Новости OLX

Традиційне українське Різдво: як святкувати

5 января 2016   
 792
Традиційне українське Різдво: як святкувати

Світ зустрів Новий 2016 рік. В Україні це свято відмічають гучно й масштабно. Однак для багатьох не менш важливим є свято Різдва Христова. На відміну ввід Нового року, святкування Різдва – це не лише смачна вечеря, а й дотримання традицій. В OLX поцікавилися, які різдвяні атрибути необхідні для дотримання традицій і яка їх вартість.

Звичайно ж, центральний елемент Святого вечора – святкова вечеря, що складається з куті та ще 11 пісних страв. Аби приготувати святковий стіл, українські господині прокидалися дуже рано – біля 1 години ночі. Сьогодні приготування вечері займає значно менше часу. І навіть найголовнішу страву свята – кутю, якщо не вистачає часу, можна замовити в кулінарів. Ціна на OLX стартує від 51 грн.

Кутья

До самої вечері, згідно з традицією, у дім вносився дідух – символ урожаю, благополуччя, багатства й оберегу для всієї родини. Дідух – це житній, пшеничний чи вівсяний сніп. Зерно з дідуха зберігалося в домі до весни. Здавна господарі самостійно робили собі дідухи, а тепер цей атрибут Різдва можна й придбати. Ціна невеликого за розміром дідуха на OLX починається від 50 грн.

Дидух_50 грн

Якщо вас цікавить оберіг більш значний, є варіанти і за 1000 грн (1,5 метра), і за 2000 грн (165 см). У будь-якому випадку, купуючи у свій дім дідух, ви отримуєте виріб ручної роботи, у яку майстер вкладає душу.

Дидух_2000 грн

Традиційна для нас ялинка з’явилася в українських сім’ях у першій половині 20 ст. Спершу її підвішували до стелі, а потім почали ставити на підлогу. Ялинку прикрашали свічками,  горішками, яблуками, домашніми тістечками.

У деяких регіонах у якості декору використовували різдвяних «павуків», виготовлених із соломи. «Павуки», символізують павутину, котра за легендою врятувала Христа від Іродових воїнів. «Павуків» підвішували до стелі чи на вікно. На OLX таку традиційну різдвяну прикрасу можна придбати в рамках 300 грн. Житло також прикрашали різними геометричними прикрасами на вікнах, фігурами голубів, їжачків, котрі підвішували до стелі.

Паук

Різдво не обходилося без колядування. Залежно від регіону, колядувати починали або у Святвечір, або на наступний день. Група молодих парубків ходила від двору до двору й зичила господарям здоров’я та процвітання з допомогою колядок. Аби освіжити свій репертуар колядок, можна пошукати книгу з колядками або диск із записами.

Диск_колядки

Невід’ємним атрибутом колядників була різдвяна зірка. Символ пов’язаний з євангельською легендою про Христа, про народження якого сповістила «віфлиємська зірка». Головний атрибут колядників на OLX можна купити за 150 грн.

Рождественская звезда

Зараз різдвяну зірку використовують не лише для вертепу, але й для прикрашання ялинки та інтер’єру. Різдвяна зірка на ялинку з лози продається за 50 грн.

Звезда на елкуЗірку у вигляді підвіски можна придбати за 30 грн.

Звезда_подвеска

У формі різдвяної зірки можна також знайти декоративний вінок (100 грн) і підсвічник (75 грн).

Звезда-венок

Часто колядники «водили Козу» — це театралізований обряд зі своїм сценарієм, головним героєм якого була Коза. Якщо вам захочеться відтворити обряд, то костюм Кози, разом з іншими персонажами (Циган, Дід, Баба, Турок та інші), можна або придбати, або взяти напрокат.

Театралізовані виступи влаштовували й мандрівні музиканти. Вони подорожували з так званим ляльковим вертепом (або шопкою); популярним був і живий вертеп, де головні ролі виконували не ляльки, а самі артисти. Хоча часто учасники живого вертепу носили з собою й шопку – макет, що зображував невеличкий будиночок з членами святої сім’ї.

Сьогодні вбрань для вертепу немало, діючі персонажі різноманітні. Наприклад, у Самборі Львівської області можна придбати набір для цілої вертепної групи – 3 наряди Царів, 4 костюми Пастушків, 2 сукні для Янголів та інші. Ціна комплекту договірна.

Набор костюмов для ВертапаЦарську корону продають за 50 грн.

Царская корона

Реквізити для Воїна – щит та спис – обійдуться в 2000 грн за 2 комплекти.

 

Реквизит для воиновДитячий костюм Волхва пропонують за ціною від 100 грн.

 

Костюм Волхва

Костюм Ангела можна придбати за 450 грн.

Костюм Ангела

Охочі можуть придбати й шопку, аби декорувати свій дім. Причому макет може бути зовсім різних розмірів. Найпростіший варіант коштує 210 грн.

Шопка_210 грнНабір 11 фігурок (12 см) продають за 900 грн.

Набор фигурок Вертеп_900 грн

Цікавий виріб ручної роботи з дерева обійдеться в 2500 грн. Майстер використав техніку «випалювання». У комплекті – 11 фігур висотою 13 см.

Шопка из дерева_2500 грн

Ще один гарний виріб ручної роботи з дерева продають за 3500 грн. Ця шопка «підсвічується неоновими вогниками голубого кольору зі змінними діапазонами підсвічування».

Шопка_3500 грн

Прикрасити фігурами з вертепу можна й двір. Так, одна фігура висотою 80 см коштує 1100 грн. А набір фігур (11 елементів) висотою 90 см обійдеться в 11800 грн.

Вертеп_фигуры во двор

Вертеп у сучасній інтерпретації може з’явитись у вигляді прикрас на вашій ялинці. Набір «Вертеп» з 11 іграшок і 9 зірочок продають у Львові за 750 грн.

Вертеп_игрушки на елку

А з допомогою набору для творчості (60 грн) можна познайомити з вертепними персонажами й маленьку дитину. У комплекті 5 гіпсових фігурок, котрі можна розмалювати й прикрасити ними свій дім.

Вертеп_набор для творчества