Новости OLX

Де в Києві комфортно жити: городяни оцінили зручність районів

4 января 2017   
 545
Де в Києві комфортно жити: городяни оцінили зручність районів

Доступність магазинів, зупинок громадського транспорту, спортзалів і майданчиків, лікарень і шкіл — усе це визначає рівень зручності міських кварталів. Сервіс оголошень OLX за допомогою опитування користувачів з’ясував, що у Києві розрив між «зручним» Оболонським і «незручним» Подільським районами виявився істотним.

Опитування щодо рівня життя у містах України пройшло в рамках проекту “Ідеальне місто”. Досліджували 10 критеріїв, три з яких характеризують зручність: близькість магазинів, достатність місць для відпочинку та занять спортом, а також наявність усього необхідного для дітей: майданчиків, дитячих садків і лікарень. Респонденти оцінювали показники районів і міст за шкалою від 1 до 7. Загалом в Україні було опрацьовано понад 33 тисяч анкет.

У загальному рейтингу зручності  українських міст Київ опинився на 9-ій сходинці. Серед районів столиці опитування показало єдиного лідера — Оболонський район. Він набрав 17,2 бала за сумою трьох критеріїв з 21 можливого й вирвався далеко вперед. Дарницький та Дніпровський райони посіли друге і третє місця з 16,4 і 16,2 бала відповідно.

Достатньо хороший рівень комфорту показали одразу три райони — Голосіївський, Святошинський та Дніпровський — з 15,6 бала за сумою трьох показників. До числа тих, хто пасе задніх, увійшли історичні Подільський та Печерський райони з 15 балами.

Найбільше задоволені близькістю й кількістю магазинів у Деснянському та Дніпровському районах, тоді як жителям Печерська їх не вистачає. Розвиток інфраструктури і число місць для дозвілля виявилися кращими на Оболоні. На Подолі ж якраз місць для заняття спортом і прогулянок недостатньо. Усе необхідне для дітей — гуртки, садки, школи та поліклініки — найкраще представлене в Оболонському районі, тоді як інші райони Києва показали практично однакові результати, значно відставши від нього.

Київ_комфорт

Рейтинг районів Києва за критерієм доступності магазинів:

 1. Оболонський, Дарницький, Деснянський — 6,2
 2. Святошинський — 6,1
 3. Дніпровський — 5,8
 4. Голосіївський, Солом’янський, Подільський — 5,7
 5. Шевченківський — 5,5
 6. Печерський — 5,4

Рейтинг районів Києва за критерієм інфраструктури для дозвілля:

 1. Оболонський — 5,3
 2. Дарницький — 5,0
 3. Деснянський — 4,8
 4. Голосіївський, Печерський — 4,7
 5. Дніпровський, Солом’янський, Шевченківський — 4,6
 6. Святошинський — 4,4
 7. Подільський — 4,3

Рейтинг районів Києва за критерієм інфраструктури для дітей:

 1. Оболонський 5,7
 2. Дарницький, Деснянський, Голосіївський, Дніпровський — 5,2
 3. Святошинський — 5,1
 4. Солом’янський, Шевченківський, Подільський — 5,0
 5. Печерський — 4,9

Центральним районам Києва, на думку городян, часто бракує місць для активного дозвілля і прогулянок, як і доступної торговельної інфраструктури. Утім, жителі столиці вказують, що більшість необхідних об’єктів знаходиться в межах доступності, а в Києві вистачає мальовничих зелених зон, куди можна піти у вільний час.