Новости OLX

У яких районах Києва жити вигідніше

23 января 2017   
 172
У яких районах Києва жити вигідніше

Щоденні витрати можуть суттєво перевантажити бюджет, особливо в умовах великого міста. У столиці є перевага серед інших міст країни — у листопаді 2016 року середня зарплата в Києві склала 9 008 гривень. Як показало проведене сервісом оголошень OLX дослідження «Ідеальне місто», жителям Києва все ж не вистачає щомісячного доходу для повноцінного життя.

OLX вивчав якість життя у містах України за 10 критеріями. Один з них — вартість життя. Користувачі сервісу виставляли бали за шкалою від 1 до 7, зазначаючи ступінь згоди з твердженням «Для комфортного проживання в моєму районі вистачає середньомісячного доходу». Усього було опрацьовано понад 33 тисячі анкет.

Аналітики сервісу з’ясували, що в цілому українці не задоволені співвідношенням своїх заробітків і витрат. Окрім Києва, оцінки обласних центрів країни склали менше 3,5 бала. Столиця може похвалитися найвищими в Україні результатами (4,1 бала), які, втім, також залишають бажати кращого.

В районах столиці ситуація не дуже відрізняється. Розрив між лідером та аутсайдером рейтингу лише 0,6 бала. На чолі списку Голосіївський та Дарницький райони, які отримали по 3,4 бала. За ними з відривом усього в 0,1 бала йде Солом’янський район.

Третє місце посіли Дніпровський, Подільський та Святошинський райони. Вони отримали 3,2 бала. У кінці списку опинився престижний Печерський район з показником 2,8 бала.

Вартість життя_Київ

Рейтинг районів Києва за оцінкою вартості життя:

  1. Голосіївський, Дарницький — 3,4
  2. Солом’янський — 3,3
  3. Дніпровський, Подільський, Святошинський — 3,2
  4. Деснянський, Оболонський — 3,1
  5. Шевченківський — 3,0
  6. Печерський — 2,8

У коментарях кияни нарікають на дорогу оренду квартир і постійне зростання цін. У центральних районах, особливо в Печерському, скаржаться на брак доступних за цінами магазинів. Тим не менш, як зазначили деякі респонденти, у столиці вистачає можливостей заробити собі на життя.