Новости OLX

Утеплюємо дім: що пропонують онлайн у Вінницькій області

26 сентября 2016   
 53
Утеплюємо дім: що пропонують онлайн у Вінницькій області

Значне підвищення вартості комунальних послуг підштовхнуло українців активно взятися до вивчення технологій енергозбереження. За оцінками експертів, правильне утеплення зберігає до 40% енергії. За даними аналітиків OLX, для відчутного покращення енергоефективності знадобиться від кількох сотень до кількох тисяч гривень. Користувачів найбільше цікавлять різні види котлів, у тому числі на твердому паливі, а також радіатори.

Комунальні перетворення в Україні почалися з різкого підвищення тарифів на послуги ЖКГ. Наприклад, у Києві тарифи на опалення зросли майже вдвічі. Вартість електроенергії також відчутно зросла. З 1 вересня споживання 100 кВт електроенергії обійдеться в 71,4 грн, хоча ще рік тому вони коштували 45,6 грн (+57%).

Середня ж зарплата за перших сім місяців року за даними Держстату становила 4 916 грн проти січневих 4 362 грн, зростання добробуту в грошовому виразі склало майже 13% за офіційної інфляції близько 5%.

Базові рекомендації

Утеплювати житло краще комплексно. Із простих прийомів для зменшення тепловтрати вікон — наклеїти прозору теплозберігаючу плівку. Її теплопровідність у 20 разів нижча, ніж у звичайного скла. Таким чином температуру в приміщенні можна підвищити на 3 градуси. За батареями поставте рефлектори або просто закріпіть фольгу на картонці. Так тепло буде йти у приміщення, а не на зовнішню стіну. Ще один хід — вентилятор на стелі (середня ринкова ціна — близько 1 500-1 800 грн). Він повертатиме тепле повітря від стелі донизу, підтримуючи рівномірну температуру. Якщо ви живете в приватному будинку з каміном, треба враховувати, що тепло виходить і через димар. Його можна затулити надутою повітряною кулькою на довгій нитці.

Легендарні радянські килими, які продають онлайн від 350 грн, стануть у нагоді тим, хто живе у своєму будинку або на першому поверсі, і не тільки для селфі, але й для запобігання відтоку тепла через холодну підлогу.

Боротьба з протягами

Один із головних ворогів ефективного опалення — протяг, який витягає тепле повітря назовні. Дерев’яні вікна слід зміцнити гумовим ущільнювачем, ціни стартують від 250 грн за 5 метрів.

Тріщини й щілини, які зустрічаються як у квартирах, так і в приватних будинках, можна усунути за допомогою монтажної піни за 60 грн онлайн, більш вузькі щілини можна перекрити силіконовим герметиком, який на OLX користувачі продають від 35 грн. Ринкові ціни перевалюють за 100 грн.

Повне утеплення

Один із найефективніших (хоча й досить дорогих) способів боротьби з втратами тепла — металопластикові вікна. Надійна ізоляція, подвійний склопакет і відсутність характерних для дерев’яних вікон щілин гарантують збереження теплого повітря в приміщенні. Ненові варіанти можна придбати у інтернет-користувачів від 1 800 грн.

Встановлювати індивідуальне опалення в квартирах офіційно не дозволено, однак в приватних будинках це зробити можна. Для невеликих приміщень згодиться електричний котел, якій продають у середньому за 2 500 грн. Варто звернути увагу на газові котли. Простий варіант пропонують за 2 000 грн. У комплект до газового котла стане в нагоді термостат за 200 грн, що дозволяє автоматиці підтримувати температуру в будинку. Старі батареї варто замінити на сучасні сталеві — на OLX є варіант від  600 грн за радіатор при середніх цінах на ринку — від 1 000 грн.

Утеплити стіни можна ще й за допомогою обшивання гіпсокартоном. Листи цього матеріалу різних розмірів пропонуються від24 грн. Фасади можна окремо утеплити за допомогою обшивки з мінеральної вати, є також варіанти комплексного утеплення, що розробляються професіоналами. Можна дозволити собі і комфортне нововведення — тепла підлога, правда, вона обійдеться недешево: від 2 000 грн за 3 кв.м.

Знадобляться й додаткові джерела тепла. Починати можна з найпростіших тепловентиляторів за 150 грн. Але ними не варто зловживати, оскільки вони сушать повітря в приміщенні, хоч і досить зручні для швидкого прогрівання кімнати, скажімо, спальні перед сном. Для постійного підігріву обирайте масляні обігрівачі: простий варіант для маленької кімнати за 500 грн. А зменшити витрати електроенергії допоможуть сучасні енергозберігаючі лампочки — від 35 грн за штуку.

Бюджет

Аналіз пропозицій користувачів на OLX показав, що покупки в інших користувачів будуть мінімум на 20-30% дешевші, ніж в інтернет-магазинах.

Невелику квартиру площею в 30 квадратних метрів можна мінімально підготувати до опалювального сезону від 6 380 грн: 3 600 грн на 2 пластикових вікна, близько 100 грн на усунення зазорів та щілин, близько 350 грн на енергоефективні лампочки, 150 грн — на міні-тепловентилятор, 500 грн на масляний обігрівач, 1 200 грн обійдеться заміна старих радіаторів на сучасні та мінімум 480 грн на утеплення стін гіпсокартоном.

Приватний будинок площею 75 квадратів потребує інвестицій від 16 400 гривень. Крім того ж набору товарів, що необхідні для утеплення квартири, потрібні електрокотел за 2 500 грн і термостат за 200 грн. Нові вікна обійдуться в 7 200 грн, ще 2 400 грн буде коштувати заміна старих радіаторів. Гіпсокартону потрібно більше — на суму близько 3 000 грн.

Беручись до влаштування житла задля енергоефективності, важливо перевіряти усі товари та матеріали на відповідність екологічним та технічним стандартам.

 2016-09-26 Hoshva PR OLX Vinnica info_ua