Пресс - релизы

Львів у пошуках роботи: ринок праці на OLX

27 сентября 2017   
 158
Львів у пошуках роботи: ринок праці на OLX

Пошук роботи — актуальне питання для багатьох українців: як фахівців певного професійного рівню, так недавніх випускників. Фахівці OLX проаналізували більше 3 000 пропозицій у Львові і з’ясували, де і яку роботу краще за все шукати в столиці Галичини.

ТОП-5 найбільш популярних напрямків склали торгівля, логістика, будівництво, ресторанний бізнес та робота за кордоном.

Вакансії
Процент від загальної кількості вакансій в ТОП-5
Роздрібна торгівля 30,1%
Робота за кордоном 29,62%
Будівництво 16,6%
Транспорт / логістика 12,54%
Бари / ресторани 11,14%

Резюме
Процент від загальної кількості вакансій в ТОП-5
Роздрібна торгівля 10,88%
Робота за кордоном 22,52%
Будівництво 17,16%
Транспорт / логістика 34,32%
Бари / ресторани 15,12%

Print

Простіше за все знайти роботу в роздрібній торгівлі: сфера діяльності затребувана, особливих знань не вимагає. До лав продавців, касирів, консультантів або менеджерів завжди потрібні люди — як з досвідом, так і без нього. Але не потрібно чекати, поки подзвонить роботодавець. Набагато більш ефективний шлях — шукати перспективні вакансії та пропонувати свою кандидатуру. Більшість так і робить: вакансій в цій категорії на OLX розміщено майже в три рази більше, ніж резюме.

Для тих, хто шукає роботу за кордоном, на майданчику подається чимало варіантів. Найчастіше шукають роботу у сусідів — у Польщі. У розрізі популярних напрямків для працевлаштування за кордоном роботою в цій країні цікавилося 52,5% львівських користувачів. Також у фокусі інтересів:
• Європа — Чехія, Норвегія, Іспанія, Німеччина і Швеція (від 4% до 8% від всіх запитів на роботу за кордоном);
• Заокеанські напрямки — США і Канада (8,5% і 5,3% запитів відповідно);
• Ізраїль (5,8% запитів користувачів).

Однак, щоб знайти цікаву і грошову роботу, їхати не обов’язково. Львів — одне з найпопулярніших міст України для гастрономічного туризму. Не дивно, що багато хто прагне працювати в сфері барної або ресторанної справи та розміщує на OLX пропозиції своїх послуг в якості офіціантів, кухарів, барист і барменів.

Ще одна популярна категорія — будівництво та ремонтні роботи. Такий вид діяльності завжди затребуваний, і знайти роботу можна швидко. Вакансії частіше розміщуються компаніями, які шукають будівельників, різноробочих, електриків, тощо, на проектне працевлаштування. А свої резюме, як правило, залишають самозайняті фахівці, які пропонують будівельні або ремонтні послуги приватним особам.

У категорії транспортних перевезень і логістики резюме розміщуються за тим же принципом. Це не дивно, адже більшість претендентів — водії з власним авто, яким на OLX зручно шукати постійних клієнтів.

Перераховані категорії складають ТОП-5 найпопулярніших напрямків з пошуку роботи у Львові, але не варто обмежуватися тільки ними. На OLX роботу зможе знайти кожен, адже головне — це бажання.