• Укр
  • Рус

Як обрати репетитора для дитини

1273
Додати
до обраних
Поділитися

Послуги репетиторів стають дедалі популярнішими. Чи не головна причина – дистанційна освіта. Батьки вважають, що такий формат навчання не забезпечує дітей належними знаннями. Особливо гостро проблема стоїть перед батьками старшокласників. Станом на початок жовтня, на OLX розміщено майже 8000 оголошень від репетиторів. Як обрати найкращого для вашої дитини, читайте у нашій статті.

Коли потрібні репетитори та яких шукають найчастіше

Вперше чимало батьків замислюється про репетитора на етапі підготовки малюка до школи. У середніх класах найбільш актуальні послуги для поглиблення знань із математики, хімії, фізики, адже батькам стає складніше самотужки пояснити матеріал. Ну а випускники традиційно готуються до незалежного оцінювання та вступу до омріяних вишів.
Найпопулярнішими напрямами репетиторства є англійська мова, математика та українська мова. Також мають попит творчі сфери: гра на гітарі чи фортепіано, уроки вокалу, малювання тощо. До речі, вони ж є одними із найдорожчих. Конкуренцію їм можуть скласти хіба що рідковживані мови (наприклад, китайська) та складні науки – вища математика, програмування тощо.

Попит на послуги репетиторів традиційно зростає у серпні-вересні. Цей рік не став виключенням. За статистикою OLX, кількість відгуків на оголошення наприкінці літа зросла в рази. Наприклад, за напрямом “Англійська мова” майже на 79% – з 9000 відгуків у серпні до 17000 у вересні. Схожа динаміка спостерігається й за всіма іншими дисциплінами.

Яким має бути дійсно хороший репетитор

Профільна освіта й досвід роботи не завжди є гарантією того, що перед вами дійсно класний спеціаліст. Але шанси зустріти «того самого» значно підвищуються, якщо викладач може чітко, зрозуміло й детально пояснити, чому навчає учнів саме так і чому обирає конкретні підручники або навчальні ресурси. Він також легко розповість історії успіху своїх вихованців – яких результатів їм вдалося досягти разом. Якщо ж не бажає про це говорити або просто уникає відповіді – варто насторожитися.

Справжній профі неодмінно принесе на зустріч або надасть вам в електронному вигляді документи про свою освіту та кваліфікацію. Цього не сталося? Запитайте самі – ви маєте право знати, кому довіряєте навчання своєї дитини. Добре, коли репетитор має приємну манеру спілкування, вміє говорити просто про складне і чи не найголовніше – йому вдається знайти підхід до кожного учня.

Рекомендації та відгуки

Обираючи репетитора, ви напевно захочете дізнатися, як відгукуються про нього колишні учні чи їхні батьки. І це правильний підхід. Добре, коли всі відгуки – позитивні. Але не бійтеся поодиноких негативних. Це нормально, бо всі ми різні: те, що не підійшло іншим, може підійти вам. І навпаки. З рекомендаціями та відгуками може бути ще одна проблема: деякі люди просто звикають до репетитора чи викладач подобається їм за особисті якості, навіть за умови не надто визначних результатів навчання. Тому варто враховувати думку інших, але не цілком покладатися на неї.

Індивідуальний підхід – запорука успіху

Згадайте свої шкільні роки. Напевно, у вас теж були улюблені вчителі, предмети яких ви вивчали із задоволенням. А були й ті, з ким вам не вдавалося порозумітися. Аби гроші, витрачені на репетитора, не пішли за вітром, він має стати для вашої дитини тим самим «улюбленим викладачем». Тут стануть в пригоді гнучкість, креативність, емпатія та здатність знаходити спільну мову.

«Одна з моїх учениць під час занять любила покласти ноги на стіл, – згадує репетиторка англійської мови Анна – Так і спілкувалися. З іншими спеціалістами дівчинка «не спрацювалася». Для мене це не стало великою проблемою, адже на той час у мене вже було четверо власних дітей, тож мене складно чимось здивувати. Загалом у викладача має бути розуміння, що кожна дитина – унікальна особистість, яка потребує свого підходу. Я раджу обирати репетитора разом із дитиною та прислухатися до її думки».

Пробне заняття

Кожен репетитор має особливу манеру та ритм викладання. Вони можуть не підійти саме вашій дитині, а це неодмінно вплине на результат. Тому роботу навіть із найприязнішим і найдосвідченішим репетитором варто починати з пробного заняття. Так можна не лише виявити «сумісність» учня та вчителя, а й перевірити рівень знань дитини, що зрештою може позначитися на вартості послуг і тривалості навчання.

Майте на увазі, що більшість репетиторів беруть за пробний урок гроші, але іноді він коштує менше за стандартний. Безкоштовне ознайомче заняття теж можливе – це чудова можливість для викладача прорекламувати себе.

Звертайте увагу на деталі

Шукаючи репетитора, звертайте увагу на всі дрібниці. Наприклад, граматичні та пунктуаційні помилки в тексті оголошення репетитора української мови – суттєвий привід замислитися над рівнем такого «спеціаліста».

Насторожити мають і надто лаконічні оголошення, а також пропозиції від фахівців дуже широкого профілю, які пропонують уроки фізики, сольфеджіо та макраме (звісно, не будемо виключати можливості, що талановитий фізик є не менш талановитим музикантом чи майстром handmade).

Чи існує ідеальний формат навчання?

Є діти, які краще засвоюють матеріал на індивідуальних заняттях, а є ті, кому легше та цікавіше вчитися у групі. Одні віддають перевагу урокам віч-на-віч, іншим зручніше онлайн.

Ідеальний формат навчання – той, який буде комфортним саме для вашої дитини. Але робити висновки про оптимальну форму роботи варто не по закінченню пробного заняття, а принаймні після кількох уроків. Якщо ви зрозумієте, що треба щось змінити, неодмінно скажіть про це репетитору. Він може й першим заговорити про необхідність переформатування. У такому разі варто порадитися з дитиною, перш ніж ухвалювати рішення.

Вибір репетитора – відповідальний і непростий процес. Утім нові знання, вміння та досягнення вашої дитини стануть нагородою за проведену роботу. Бажаємо вдалого вибору!

Поділитися
Додати
до обраних
Мультипокупки на OLX

Що нового: відтепер на OLX доступна функція мультипокупки

На платформі OLX зʼявилася функція мультипокупки, що дозволяє замовити одразу декілька одиниць товару в одного продавця. Розповідаємо, в чому полягає суть оновлення, та які переваги отримують покупці та продавці.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!