Новости OLX

Що українці продають в інтернеті: цікаві та рідкісні книги

27 мая 2016   
 182
Що українці продають в інтернеті: цікаві та рідкісні книги

Щорічно в останню суботу травня в Україні відзначають День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження. Це відмінний привід не тільки привітати всіх, хто професійно з ним пов’язаний, але й оновити бібліотеку. Незважаючи на те, що електронні книги стрімко влилися в наше життя, українці не забули про старі добрі паперові книги. Аналітики OLX проаналізували, що продають користувачі сервісу, та відібрали найрідкісніші та найнезвичайніші пропозиції.

У розділі “Книги/журнали” доступно більше 210 000 активних оголошень. Зустрічаються як сучасні видання, так і столітні екземпляри. Для порівняння, кількість результатів за запитом “електронна книга” в 40 разів менша. Серед найпопулярніших запитів в категорії на OLX 27,5% стосується книг англійською, 19% — книг з історії, 15% — книг зі зборами творів, 10% — книг для підготовки до ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання), 9% — дитячих книг, 7,5% — книг в жанрі “фантастика”, 3,5% — Біблій, 3,5% — це кулінарні книги, 2,5% — книги Стівена Кінга і 2,5% — книги “Гаррі Поттер” Джоан Роулінг. Аналітики OLX відібрали найцікавіші, рідкісні та незвичайні книги, які українці пропонують на сервісі.

“Побачення з кішкою”

Дівчина з Києва пропонує безкоштовно забрати книгу “Побачення з кішкою”. Породи, догляд, розведення, виховання, здоров’я та проведення виставок — про все це можна прочитати в цій книзі. Напевно, автор оголошення настільки добре розбирається в котах, що абсолютно безкоштовно пропонує й іншим робити це трохи краще.

1

Подарунок з книги

Не буває непотрібних книг. Як відомо, це найкращий подарунок. А ось виробом із книги можна ще й здивувати. Замовити такий хендмейд пропонують від 300 грн за одиницю, із доставкою по всій Україні.

2

 Книга-родовід

Зберегти “сімейну спадщину” допоможе книга-родовід, куди можна вписати всіх родичів. У ній є підказки й уточнення, як правильно заповнювати книгу і не втрачати послідовного зв’язку між поколіннями У шкіряній палітурці, з папером з ефектом старовини, вона стане відмінним подарунком друзям або займе почесне місце на полиці домашньої бібліотеки. Коштує така книга 2 900 грн.

3

“Гарбузовий рік”

Сучасна література теж заслуговує на увагу. Часто користувачі, купивши новинку, готові продати її за символічну суму після прочитання. Наприклад, популярне сьогодні видання української письменниці Катерини Бабкіної “Гарбузовий рік” продається за 55 грн. Це дитяча повість, яка складається із шести переплетених між собою оповідань про дружбу, кінець літа й осінь в одному міському саду-городі. Ілюстрації до книги зробила Юлія Пилипчатіна.

“Драконовідання”

Кому з дітей не сподобалася б ідея стати приборкувачем драконів? Із книгою Ернеста Дрейка кожен маленький лицар може більше дізнатися про драконів, їх види й способи приручення. Цей свого роду розвиваючий альбом із великою кількістю елементів за захопливими історіями тренує і моторику, і кмітливість. Він весь складається з барвистих магічних заклинань, вставних міні-книжок і карт. Коштує така книга 300 грн.

4

“Римський требник”

Купівля старовинної літератури — це вже свого роду інвестиція. І не тільки в інтелектуальний розвиток, але і в фінансовий. Так, один з користувачів готовий розлучитися з книгою 1770 року — “Римський Требник”, — виданою в Ліоні, за 1 400 грн. Подібні речі стають все дорожчими з кожним днем.

5

“Der Nibelunge Noth und die Klage”

Ще одна старовинна книга, німецького філолога Карла Лахмана продається на онлайн-ресурсі за 100 $ (приблизно 2 570 грн). Кожен колекціонер, особливо поціновувач творчості Лахмана, може пишатися такою вінтажною книгою у своїй колекції.

6

“Generall Historie of Plantes”

Одна з найстаріших і дорогих книг, що продаються на OLX, — “Історія рослин” Джона Джерарда. Книга була видана в 1633 році, на сьогодні їй 383 роки. ЇЇ можна назвати реліквією або навіть артефактом, адже вона існує майже чотири століття. Продавець пропонує придбати її за 1 100 $ (приблизно 27 665 грн).

7

“Привіт із Харкова”

Як пише продавець: “Книга “Привіт з Харкова” — повний каталог дореволюційних листівок із видами міста Харкова (1897-1918 рр). Книга призначена колекціонерам-філокартистам, історикам, культурологам, мистецтвознавцям, а також жителям і гостям Харкова, які цікавляться історією міста. П’ять частин альбому-каталогу знайомлять читачів із сувенірними, видовими, фотографічними, рекламними листівками”. Коштує таке зібрання 1 300 грн.

8

Домашня бібліотека в 2 000 книги

Якщо не хочете збирати свою бібліотеку десятиліттями, сьогодні без зусиль можна придбати готову. Сім’я з Дніпропетровська продає свою домашню бібліотеку, яка налічує близько 2 000 книг. Продавець пише, що серед книг є багато історичних і рідкісних, детальний список готовий відправити потенційному покупцеві особисто. Ціна такої бібліотеки 100 000 грн. Продається вона відразу вся, не по частинах.

9

Науково-технічний прогрес бере своє. Але жодне ноу-хау не можна порівняти з паперовою книгою. Як і театр, який не зник з появою телебачення, вона залишається на міцних позиціях в житті кожної людини — у вигляді вигідної інвестиції або ж корисного дозвілля.