Як стати успішним майстром манікюру? Що варто знати перед початком роботи в сегменті нігтьового сервісу? Скільки вчитися на майстра манікюру й де шукати курси для початківців? Відповіді на всі ці запитання ви знайдете в нашій статті.
Що робить майстер манікюру
Робота майстра манікюру складніша, ніж більшість собі уявляє. Щоб працювати в нігтьовому сервісі, недостатньо лишень вміти акуратно наносити на нігті лак чи малювати складні орнаменти.
Фахівець має:
- знати все про структуру нігтів, аби розуміти, як ті чи інші маніпуляції вплинуть на їхній стан;
- уміти поводитися з хворими, ослабленими чи пошкодженими нігтьовими пластинами,
- правильно дезінфікувати інструменти та робочі поверхні;
- проводити гігієнічне чищення нігтів;
- вправно працювати з різними матеріалами та інструментами;
- робити нарощення нігтів і знімати штучне покриття без ушкодження нігтьової пластини;
- виконувати корекцію форми «складних» нігтів тощо.
Саме тому стати вправним фахівцем без спеціального навчання — практично неможливо.
Чи є попит на майстрів манікюру
Минули часи, коли професія «манікюрниця» вважалася не надто престижною. У наш час усе більше дівчат і жінок мріють опанувати саме цей фах. І це не дивує, якщо дізнатися, скільки заробляє майстер манікюру високого класу.
До того ж фахівцю не доведеться довго шукати роботу.
Достатньо подивитися оголошення з працевлаштування на OLX, щоб зрозуміти — попит на таких спеціалістів завжди є.
До речі, українські майстри нігтьового сервісу популярні не тільки на батьківщині, а й за кордоном. Бо якість роботи майстринь з України в рази краща, ніж сервіс, який традиційно надають клієнтам у західних салонах краси.
Плюси й мінуси в роботі майстра манікюру
Перш ніж записатися на курси майстра манікюру й освоїти бажану професію, варто ретельно зважити плюси та мінуси, властиві роботі в нігтьовому сервісі.
Основні переваги, які й спонукають багатьох опанувати фах:
- наявний попит на ринку праці;
- стабільний заробіток;
- гнучкий графік роботи;
- короткотривале й не надто дороге навчання;
- можливість кар’єрного зростання — від найманого працівника до керівника власної студії;
- можливість знайомитися та спілкуватись із цікавими людьми;
- шанс реалізовувати й розвивати свій творчий потенціал.
Що стосується недоліків професії, здебільшого вони такі ж, як і в усіх інших «малорухливих» спеціальностях. До того ж фах майстра манікюру може не підійти людині, що схильна до алергії чи захворювань дихальної системи.
Ще один мінус полягає в тому, що на початковому етапі доведеться вкласти певну суму на закупівлю матеріалів та інструментів. Але практично кожен бізнес на старті потребує фінансових вкладень.
Як стати майстром манікюру
Справний майстер нігтьового сервісу, який може витримати жорстку конкуренцію — це фахівець із достатніми теоретичними знаннями, практичними навичками та певними особистісними якостями.
Особисті риси для майстра нігтьового сервісу
Щоб стати популярним фахівцем із манікюру, недостатньо тільки вправно тримати інструменти. Для роботи в цій сфері знадобляться й особливі риси характеру:
- акуратність;
- посидючість;
- вміння ладнати з людьми;
- дисциплінованість.
Щоб якісно виконувати манікюр будь-якої складності, важливо мати розвинену моторику й добру координацію, хороший зір, гарне кольоросприйняття, здатність до дрібної роботи. А також необхідно любити свою роботу, тоді виконання навіть монотонних щоденних дій не буде нервувати чи вводити в депресію.
Де навчитися
Достатньо ввести в інтернеті «курси манікюру», щоб знайти величезну кількість пропонувань із навчання як у мережі, так і наживо. Аби вибрати, куди піти вчитися, треба розуміти специфіку кожного варіанту:
- У салонах краси
Тривалість і програми навчання на базі салонів краси різняться. Але переважно на таких курсах розповідають не тільки як навчитися робити манікюр, але й дають базові знання щодо структури нігтів, анатомічних особливостей пальців, правил догляду за руками.
- У школах або студіях нігтьового сервісу
Для тих, хто хоче навчитися робити манікюр із нуля чи вдосконалити свої навички. Перевага такого методу — можливість перейняти практичний досвід у старших майстрів.
- У сертифікованих центрах підготовки
З учнями займається досвідчений майстер манікюру, а програма навчання побудована в такий спосіб, щоби розкрити головні особливості роботи у сфері нігтьового сервісу. Після навчання слухачам курсів видаються сертифікати.
Чимало цікавих пропонувань щодо навчання можна знайти через сервіс OLX. Можливості сервісу допомагають підібрати оптимальний для себе варіант з огляду на вартість навчання, локацію школи тощо.
Як довго вчитися на майстра манікюру
У досвідчених фахівчинь часто питають, скільки років потрібно вчитися на майстра манікюру. Насправді ж, вчитися доведеться постійно: вивчати світові тенденції нейл-арту, опановувати нові техніки, роботу із сучаснішим обладнанням та новими матеріалами, відвідувати курси та семінари для підвищення власної кваліфікації.
Базові теоретичні знання, необхідні для початку роботи, реально здобути за 2–4 тижні. Далі 2–3 місяці інтенсивної практики, і можна називати себе майстром нігтьового сервісу.
Що потрібно для початківця
Кожен майстер нігтьового сервісу поступово розширює власну колекцію матеріалів та інструментів для нейл-арту. Початківцю не обов’язково купувати все й одразу. Проте без деяких речей не обійтися навіть майстру-першаку, а саме:
- базовий набір інструментів і матеріалів (манікюрні ножиці, пушер, ножиці для кутикули, комплект пилочок різної форми й абразивності, апельсинові палички, знежирювач, безворсові серветки, праймери, бази під гелевий лак, декілька лаків основних кольорів, топ для фінішного покриття);
- стіл для манікюру;
- фрезер;
- стерилізатор для інструментів;
- лампа для манікюру;
- витяжка для очищення повітря.
Усе, що потрібно для майстра початківця, можна знайти з допомогою сервісу OLX.
Також потрібно визначитися з майбутнім місцем роботи — надавати послуги вдома чи в салоні. Проте, що б ви не вибрали, головне не боятися, а крок за кроком іти до своєї мрії.