Кожен другий українець не задоволений своєю роботою: аналітика OLX Робота

303
Додати
до обраних
Поділитися

Найбільш задоволені працівники – менеджери по роботі з клієнтами. 59% респондентів заробляють менше ніж 10 000 грн в місяць. Майже половина не отримує від роботодавця жодних бонусів. 46% вибирають місце роботи за оптимальним співвідношенням зарплати і нематеріальних факторів. Чого не вистачає працюючим українцям – у результатах опитування OLX Робота про умови праці «блакитних комірців».

Кожен другий українець не задоволений своїм нинішнім місцем роботи – про це свідчать результати опитування OLX Робота. Найбільше умови праці не влаштовують спеціалістів у сфері сільського господарства (69%), виробництва (67%) та охорони (65%). А ось серед найзадоволеніших працівників опинились ті, що працюють з клієнтами – 68%, в індустрії краси (перукар, майстер манікюру, візажист тощо) – 67% та на будівництві – 58%.

Чим переважно не задоволені українці? Найбільше скаржаться на рівень зарплати – 57% респондентів. 26% мають претензії до умов на робочому місці. Відсутність соціального пакету хвилює 22% опитаних. З того, що, навпаки, подобається на місці роботи, виділяють зручний графік (42%). У 31% випадків респондентів влаштовує їхній заробіток, 30% задоволені видом своєї діяльності.

Умови праці

Якщо говорити про рівень зарплати українців, стає зрозуміло, чому 41% опитаних вказали, що зовсім не задоволені своїм доходом: більше ніж половина (59%) отримують менше 10 000 грн на місяць. З них 37% заробляють до 7 000 грн.

Першочерговими умовами на робочому місці українці вважають його комфорт та безпеку (33% відповідей). Для чверті респондентів більш важлива близькість роботи до дому, для 15% – сучасна техніка та обладнання. Загалом наші співгромадяни задоволені умовами праці: 35% оцінили їх позитивно, ще 34% – нейтрально.

Дві третини опитаних визнають, що їм пощастило з графіком роботи. Найчастіше працюють повний робочий день (47%), переваги гнучкого графіка доступні 24% респондентів, позмінно працюють 2 з 10.

Майже кожен другий опитаний не отримує жодних бонусів від роботодавця, а кожному п’ятому пропонують напої та смаколики на робочому місці. 18% респондентів дають премії, харчування надають або компенсують у 13% випадків.

OLX Робота_Кожен другий українець не задоволений своєю роботою

Очікування від керівника та колективу

Ідеальний керівник, на думку респондентів, – той, хто ставить зрозумілі та реальні завдання (64%). Він ставиться до підлеглих з повагою (58%), є стриманим та врівноваженим (31%) та завжди готовий прийти на допомогу, підказати (29%). З таким керівництвом працюють 56% респондентів. Не задоволених стосунками з керівником всього 18% – свідчать результати опитування на OLX Робота.

У своєму колективі українці найбільше цінують командну та злагоджену роботу (47% відповідей). На другому місці опинилась відсутність конфліктів – працювати в гармонії з колегами важливо кожному п’ятому респонденту. Взаємної відкритості та чесності від колег очікують 16% опитаних. Загалом же, 65% позитивно оцінюють атмосферу у своєму колективі.

Не зарплатою єдиною: очікування пошукачів

На думку українців, роботодавець має в обов’язковому порядку забезпечувати працівників комфортними умовами на робочому місці (66%), ринковою зарплатою (64%), преміями (47%), медичною страховкою (29%) та можливістю брати відгули (22%).

При працевлаштуванні, окрім розміру зарплати, опитані найбільше звертають увагу на графік (57%), атмосферу в колективі (50%), перспективі кар’єрного росту (46%), розташування місця роботи (41%) та офіційне працевлаштування (32%).

Не секрет, що однією лише зарплатою працівників не втримаєш. Так, на питання, чи є рівень заробітку ключовим фактором при прийнятті рішення про працевлаштування, 46% відповіли, що їм важлива оптимальна комбінація грошової винагороди та нематеріальних умов. Ще 17% більше орієнтуються на нефінансові фактори, такі як розташування місця роботи, репутацію компанії, колектив та інші.

Поділитися
Додати
до обраних
Як працювати й підтримувати команди під час війни: досвід Eldorado, ОККО, Meest та KFC

Як працювати й підтримувати команди під час війни: досвід Eldorado, ОККО, Meest та KFC

Як працедавці пристосувалися до нових умов та які ініціативи з підтримки команд запровадили – дізналася редакція блогу OLX.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!