• Укр
  • Рус

«Листування з клієнтами займає більше часу, ніж пошиття замовлення»: як киянка запустила бренд постільної білизни Dreamco.club та розвиває продажі на OLX

491
Додати
до обраних
Поділитися
Валентина ШимковичАвтор

У 2019 році киянка Юлія Роздольська вирішила торгувати постільною білизною та відкрила на OLX інтернет-магазин Dreamco.club. Спочатку вона працювала з постачальниками – виробниками білизни, але за рік запустила власний бренд і виробництво. У компанії шиють постільні набори за індивідуальними розмірами клієнтів і в 2021 році продали понад 3 тис. комплектів.

Юлія розповіла редакції блогу OLX, як їй вдалося побудувати прибутковий бізнес без досвіду та стартового капіталу, за рахунок чого бренд пропонує одні з найнижчих цін на українському ринку та досягає вау-ефекту у покупців.

Цей матеріал ми підготували ще до початку війни. Але й зараз Dreamco.club продовжує працювати у Києві.

«Найважче – контролювати вантажників і водіїв»: як компанія «Сер Їжачок» розвиває бізнес у галузі вантажоперевезень і знаходить клієнтів на OLX

Кинула виклик постільній білизі «з тиграми та трояндами»

До запуску Dreamco.club я спробувала себе в багатьох галузях: в МЗС України, потім у торгівлі. Одночасно захопилася дизайном інтер’єрів: вечорами навчалася малювати в 3D, і через деякий час це стало моєю професією.

Але в цій роботі мене бентежила нестабільність: іноді замовлень було дуже багато, а часом жодних. І я зрозуміла, що мені потрібне ще одне джерело доходу. В ідеалі щоб діяльність не займала багато часу, але допомагала триматися на плаву.

Стартового капіталу створення бізнесу у мене не було – як і розуміння, чим хочу займатися. Перебираючи ідеї, я натрапила на інформацію про дропшипінг. Це схема продажів, за якої онлайн-продавець приймає замовлення, передає їх постачальнику, а той сам надсилає товари покупцям. У такий спосіб можна запустити інтернет-магазин, не маючи ні виробництва, ні складу. Я зрозуміла: це те, що мені підходить.

Залишалося розібратися у двох питаннях:

  • Де продавати? Я могла б створити сайт із магазином, але розуміла, що сам ссобою він не принесе продажів. Потрібне зовнішнє джерело, з якого про мене дізнаються покупці. Відповідь прийшла сама собою – OLX. Я вже продавала на цьому майданчику свій телефон і навіть автомобіль – і знала, що для успішного продажу іноді достатньо зробити гарні фото та написати якісний текст оголошення.
  • Що продавати? Спочатку я вивчала асортимент українських компаній, які працюють за дропшипінгом. Пропозицій на ринку багато – від одягу до побутової техніки. Потім скоротила список до тих варіантів, які цікавлять мене і добре продаються на OLX. Для цього вводила товар у пошуку та дивилася, як він представлений на майданчику: скільки конкурентів, якої якості їхні оголошення.

Коли ввела «постільна білизна», в результатх видачі побачила текстиль з тиграми та трояндами (але це було понад три роки тому, зараз усе змінилося). Як дизайнер інтер’єрів я знала, що це зовсім не ті товари, які потрібні покупцям – принаймні у великих розвинених містах. Тому й вирішила сама продавати постільні комплекти, які мені приємно було б рекомендувати.

«Листування з клієнтами займає більше часу, ніж пошиття замовлення»: як киянка запустила бренд постільної білизни Dreamco.club та розвиває продажі на OLX
Засновниця бренду Dreamco.club Юлія Роздольська

Відсіювала зловмисників серед постачальників

Наступний крок – знайти постачальників. Для цього я вводила в пошуку«постільна білизна дропшипінг україна» і вивчала варіанти. На деяких сайтах зустрічалися пропозиції заплатити гроші, щоб отримати доступ до бази постачальників. Зазвичай це вказує на шахраїв. Варто розглядати лише сторінки безпосередньо виробника чи імпортера обраного товару.

Коли знайдете потенційних постачальників, потрібно зареєструватися на їхньому сайті як дропшипер. Більшість із них у формі реєстрації вимагають вказати посилання на інтернет-сторінку, де ви вже продаєте товари.

На деяких сайтах зустрічалися пропозиції заплатити гроші, щоб отримати доступ до бази постачальників. Зазвичай це вказує на шахраїв.

А що робити, якщо ви новачок і такої сторінки ще нема? Я чесно про це писала у формі реєстрації. Крім того, докладно описувала, де планую розміщуватися, щойно постачальник відкриє мені доступ до дропшипінгу. У 99% випадків це спрацьовувало – адже компанії зацікавлені залучити якнайбільше дропшиперів, нехай і новачків.

Так я домовилася про співпрацю з декількома постачальниками, відібрала з їхнього асортименту комплекти, які мені подобалися, і розмістила оголошенняна OLX.

Продажі «пішли» буквально з першого дня. Спочатку отримувала одне-два замовлення на день, за рік – вже близько десятка.

«Листування з клієнтами займає більше часу, ніж пошиття замовлення»: як киянка запустила бренд постільної білизни Dreamco.club та розвиває продажі на OLX

Від дропшипінгу до власного виробництва

За кілька місяців після старту продажів я вирішила, що, крім сторінки на OLX, мені потрібний ще й свій сайт. Це підвищить довіру покупців і виведе продажі на новий рівень. А сама розробка сайту – це не так довго, дорого і складно, як може здатися. Я скористалася вебконструктором і створила інтернет-магазин за допомогою готових шаблонів.

Наприкінці 2019 року у нашому асортименті було близько ста комплектів постільної білизни від двох великих українських виробників. Але, спілкуючись з покупцями, я дедалі частіше почала чути про потребу в постільній білизні нестандартного розміру. Наприклад, у наборі до полуторної підковдри шириною 140-150 см йде простирадло такої самої ширини. Але часто сімейні пари просять дві полуторні підковдри, а з ними – велике простирадло 240х260 см для двоспального ліжка.

Якщо знімки для соцмереж я можу зробити самостійно на смартфон, то для оголошень запрошую професійного фотографа.

Також нерідко були запити на нестандартну комплектацію. Найпопулярніший варіант – набір з однієї підковдри, двох простирадл і чотирьох наволочок. Річ у тім, що простирадла та наволочки забруднюються швидше, ніж підковдра, а тому вимагають частішої заміни. До того ж підковдру можна зробити двосторонною: верх одного кольору, а низ – іншого. І до кожного кольору – своє простирадло та наволочки. Тоді у клієнта буде багато варіантів комбінування, щоб комплект не набридав.

Мої постачальники відмовлялися робити індивідуальне пошиття – їм це невигідно. Також я пробувала доручити такі замовлення невеличким швейним підприємствам, але не знайшла відповідного виконавця – мене не влаштовувала вартість чи строки.

Це наштовхнуло мене на думку, що Dreamco.club має стати не просто інтернет-магазином з продажу постільної білизни інших брендів, а й самостійним виробником. Це дозволить пропонувати клієнтам набори, які ідеально підходитимуть їм за розмірами, з будь-якої тканини та у будь-якому поєднанні кольорів.

«Листування з клієнтами займає більше часу, ніж пошиття замовлення»: як киянка запустила бренд постільної білизни Dreamco.club та розвиває продажі на OLX

Пропонуємо одні з найнижчих цін в Україні

Поступово я почала закуповувати обладнання, яке потрібно для виробництва: пряморядні машини, оверлоки, петельну машину, парогенератори з прасками, а також столи для прасування з нагріванням поверхні і вакуумним відсмоктуванням.

Ціни на обладнання дуже різні. Наприклад, одноголкова машина човникового стібка може коштувати як 10 тис. грн, так і 25 тис. – залежно від типу управління та функцій. Я вважаю, що економити на якості не можна. Ми використовуємо сучасне японське обладнання Juki, це лідер серед світових виробників швейних машин.

У нашу постійну команду входять технолог-закрійник, два-три оператори швейних машин і пакувальник. Якщо у якомусь місяці обсяг замовлень зростає, залучаємо додаткових працівників. «Офісні» завдання розв’язуємо ми з помічницею. А доставку посилок, налаштування реклами та техобслуговування віддаємо на аутсорсинг.

Ми шиємо всі комплекти на замовлення. Це вигідно для клієнтів: вони можуть замовити будь-який розмір і колір – без доплати за індивідуальне пошиття.

Спочатку ми шили з пакистанських та в’єтнамських бязі й сатину та продавали комплекти вартістю 600-1000 грн. Але якість цих тканин залишала бажати кращого: нерідко вони втрачали зовнішній вигляд після кількох прань. Тому за півроку роботи ми перейшли на турецькі матеріали. Вони вдвічі дорожчі: якщо погонний метр азіатського сатину коштує $2-3, то турецького – $4-6. В результаті середня ціна комплекту зросла до 1500-3000 грн – але якість коштує кожної витраченої копійки.

Зараз у нас в асортименті понад 50 кольорів мерсеризованого сатину, 30 кольорів страйп-сатину та ще 30 – вареної бавовни. Високий попит є на третину кольорів – їх закуповуємо безпосередньо з Туреччини. Інші кольори за необхідності докуповуємо у наших партнерів у Дніпрі. Пошиття одного замовлення займає один-два дні.

При цьому у нас одні з найнижчих цін на комплекти з вареної бавовни та преміального сатину в Україні. Річ у тім, що 80% інтернет-продавців постільної білизни – посередники. Вони змушені робити націнку: у середньому від 200-400 грн на торгових майданчиках та до 1000 грн – у соцмережах. Ми ж – виробник, і такої націнки не робимо.

До того ж ми шиємо всі комплекти на замовлення. Це вигідно для клієнтів: вони можуть замовити будь-який розмір і колір – без доплати за індивідуальне пошиття. А нам не потрібно утримувати склад готової продукції та платити зарплату працівникам, які його обслуговували б. За рахунок цього теж вдається скоротити витрати та утримувати низькі ціни.

«Листування з клієнтами займає більше часу, ніж пошиття замовлення»: як киянка запустила бренд постільної білизни Dreamco.club та розвиває продажі на OLX

60-70% замовлень отримуємо на OLX

У 2021 році ми продали більше 3 тис. комплектів за індивідуальним замовленням. У нашого товару немає вираженої сезонності, але все-таки від місяця до місяця кількість клієнтів змінюється. Наприклад, у грудні ми отримали понад 500 замовлень, а у вересні – менше 100. І навіть на цю цифру вдалося вийти лише завдяки SMS-розсилці клієнтською базою з промокодами на знижку та акціям з подарунками до кожного замовлення.

Приблизно 60-70% замовлень ми отримуємо з OLX. Хоча іноді мені здається, що ця цифра сягає 90%. Решта продажів приносять наш сайт та соцмережі.

Кожен місяць я публікую на OLX від 30 до 50 оголошень. Ставлю їх на різні міста, щоби розширювати географію продажів. Сумарно витрачаю на платформі від 5 тис. грн: у цю суму входить як розміщення оголошень, так і їхнє просування.

На OLX завжди працює правило: що більше оголошень створюєш і витрачаєш на рекламу, то більше замовлень отримуєш.

Для третини оголошень купую рекламний набір «Турбо продаж»: він включає дев’ять піднять на верх списку, попадання в ТОП на місяць, а також на головну сторінку OLX – на сім днів. За рахунок цього мої комплекти можуть побачити користувачі, які заходять на майданчик у пошуках інших товарів. Щойно тиждень закінчується, я підключаю «Турбо продаж» для наступної третини оголошень – і так по колу.

Для решти оголошень використовую набір «Швидкий продаж», завдяки якому вони потрапляють у ТОП на сім днів. У такий спосіб мої товари постійно на видноті.

Коли ми почали закуповувати дорожчі тканини та підвищили ціни на комплекти, то фактично перейшли до преміумсегменту. Я переймалася: чи буде реклама на OLX для таких товарів ефективною? Але мої хвилювання виявилися марними. Тут завжди працює правило: що більше оголошень створюєш і витрачаєш на рекламу, то більше замовлень отримуєш.

«Завдяки OLX я створив два бізнеси без стартового капіталу»: продавці техніки й електроніки — про те, як успішно торгувати на платформі

Виділяємося серед конкурентів за рахунок гарних фото

Під час створення оголошень потрібно розуміти специфіку продажів в інтернеті. Для успіху дуже важливий якісний та красивий візуальний контент. Гарні фотографії допомагають виділитися серед сотень пропозицій. Якщо знімки для соцмереж я можу зробити самостійно на смартфон, то для оголошень запрошую професійного фотографа.

«Листування з клієнтами займає більше часу, ніж пошиття замовлення»: як киянка запустила бренд постільної білизни Dreamco.club та розвиває продажі на OLX

«Листування з клієнтами займає більше часу, ніж пошиття замовлення»: як киянка запустила бренд постільної білизни Dreamco.club та розвиває продажі на OLX

«Листування з клієнтами займає більше часу, ніж пошиття замовлення»: як киянка запустила бренд постільної білизни Dreamco.club та розвиває продажі на OLX

Я завжди намагаюся досягти вау-ефекту: щоб людина побачила фото – і захотіла саме наш комплект. Надихаюся фотографіями, сайтами та контентом американських та європейських текстильних компаній.

Текст до оголошення зазвичай починаю з невеликого вступу з розповіддю про нашу компанію як виробника. Потім даю інформацію про товар – беру її з картки товару на сайті. Описую способи оплати та доставки. Також, щоб зробити оголошення різноманітнішими, додаю кілька слів про тканини, з яких пошитий комплект.

«70% прибутку приносить платформа»: продавці одягу та взуття – про правила успіху на OLX

Шаблонні фрази у продажах не працюють

Одна зі складностей – покупці, які «обпіклися» на неякісному товарі інших продавців. Якщо людина хоча б раз купила постільну білизну, яка після першого прання перетворилася на ганчірку, вона сумніватиметься у всіх наступних покупках. Тому нам доводиться щоразу переконувати потенційного покупця в тому, що ми – інші, у нас якісний товар, ми не обдуримо.

Спілкування з потенційним покупцем – найважливіша частина продажів. Я досі не можу підібрати менеджера, який замінив би мене в цьому процесі. Продавець повинен вміти чути покупця, визначати його потреби та підібрати саме те, що йому потрібно. Люди цінують сервіс і гарне ставлення до себе.

Використовуємо власне пакування, тому клієнтам не доводиться доплачувати 30-40 грн за тару від поштового оператора.

Поширена помилка менеджерів із продажу – говорити шаблонними завченими реченнями. Але такий підхід не працює. Потрібно побудувати діалог так, щоб підвести людину до оформлення замовлення, але не бути нав’язливим. При цьому важливо бути ввічливим і терплячим: нерідко листування з клієнтом щодо вибору комплекту займає більше часу, ніж пошиття виробу.

Кілька місяців тому у нас була показова історія. Ми отримали повідомлення на OLX від дівчини, яка хотіла замовити комплект із сатину гірчичного кольору. Потрібні розміри вона знала. Начебто все просто – залишалося взяти в неї дані для відправки поштою та оформити замовлення. Але в листуванні я скинула посилання на наш сайт і каталог з тканинами. Недарма кажуть: «Щоб зробити людину нещасною, дайте їй вибір». Так і сталося.

«Листування з клієнтами займає більше часу, ніж пошиття замовлення»: як киянка запустила бренд постільної білизни Dreamco.club та розвиває продажі на OLX

Після цього листування тривало ще десять днів. Замовниця надсилала нам фото та відео інтер’єру її спальні, постільних речей – а ми у відповідь робили фотоколажі з колірними рішеннями комплектів. Потім у якийсь момент дівчина звернула увагу на варену бавовну – і почала повторно вибирати колір.

Зрештою вона замовила одразу два комплекти, кожен включав по 8-9 виробів. Ми витратили на спілкування два тижні, зате збільшили чек удвічі. А ще клієнтка відзначила нас у соцмережах на відео, де вона розпаковує довгоочікувані коробки – це було дуже приємно.

До речі, пакуванню ми приділяємо багато уваги. Кожен комплект кладемо у фірмові коробки та вкладаємо листівку з інструкцією з догляду за білизною. Коробки перев’язуємо атласними стрічками, загортаємо в папір і потім кладемо у ще одну картонну коробку – для відправки. Оскільки використовуємо власне пакування, тому клієнтам не доводиться доплачувати 30-40 грн за тару від поштового оператора.

Я переконана, що до кожного покупця потрібно ставитися з такою повагою, яку ви очікуєте до себе, коли самі опиняєтеся в ролі клієнта. Тоді прийде розуміння, що потрібно робити, щоб досягти успіху у своїй справі.

Як вам стаття?

Поділитися
Додати
до обраних
Ідеї для сімейного бізнесу: як відкрити справу своєї мрії | Блог OLX

Ідеї для сімейного бізнесу: як відкрити справу своєї мрії

Все про сімейний бізнес ✔️ Розвиток сімейного бізнесу в Україні ✔️ Ідеї для сімейного бізнесу ✔️ Приклади сімейного бізнесу ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.