За три місяці зарплати зросли на 10%

227
Додати
до обраних
Поділитися

Вакансії у Львові стали привабливішими для пошукачів, ніж у Києві, зарплати нянь продовжують зростати, а у продавців було найбільше шансів знайти роботу під кінець року. Аналітики платформи OLX Робота підвели підсумки останнього кварталу 2018 року і розповіли, як змінювався попит на робочі спеціальності і які зарплати пропонували потенційним кандидатам з жовтня по грудень.

Кого шукали роботодавці

Під кінець року активність роботодавців знизилась. Кількість оголошень на платформі зменшилася на половину, але це звична ситуація для ринку праці. Згідно з даними OLX Робота, найбільшу кількість запитів було зафіксовано у травні та серпні, напередодні літніх відпусток і старту бізнес сезону. Восени настало затишшя, а ближче до свят уже мало хто хотів проводити кадрові перестановки.

Проте у 4 кварталі 2018 року, найбільш затребуваними виявилися фахівці сфери торгівлі та логістики. Спостерігався також попит на працівників, що готові виїхати за кордон. Активніше стали шукати обслуговуючий персонал у заклади та людей на виробництво. Проте попит на будівельників і фахівців агросектору різко впав.

Рейтинг сфер за кількістю вакансій

1. Роздрібна торгівля, продажі, закупівлі – 27%

2. Транспорт і логістика – 15%

3. Робота за кордоном – 15%

4. Бари та ресторани – 11%

5. Виробництво й енергетика – 10%

6. Будівництво – 8%

7. Сервіс і побут – 4%

8. Домашній персонал – 3%

9. Охорона та безпека – 3%

10. Початок кар’єри, робота для студентів – 3%

Сільське господарство, агробізнес, лісове господарство – 1%

Зріз по зарплатах

Незважаючи на те, що пропозицій для працевлаштування стало менше, рівень зарплат навпаки зріс – у середньому на 10%. Продовжують збільшуватися гонорари  домашнього персоналу – d 4 кварталі дохід нянь досяг позначки у розмірі 13,5 тис грн. Це на 35% більше, ніж у попередньому кварталі. Майже на чверть піднялися зарплати в оголошеннях категорії «Сервіс і побут». Заробіток офіціантів, барменів і кухарів став на 14% вище, а затребуваним продавцям і касирам зарплату збільшили на 12%.

Закордонне працевлаштування, згідно з аналітичними даними OLX Робота, як і раніше лідирує у прибутковості із середнім заробітком у 23,4 тис грн. Дохід вище середньостатистичної зарплати по Україні пропонували будівельникам і водіям – близько 10 тис грн.

Рейтинг зарплат

1. Робота за кордоном – 23 400 грн

2. Домашній персонал – 13 500 грн

3. Будівництво – 10 000 грн

4. Транспорт і логістика – 10 000 грн

5. Виробництво й енергетика – 8 500 грн

6. Сільське господарство, агробізнес, лісове господарство – 8 170 грн

7. Початок кар’єри, студенти – 8 000 грн

8. Бари та ресторани – 7 830 грн

9. Роздрібна торгівля, продажі, закупівлі – 7 330 грн

10. Сервіс і побут – 7 280 грн

11. Охорона та безпека – 6 170 грн

Реакція пошукачів

В осінньо-зимовий період користувачі OLX Робота охочіше відгукувалися на вакансії у Миколаївській, Кіровоградській та Львівській області. Середня кількість реакцій, яку набирала 1 пропозиція з роботи у південному регіоні – 850. У центральній області цей показник досяг майже 700 відгуків. Популярністю користувалися і вакансії у Львівській області.

Показово і те, що в порівнянні з іншими великими містами Львів обігнав столицю та промислові міста за кількістю реакцій на оголошення. Це може вказувати на те, що питання працевлаштування у місті особливо актуальне, а також на те, що роботодавці пропонують більш вигідні умови праці.

Кількість відгуків на вакансію у великих містах України

1. Львів – 654

2. Київ – 612

3. Одеса – 586

4. Дніпро – 542

5. Харків – 526

Вакансія, яка набрала максимальну кількість реакцій у 4 кварталі, а саме 2 698 відгуків і 25 тис переглядів, була адресована студентам. Це «тимчасова підробіток» у нічні та денні зміни, з ринковою зарплатою і детальним описом обов’язків.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як не вигоріти під час пошуку роботи

Як не вигоріти під час пошуку роботи: лайфхаки від OLX

Як уникнути вигорання під час пошуку роботи: лайфхаки від OLX ✔️ Як залишитися мотивованими та стресостійкими ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.