Пресс - релизы

Огляд ринку нерухомості Вінниччини

26 февраля 2015   
 119
Огляд ринку нерухомості Вінниччини

Ринок нерухомості України переживає не найкращі часи. Аналітики OLX дослідили пропозицію на ринку нерухомості Вінниччини.

2014 року на майданчику OLX зафіксований ріст пропозиції житлової та нежитлової нерухомості у Вінницькій області на рівні 27% порівняно з 2013 роком. Це свідчить не лише про активізацію дій власників, але й про більш часте використання інтернет-майданчиків для пошуку покупців. Найбільш активно пропонували нерухомість в оренду. На 50% виросла пропозиція оренди квартир, удвічі частіше пропонували в оренду приміщення. Мешканці регіону більш охоче виставляли нерухомість для обміну – кількість таких оголошень виросла в 6 разів.

Кількість запропонованих квартир на продаж майже не змінився – ріст склав усього 5%. За рік ціни на житло на вторинці піднялися в гривні в середньому на 76%. Так, у січні 2014 1-кімнатну квартиру у Вінниці можна було придбати за 265 944 грн. Уже в кінці року за подібну квартиру просили 468 339 грн. Хоча в доларовому еквіваленті ціни на житло залишилися на тому ж рівні, а в деяких випадках навіть знизилися.

Менш активно власники продавали свої будинки: 2014 року пропозиція скоротилася на 21% порівняно з 2013 роком. На 11% рідше продавали земельні ділянки.

У цілому за рік структура пропозиції нерухомості в регіоні змінилася. Якщо 2013 року вінничани здебільшого продавали свої квартири, то 2014 року на перший план вийшла оренда житла.

neryhomisty_Vinnytsyas

Спад активності спостерігається з початку року. У січні на OLX зафіксовано на 17% менше оголошень про продаж та оренду нерухомості, ніж у грудні 2014 року.

На даний момент на майданчику OLX розміщено понад 32 тис. оголошень про продаж та оренду житлової та нежитлової нерухомості у Вінницькій області. 90% пропозицій (біля 29 тис. оголошень) стосуються міста Вінниці.