Новости OLX

Скільки може заробити цього літа студент в Україні

15 июня 2016   
 113
Скільки може заробити цього літа студент в Україні

Сьогодні інтернет стає корисним засобом у багатьох питаннях, зокрема й у пошуку роботи. Особливо ефективно це працює серед молоді й студентів, для яких літо — це не тільки можливість відпочити, а й шанс заробити. Аналітики популярного ресурсу OLX проаналізували пропозиції користувачів і з’ясували, які напрямки є найбільш популярними цього літа і на що варто розраховувати студентам.

В Україні на OLX доступно понад 188 200 вакансій і близько 53 400 резюме. Найбільше пропозицій про роботу можна знайти у категоріях «Роздрібна торгівля/Продажі» (19,8% від загальної кількості вакансій), «Бари/Ресторани» (11,9%) і «Будівництво» (11,3%). Традиційно в літній сезон збільшується попит на спеціальності в роздрібній торгівлі та сфері обслуговування. Серед найбільш поширених позицій, на які слід звернути увагу студентам і випускникам, — продавець-консультант, кур’єр, аніматор, офіціант і бармен. Мінімальна оплата для цих вакансій коливається від 45 до 100 грн за робочу зміну, робочі години визначаються індивідуально в кожному окремому випадку. Перш за все заробітна плата залежить від розміру міста: в обласних центрах пропозиції завжди будуть оцінюватися дорожче. Важливо відзначити, що завжди можна знайти роботу, найбільш відповідну до способу життя — часткова зайнятість, повний день або зміна. Розглянемо всі варіанти.

За місяць роботи у складі штатної промо-команди молодому студентові обіцяють у середньому від 4 500 грн, а також премії та бонуси. Роботодавець надає затишний офіс і тренінги особистісного й професійного зростання.

1

Ініціативних співробітників без досвіду роботи здатних схоплювати на льоту чекають на посаду офіціанта. До місячної зарплатні від 2 800 грн гарантують зручний графік, харчування й транспорт до закладу за рахунок роботодавця.

2

Навчати готові й для роботи в літній період у луцькому супермаркеті, де місячна ставка складе від 2 200 грн.

3

А для молодої людини, що має базові навички роботи в соціальних мережах, відкривається перспектива роботи SMM-фахівцем з оплатою від 2 500 грн на місяць.

4

Як же йде справа з підробітком, що передбачає вільний графік? Відповідальним і ввічливим офіціантам у ресторані біля моря в Одесі за одну робочу зміну обіцяють від 100 грн.

5

Енергійний і життєрадісний аніматор у запорізькому торговому центрі зможе заробити від 70 грн на день. Досвід роботи аніматором вітається.

6

Продавцям-консультантам у зоомагазині в Харкові готові платити від 135 грн за робочу зміну. Розглядають кандидатів у тому числі й без досвіду роботи.

7

Кур’єрам готові платити 5 тис. грн. на місяць. Зміна триває з 8 ранку до 18:00.

Для студентів, що бажають поєднати роботу з подорожами, існують можливості сезонного заробітку. За висадку саджанців і роботу в садах і теплицях на фермерському господарстві у Польщі молоді люди можуть заробити від 500 євро (приблизно 15 000 грн) на місяць.

9

У свою чергу програма «Work in Germany» надає робочі місця для іноземних студентів у сільськогосподарському секторі та у галузі громадського харчування в Німеччини, Баварії або Баден-Вютенберзі. Зарплата у цих випадках залежатиме від рівня володіння мовою, у середньому це 9,40 євро (приблизно 282 грн) на годину при 35-40-годинному робочому тижні.

10

Таким чином, найбільш затребуваними категоріями серед роботодавців влітку стали «Роздрібна торгівля / Продажі» (19,8% від загального числа вакансій), «Бари / Ресторани» (11,9%) і «Будівництво» (11,3%). Найменшою популярністю серед роботодавців користуються категорії — «ІТ / телеком / комп’ютери» (0,8%) і «Культура і мистецтво» (0,4%). Серед найбільш поширених вакансій — продавець-консультант, офіціант, кур’єр, поширювач об’яв і аніматор. Саме на ці позиції студенти зможуть влаштуватися з найбільшою ймовірністю.

2016-06-13 Hoshva PR OLX national work info_ukr