Новости OLX

Як змінився ринок вторинного житла у Львівській області з початку року

28 июля 2016   
 97

Ринок нерухомості завжди чутливо реагує на стан економіки України. І якщо за підсумками минулого року ВВП країни зменшився майже на 10%, то на початку 2016-го показав слабке зростання на 0,1%. На поточний рік експерти МВФ прогнозують підсумкове зростання на рівні 1,5%. Крім того, споживчі настрої почали покращуватися: за даними GfK Україна, споживання зросло на 5%. Повернення гривні в стабільний коридор до долара і євро також пішло на користь готовності до серйозних покупок, таких як квартири. Аналітики сервісу оголошень OLX вивчили пропозиції у Львові й області і дізналися, як змінилася середня вартість квартир за останні півроку.

У рубриці «Продаж вторинного житла» у Львівській області активно понад 4 тисячі оголошень щодо продажу нерухомості. Традиційно найбільше пропонується однокімнатних і двокімнатних квартир.

Ціни варіюються залежно від класу житла — від найпростішого до преміум-апартаментів. Наприклад, найдоступніша квартира в області — однокімнатна у Дрогобичі — пропонується всього за 8 тис. дол. Найдорожчими виявилися дворівневі апартаменти зі щойно зробленим ремонтом та встановленим каміном, які коштують 350 тис. дол. (~ 8,75 млн. грн).

Ціни на однокімнатні квартири у Львівській області показали в основному значне падіння в гривнях — їхня вартість у регіоні відчутно знизилася. У Бориславі однокімнатні подешевшали на 35%, у Дрогобичі — на 24%, Львові — на 27%, Трускавці — на 11%. Лідером зі зниження вартості однокімнатних квартир став Червоноград, де вони втратили 60% ціни. Слабке подорожчання — на 10% у гривнях — помічено лише у Стрию.

У підсумку середня ціна однокімнатної квартири в гривні в червні 2016 року становила:
Львів — 558,5 тис. грн

Борислав — 213,7 тис. грн

Дрогобич — 366,6 тис. грн

Стрий — 475,4 тис. грн

Трускавець — 624 тис. грн.

Червоноград — 218 тис. грн

Ціни на двокімнатні квартири у Львівській області також показали відчутне зменшення. Львівські «двійки» у гривнях подешевшали на 23,5%, у Стрию — на 28%, Трускавці — на 29%, Червонограді — на всі 38%. У Дрогобичі вони втратили лише 4,7% вартості, тоді як у Бориславі, навпаки, подорожчали на 31%. У грудні в Червонограді двокімнатні виявилися дешевшими за «одинички». Це пояснюється тим, що ціна квартири залежить від кількості квадратних метрів, а часто площа «одинички» та двокімнатної квартири майже однакова.

Трикімнатні ж квартири в області показали різну динаміку. Найбільший обвал цін — на львівські «трійки» — 50,5%. У Дрогобичі вони подешевшали на 14,5%, у Трускавці — на 5%. Слабке зростання ціни на 4% у гривнях — у Червонограді, у Стрию ж — відчутне подорожчання на 27%, у Бориславі — стрибок на 37,6%. При цьому трикімнатні квартири бувають дешевшими за двокімнатні. Аналітики пояснюють це тим, що на одно- і двокімнатні, як правило, найвищий попит, тоді як квартири більшого розміру наразі стали неліквідними на ринку нерухомості.

OLX Property L'viv info
Коливання цін на нерухомість традиційно залежить від курсу долара, який після стрибка вгору взимку і на початку весни почав улітку відкочуватися на позиції кінця 2015 року до позначки близько 25 грн за долар. Окрім того, у великих містах відчутна активність на первинному ринку нерухомості, тоді як у менших попит на житло сильніше залежить від сезонних факторів. На ціни у Львівській області впливає також стан промисловості регіону й плани щодо розвитку туристичної інфраструктури.

Загалом по Україні середня ціна однокімнатної квартири в червні 2016 року становила 676 288 грн (27 282 дол.). У лідерах рейтингу, як і раніше, Київ (1,07 млн. грн), Одеса (882 тис. грн) і Львів (790 тис. грн). У топ-10 міст, де однокімнатна коштує більше 25 тис. дол., також Харків, Чернівці, Луцьк, Запоріжжя, Тернопіль, Кіровоград і Черкаси.