.

4

5.  Салат

У той час як салат не вважається традиційною закускою перед сном, насправді він надзвичайно ефективний. А все тому, що салат містить фітонутрієнт під назвою лактукарій, який викликає сон, полегшує біль та сприяє розслабленню. Якщо жування листків салату перед сном вас не приваблює, ви можете заварити з нього чай, заливши листя гарячою водою. Дайте напоєві настоятися 10 хвилин, додайте трошки меду.

5

6.  Сир

Як усі молочні продукти, сир містить кальцій, який допомагає зняти стрес та розслабити м’язи;  також сир регулює виробництво організмом мелатоніну. Видів сирів дуже багато, тож щовечора ви зможете обирати щось нове. Поласуйте декількома кубиками або 2-3 шматочками на цільнозерновому крекері.

8

7.  Хумус

Цей продукт з нуту не лише смачний. Він ще й є джерелом триптофану. Насолоджуйтеся декількома чайними ложечками хумусу на крекері за кілька годин до сну — і отримаєте переваги у вигляді стабільного рівня цукру в крові, снодійних гормонів та білків, що заспокоюють будь-який кислотний рефлюкс — звичну причину безсоння.

6

8.  Банани

Солодкі, недорогі й улюблені для багатьох — що може не подобатися в бананах? А ще вони просто напаковані магнієм та калієм — двома мінералами, котрі допомагають розслабити м’язи та сприяють сну. До того ж, банани є гарним джерелом триптофану. З’їжте один невеличкий банан за 1-2 години до сну.

7

9.  Рис

Мабуть, рис не є вашим першим вибором, коли ви думаєте про перекус перед сном. Але насправді рис є досить корисним для здорового сну. У ньому достатньо глюкози, аби підживлювати ваш мозок уночі; він також підвищує рівень триптофану та серотоніну, які надзвичайно важливі для якісного відпочинку. Якщо їсти рис перед сном не дуже хочеться, спробуйте розбавити його молоком та медом.

9

10.  Мед

Цей солодкий десерт — прекрасний помічник, якщо ви не можете заснути. Цукор трохи підвищує рівень інсуліну, дозволяючи триптофану легше проникнути у ваш мозок, де він робить свою чарівну справу, допомагаючи вам заснути. Просто з’їжте столову ложку меду перед сном, бажано на пустий шлунок. Якщо ви не можете витримати такий інтенсивний солодкий смак, додайте ложку меду в горнятно ромашкового чаю.

10

На добраніч:)

сон

Джерело: about.com