Придбання та продажі вживаних речей допомагають скоротити карбоновий слід та зберегти навколишнє середовище

6 июня 2017

Щоразу, коли хтось здійснює угоду на OLX, виграє навколишнє середовище. Коли ви продаєте річ, якою більше не користуєтеся, ви продовжуєте їй життя. Коли ви купуєте вживану річ на OLX, зникає необхідність виробляти нову – тим самим зменшуються шкідливі викиди парникових газів в атмосферу. Протягом останнього року українці, купуючи та продаючи вживані товари на OLX, допомогли уникнути шкідливих викидів, а саме – викидів парникових газів, обсягом 3,19 млн. тонн! Такий же обсяг парникових газів (у СО2-екв) зберігають 9,38 млн. дерев за 50 років. Такі результати дослідження, проведеного Наталею Гозак, експерткою WWF зі зміни клімату, спеціально для OLX.

Саме через зростання викидів парникових газів гостро стоїть проблема глобального потепління, а отже й зміни клімату. Експерти регулярно надають нові докази того, що процес набирає обертів — щороку фіксуються нові максимуми температури, нетипові заморозки, посухи та урагани. Це далеко не повний перелік явищ, які відчуває кожна людина на собі, де б вона не проживала. Однак кожен може зробити внесок для того, щоб зменшити свій негативний вплив на навколишнє середовище.

Придбання та продаж вживаних речей зменшує наш вплив на навколишнє середовище. Така практика, по-перше, продовжує життя речей, що в іншому випадку потрапили б до сміттєзвалищ, збільшуючи їх розміри та забруднюючи атмосферу та ґрунтові води. А по-друге, виробництво нових товарів вимагає видобутку сировини й енергії, що неминучо призводить до забруднення навколишнього середовища. 60% впливу людини на довкілля (згідно Living Planet Report, 2016) — це викиди парникових газів, так званий «карбоновий слід». Тож відповідальне споживання за принципом resellreusereduce (повторно купуй – повторно використовуй – зменшуй) є необхідним для мінімізації карбонового сліду, тобто нашого впливу на зміну клімату. Незважаючи на те, що Україна не викидає багато парникових газів порівняно з великими індустріальними країнами, ми теж вже відчуваємо на собі зміну клімату: останні роки стали найжаркішими в історії, маємо нетипові заморозки й незвично потужні снігопади й зливи. Тож стале споживання є основним шляхом до протидії зміні клімату, — прокоментувала Наталя Гозак, експертка WWF зі змін клімату.

Протягом останнього року користувачі OLX скоротили викиди парникових газів  обсягом 3,19 млн. тонн СО2-екв. Це жителі України, котрі продавали та купували на OLX холодильники, пральні машини, телевізори, комп’ютери, мобільні пристрої, автомобілі, книги, одяг та взуття. Що таке 3,19 млн. тонн? Це обсяг діоксиду вуглецю (СО2-екв), який зберігають 9,38 млн. дерев за цілих півстоліття. Стільки ж парникових газів викидає вся Україна більш ніж за 4 дні.

Дані OLX свідчать про те, що з кожним роком все більше українців користуються сервісом – за 2016 рік відвідуваність OLX виросла на 16%, зареєструвалося 2,5 млн. нових продавців. Щомісяця сервісом користується більше 8 млн. українців. Кожна транзакція на OLX приносить очевидну вигоду для її учасників – додатковий заробіток для продавців та економію для покупців. Разом з тим користувачі сервісу, іноді навіть не усвідомлюючи того, роблять неоціненний внесок для збереження навколишнього середовища.

Цікаві факти з Дослідження:

 • Виробництво пари синтетичних кросівок дає стільки ж викидів, як 100-Вт лампочка за 5 днів постійної роботи – 13,6 кг СО2-екв.
 • Карбоновий слід середнього українця складає 6 тонн СО2-екв на рік. Стільки ж треба для виробництва 1 автомобіля.
 • Викиди CO2-екв від виробництва одного дивану (70 кг) такі ж, як від поїздки легковою машиною з Харкова до Черкас (400 км).
 • За минулий рік на OLX було придбано майже 115 тисяч книг. Завдяки їх повторному продажу, користувачі OLX зберегли 306 тонн викидів CO2-екв. Це як 5000 разів злітати з Києва до Одеси і назад.
 • Під час виробництва 1 холодильника карбоновий слід складає 390 кг CO2-екв. Такий обсяг газів поглинають 10 саджанців дерев протягом 10 років.
 • Завдяки повторному продажу фотоапаратів OLX зберіг 701 тонну викидів. Це як 3900 разів злітати зі Львова в Дніпро і назад.

World_Environment_Day_ua

Отправить на emaiПоделиться9

9 Replies to “Придбання та продажі вживаних речей допомагають скоротити карбоновий слід та зберегти навколишнє середовище”

 1. Владимир   •  10.06.2017 в 22:54

  Доброй ночи ! Вообще существует служба поддержки или какой либо сервисный номер телефона ??? Какого хр…. мне постоянно банят объявления если дёшиво продаю то купите !!!

  1. Admin OLX   •  16.08.2017 в 18:11

   Добрый день!
   В случае возникновения любых вопросов или затруднений очень просим Вас обращаться в службу поддержки. Спасибо!

 2. Бореслав   •  13.06.2017 в 17:11

  Со всем согласен кроме заголовка- причем тут материал карбон? может вам гугл что-то не так перевел? И в карбоне и в СО2 присутствует углерод(вуглец).

  1. Павел   •  27.06.2017 в 18:46

   Бореслав: Углерод — это и есть карбон (C — Carbon)

 3. Денис.   •  21.06.2017 в 18:59

  «Коли ви купуєте вживану річ на OLX, зникає необхідність виробляти нову.»
  Необхідність зникає. Проте мало хто з «бізнесменів» вважає на вашу необхідність.
  Світ потрепає від надвиробництва:
  зараз собівартість виробленої речі десь 10 % й 70-80% — реклама.
  Можу помилятися, но цифри десь поруч.

 4. Евгений   •  30.06.2017 в 12:36

  Продам БЕТОНОМЕШАЛКУ MLZ 130 NG ALTRAD Liv Словения, б\у , состояние рабочая, напряжение 220В, 130 литров, вес 53 кг, самовівоз из Ворзеля (Ирпенский район), цена 2100 грн.
  тел 067-2472151.

 5. Жулик   •  06.07.2017 в 11:11

  Сначала подумал что это действительно круто, а потом понял, что это полный бред!
  Человек покупает себе на Olx например машину. А тот кто продавал, добавляет деньги с проданной машины, и покупает себе новую в автосалоне! Принцип продажи ненужных вещей, для покупки новых! В след же производство выработки только растёт. Не знаю кто писал эту статью, но она не обдумана до конца.

  1. Нина   •  24.08.2017 в 17:11

   Один приобретает б.у вещь, второй новую, в противном случае оба приобрели бы новую

 6. Ирина   •  23.08.2017 в 20:44

  Нужен реализатор в магазин цветов Звонить по номеру 0506150582
  В магазин на М-Н Донской график и ЗП на собеседовании

Добавить комментарий