• Укр
  • Рус

Як онлайн-бізнеси допомагають українцям рятуватися від війни

620
Додати
до обраних
Поділитися

За майже місяць військової агресії росії проти України кількість вимушених біженців за кордон сягнула більш як 3 млн людей. Більшість з них шукає захисту в сусідніх країнах. Внутрішніх переселенців вдвічі більше – 6,5 млн людей. Для підтримки українців, які були змушені покинути свої домівки, бізнеси створюють нові інструменти. На прикладі OLX розповідаємо, як і де отримати допомогу.

Допомога внутрішнім переселенцям

Більшість тих, хто виїхав з «гарячих точок», шукають прихисток у відносно безпечних регіонах України. Так, наприклад, в деяких невеликих містах Львівщини кількість переселенців вже перевищила чисельність місцевого населення.

Хоч ці люди не покинули країну, в них, як і у українців, що виїхали за кордон, є чимало потреб. Щоб сприяти їх вирішенню, на OLX запустили категорію «Допомога», де українські користувачі без обмежень за кількістю оголошень можуть розміщувати об’яви, щоб запропонувати чи отримати:

  • ліки та гігієнічні засоби;
  • житло;
  • транспорт;
  • товари для дітей;
  • одяг та взуття;
  • товари для тварин;
  • медичну допомогу;
  • їжу та продукти.

Зараз у категорії понад 12 тис. оголошень з пошуком допомоги та 10 тис. – з пропозицією допомогти. Серед найкритичніших потреб, які необхідно задовольнити українцям, – транспорт та житло. У кожній з цих рубрик налічується більше ніж 4 тис. оголошень.

Пошукові запити свідчать, що українці розглядають як варіанти безоплатного житла, так і з оренди. Щодо транспорту, то тут найбільша кількість запитів стосується не авто, а пального. Крім того, є оголошення з пошуку електротранспорту, велосипедів і запчастин. Окрім житла та транспорту, користувачі активно шукають оголошення про волонтерство, допомогу вимушеним переселенцям і роботу.

Пропозицій допомоги найбільше у рубриках «Житло» (4,7 тис.) та «Для тварин» (2 тис.). Так само як і ті, хто шукає допомогу, автори оголошень готові надати українцям з «гарячих точок» житло як безкоштовно, так і на умовах оренди. До того ж є оголошення, що стосуються не тільки прихистку, речей, продуктів та медикаментів. Чимало користувачів пропонують послуги перегону і догляду за авто, перевезення, перетримки або догляду за тваринами, волонтерства.

Розмістити свою пропозицію в категорії може безкоштовно будь-який зареєстрований користувач, обмежень за кількістю оголошень немає.

«Герої доставки»

З березня OLX підтримує проєкт «Герої доставки» від Bolt Food. В рамках ініціативи кур’єри з понад 80 ресторанів Києва, Львова, Одеси та Дніпра доставляють їжу, воду, ліки, речі першої необхідності та допомагають логістично тим, хто цього потребує. В рамках проєкту OLX передає всі оголошення з категорії «Допомога» партнерам, щоб кур’єри та волонтери за можливості допомогли з реалізацією запитів користувачів і безкоштовно доставили все необхідне.

Так, завдяки такій кооперації вже було доставлено 450 обідів.

Як і де шукати допомогу в Польщі та Румунії

Сусідня Польща – лідер серед країн за кількістю українців, які вирішили шукати прихисток від війни за кордоном. За даними ООН, там знаходиться вже понад 2,3 млн переселенців. А в сусідній Румунії – понад 600 тис. українців.

Щоб допомогти цим людям, польський та румунський OLX створили категорію «Допомога Україні», де розміщуються оголошення з пропозиціями для українців. Зокрема, автори пропонують нічліг, транспортні послуги, дитячі речі, меблі, ліки, медичну допомогу. Категорія перекладена українською мовою. Також служба підтримки на міжнародних платформах буде працювати й українською.

Додатково в категорії «Робота» (Praca / Locuri de munca) запустили окремий фільтр «Запрошуємо людей з України», який дозволяє роботодавцям напряму наймати працівників.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Чекліст онлайн-шопінгу

Чекліст онлайн-шопінгу з OLX: увага на оголошення

Як не стати жертвою шахрая на OLX: ⭐ на що звернути увагу в оголошенні під час придбання товару. Читайте статтю на ➤ Блог OLX.ua.