Новости OLX

П’ять країн, де жителі взимку живуть без центрального опалення

26 ноября 2014   
 77
П’ять країн, де жителі взимку живуть без центрального опалення

У вас вимкнули опалення? Чи, може, батареї недостатньо гарячі? Виявляється деякі країни в Європі та Азії взагалі не мають центрального опалення. І все ж таки не мерзнуть. Хочете дізнатися, як це їм вдається? Читайте наш пост.

Велика Британія

Кожен британець обігрівається «поодинці». Такого поняття, як центральне опалення, в країні немає. У будинках і квартирах встановлені бойлери — індивідуальні газові колонки, що нагрівають воду і батареї. Залежно від апетитів і можливостей господаря можна або замерзати, економлячи на обігріві, або шикувати щосили, топлячи свої батереї до сказу.

im578x383-london

У туалетах і ванних батарей, як правило, немає — взимку температура в них не вище 10 градусів; в спальні теж топити не будуть — сплять в піжамі під теплою ковдрою. Всю ніч топити — дорого. На бойлері встановлений циферблат, кожна година розбита на 4 ділення по 15 хвилин. Ставиш будильник на 7 ранку, а бойлер программуешь на 6.45, щоб прокинутися в теплі; в 8.30 йдеш на роботу — бойлер запрограмований на те, щоб відключитися.

Опалення — кілька годин на добу, дуже економно. І неймовірно екологічно. Британські фізіологи склали таблицю-інструкцію: вище 21 градуса — температура дискомфорту, вище 24 — температура, яка підвищує ризик серцевих нападів. Нижній поріг комфорту — 18 градусів. Від 16 до 18 — температура нормальна, ризики невисокі, і така температура тримається в п’яти мільйонах будинків Королівства. Компанії, що поставляють електрику і газ (це конкурентний ринок, і можна вибрати, у кого купувати тепло, приблизно так само, як ви вибираєте, на якій заправці заправляти машину), дають список порад, як не замерзнути взимку. І одна з них — завести котика. Тому що котик теплий і не споживає електроенергії.

im578x383-кот

Незаможні жителі Королівства теж якось пристосовуються і викручуються. Деякі ходять відігріватись до місцевих бібліотек, де тепло, затишно і є безкоштовний Інтернет.

im578x383-британия3

Населенню даються поради щодо економії. Наприклад, не рекомендується запускати пральну машину «вхолосту» — потрібно чекати, поки бак заповниться брудною білизною під зав’язку. Радять прати в холодній воді, це корисніше для білизни, ніж гаряча вода. Вимикати комп’ютер, коли він простоює без роботи. Не залишати на зарядці мобільник на всю ніч. Використовувати енергозберігаючі лампочки. Приймати короткий душ замість тривалої ванної.

Японія
Система центрального опалення є тільки в префектурі Хоккайдо — найхолоднішої частини країни. Решта населення Японії обігріває себе самостійно.

im578x383-япония

Більшість сучасних будинків в Японії обігрівається за допомогою електричних кондиціонерів (зима/літо) і обігрівачів різних типів: електричних, масляних, гасових або газових.

У холодну пору року японці одягають теплі легкі піжами, до складу матеріалу яких входять спецальні волокна, які дуже добре зберігають тепло, або використовують поверх звичайної ковдри електричну.

Дуже популярні в Японії електричні килими. Такий килим нагадує електричне ковдру. Користувач може регулювати температуру обігріву. Можна обігрівати тільки частину килима, там де, наприклад, ви сидите.

im578x383-япония-ковер

Ще одним атрибутом японської культури, який традиційно використовується для обігріву, є котацу. Він є в кожному японському домі. Сучасний котацу представляє собою стіл з нагрівальним елементом, установленним під кришкою.

im578x383-япония-котацу1Котацу існував і в стародавній Японії, хоча в ті часи він називався і виглядав дещо інакше.

Навколо котацу, за традицією, збирається вся родина не тільки для вечері, а й для бесід, спільних настільних ігор, перегляду телевізора.

im578x383--котацу2Котацу об’єднує всю сім’ю від мала до велика, підкреслює сімейне єднання і теплоту відносин. Зібравшись під загальною ковдрою, діти в буквальному сенсі, привчаються «не тягнути ковдру на себе».

До речі, в японських школах опалення немає. У рекреаційних зонах є точки локального обігріву, де на перервах діти можуть погріти руки.

Німеччина

У Німеччині також немає центрального опалення в класичному розумінні пересічного українця. Тут кожен обігрівається сам. У приватних будинках — свої котельні, в багатоквартирних будинках — окреме газове обладнання, яке гріє воду для батарей. Скільки газу спалив, стільки й заплатив.

im578x383-германия

На всіх батареях стоять вентилі з термостатами, ними регулюють температуру в приміщенні. У вітальні, де сім’я проводить багато часу, їх вмикають сильніше, а в туалеті — на самий мінімум. Існують навіть спеціальні рекомендації для температурного режиму приміщень. Для залу достатньо 20 градусів тепла, для ванної до 22 градусів, в спальних кімнатах необхідно 16-18 градусів тепла. В мало використовуваних приміщеннях (туалетах, коморах та ін.) температура повітря повинна бути 14-16 градусів тепла.

«Якщо дозволяють обставини (відсутність маленьких дітей), то підтримуйте температуру прохолодніше. Зменшивши температуру в приміщеннях на 1 градус ви економите до 6% теплової енергії. Зниження температури приміщення з 24 градусів до 20 градусів забезпечить до 24% економії тепла» — свідчать рекомендації.

Вночі німці часто користуються електричними простирадлами — грілкою на все тіло. Вона включається і вимикається автоматично.

im578x383-германия_простіня

Німецькі домовласники все охочіше використовують для обігріву індивідуальних будинків біомасу, дрова, пелети з відходів деревообробки, теплові насоси і сонячні батареї. Держава підтримує цю тенденцію законодавчо і матеріально.

Недавно в Німеччині набув чинності закон, згідно з яким нові будівлі, що здаються в експлуатацію, зобов’язані частину споживаної ними енергії черпати з поновлюваних джерел. Завдяки різним державним програмам домовласникам, які перейшли на екологічні види палива, компенсують до 15 відсотків витрат на придбання та установку нової техніки.

im578x383-германия2

Франція

Центрального опалення в нашому розумінні у Франції немає.

im578x383-париж

Замість цього, є два варіанти:

1. Загальне будинкове опалення — це централізоване опалення в окремо взятому багатоквартирному будинку. Воно включається управлінням будинку, в квартирах немає ніякого обладнання для цього.

2. Індивідуальне опалення. У ванній, туалеті або кухні знаходиться апарат, регулюючий гарячу воду. Він електричний або газовий.

im578x383-франция1

До цього апарату підключені і батареї. Тепло в квартирі регулюється. Електричні нагрівачі поширені більше, ніж газові. Їх головна перевага: вони не вимагають регулярної і дорогої перевірки і підтримки, як газові. Використання входить в загальний рахунок за електрику.

Тариф на електрику в країні — подвійний: повний — з 7.00 до 23.00 і пільговий, тобто в півтора рази менший, — з 23.00 до 7.00. Держава ось уже кілька десятиліть підштовхує громадян всіляко економити енергію. І не тільки за допомогою тарифної політики. Потужний важіль — фіскальний. Всі французи, які здійснюють роботи з теплоізоляції свого житла — старого або ж тільки що відбудованого, — мають право за законом вписати затрачені кошти в податкову декларацію. В цьому випадку від 25 до 50 відсотків від вартості робіт їм зарахуються зі знаком «мінус» і можуть знизити прибутковий податок.

Те ж саме стосується установки різного роду енергозберігаючого екологічно вигідного обладнання — сонячні батареї, нагрівачі з підвищеною енерговіддачею, як газові, так і електричні. На їх придбання громадяни отримують пільгові кредити. Що стосується нового житла, то починаючи з 2008 року кожен проект площею понад 1000 квадратних метрів повинен відповідати новим вимогам теплоізоляції. Інакше його не приймають і відправляють на доопрацювання.

Фінляндія

Все частіше новий фінський будинок черпає енергію, як міфологічний Антей — від землі. Адже в умовах Фінляндії на глибині 200 метрів температура може доходити до +10 градусів. Фінські скелі — наче гігантські радіатори: влітку вони накопичують тепло, взимку віддають.

im578x383-финляндия2

У будинках встановлюють особливий пристрій: теплонасос. Коштує він, звичайно, недешево, зате окупається за 5-7 років і дозволяє економити від 30 і вище відсотків електроенергії. Не дивно, що такі цифри спокушають і власників старих будинків переобладнувати свої житла.

im578x383-финляндия

Фіни змусили працювати на себе навіть навколишнє повітря — уявіть собі холодильник вивернутий навиворіт, де холодна частина на вулиці, а нагрівальна система з циркулюючую спеціальною речовиною — в приміщенні. При морозах до -25˚ це працює чудово: витративши на роботу 1 кВт електроенергії, тепловий насос виробить до 2 і навіть 5 кВт тепла.

Такий «теплий» холодильник, а точніше, кондиціонер ефективний для невеликих будинків — не більше 120 метрів житлової площі. Зате для малих будинків це справжня знахідка: не треба бурити землю і встановлювати дороге обладнання: всі витрати не більше 2000-3000 євро.

im578x383-финляндия1

Джерело: espreso.tv