• Укр
  • Рус

Безпека та сучасна інфраструктура: що потрібно українцям для комфортного життя у своєму місті

119
Додати
до обраних
Поділитися

Парки, дитячі майданчики, вдосконалена інфраструктура та інклюзивний простір — OLX опитав українців, яким вони бачать своє місто після перемоги України. Також дізнався чи задоволені своїм районом та що хотіли б змінити або вдосконалити.

Відбудова

Опитування OLX Нерухомість показало, що майже 70% українців живуть у більш старих будинках. Тільки 11% опитаних зазначили, що обрали для проживання новобудови. Решта надали перевагу приватному сектору.

Через російську агресію у 14% опитаних українців постраждало житло, здебільшого у мешканців Харкова, Херсону, Запоріжжя та Миколаєва. 30% змогла відновити його. Близько 70% ще чекають на відновлення свого помешкання.

Майже всі респонденти наголосили на тому, що проєктування нових будинків у період відбудови обов’язково має враховувати потреби воєнного часу, а саме укриття, альтернативні джерела живлення, броньовані склопакети тощо. Також українці прагнуть, щоб міста ставали більш інноваційними, не було хаотичних забудов та були зручні транспортні розв’язки. Крім того, щоб враховувалися норми інклюзивності, а саме, щоб всі зони міста були зручними для людей з інвалідністю, батьків з дитячими візочками, людей похилого віку та маленьких дітей.

Чи безпечно українцям у своїх містах з точки зору внутрішньої безпеки

Найбезпечніше серед опитаних себе почувають мешканці Києва, Львова, Дніпра та Одеси. Вони задоволені тим, що за термінової потреби відповідні служби (швидка допомога, поліція, Державна служба надзвичайних ситуацій тощо) оперативно реагують на виклик. Жителі Чернігова за внутрішньою безпекою оцінили своє місто у 3,36 бала з 5 і відзначили, що тут не страшно ходити ввечері. Найменш безпечними визнали Харків, Херсон, Запоріжжя та Миколаїв. Їх жителі найчастіше чули про злочинність або стикались із нею.

Також опитані українці зазначили, що для максимального почуття безпеки в містах необхідно, щоб була достатня кількість бомбосховищ, вуличне освітлення, постійне патрулювання поліції та щоб українці дотримувалися закону.

Інфраструктура

Ми в OLX Нерухомість запитали, чи задоволені українці інфраструктурою району у якому проживають. І більшість відповіла, що “так”, однак 43% з них все ж хотіли б реконструкції деяких об’єктів, які пошкодила чи зруйнувала війна або модернізації вже присутніх. А от 37% зовсім незадоволені, вважають що все потребує ремонту. Також українці за 5 бальною шкалою оцінили якість облаштування свого району, отже:

  • продуктові та господарські магазини, ринки, торгові центри — 3,85
  • медичні установи поруч — 3,49
  • дитячі майданчики, садочки, школи — 3,43
  • парки, зелені зони, місця для прогулянок — 3,3
  • заклади дозвілля (ресторани, бари, кав’ярні, кінотеатри тощо) — 3,25
  • велосипедні доріжки — 2,29
  • стан доріг, проїзної частини, транспортна розв’язка — 2,83.

Опитані українці також наголосили, щоб покращити умови життя у своєму місті, зокрема районі, в першу чергу потрібно почати з себе: не смітити, не псувати інфраструктуру, дотримуватися закону. Водночас на думку респондентів місцева влада має дбати про розвиток міста та рівень комфортності життя у ньому, але це буде більш можливо після перемоги України.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як змінились за рік ціни на купівлю квартир

Як змінились ціни на купівлю квартир у найбільших містах України у 2023 році?

Ціни на купівлю нерухомості в Україні на первинному та вторинному ринках: що змінилося у 2023 ✔️ В яких містах України найбільше купують житло ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.