Хочете на тривалий час зайняти дитину корисними та цікавими розвагами? Тоді бізіборд — саме те, що потрібно. Малеча просто обожнює гратися з маленькими елементами та покращує важливі навички завдяки такому дозвіллю.
Що таке бізіборд?
Насамперед варто з’ясувати: бізіборд — що це? Розвиваюча дошка для дітей. Назва складається з двох англійських слів: busy — «зайнятий» та board — «дошка». Бізіборд — це ігрова панель, на якій зафіксовані різні деталі, наприклад, вимикачі, розетки, спінери, липучки, шнурівки тощо.
Навіщо потрібен бізіборд?
Найважливіше, для чого необхідний бізіборд для дітей, — для розвитку дрібної моторики. Ученими доведено, що нервові закінчення на пальцях і долонях мають прямий зв’язок із головним мозком. Бізі-дошка потрібна малюку, щоб:
- познайомитися з кольорами, формами, текстурами;
- тренувати логічне мислення;
- розвинути творчу уяву;
- навчитися терпіння та концентрації.
«Дошка-бізіборд — також додатковий вільний час для батьків. Малюки в цей момент не переглядають мультики, грають у безпечну іграшку та розвивають свої здібності.»
Розумна дошка для дітей зазвичай дуже добре «заходить», бо малеча обожнює копіювати поведінку дорослих. Щодня дітлахи бачать, як мама й тато вмикають і вимикають світло, вставляють вилку в розетку, відчиняють двері ключами тощо. Дитяча розвиваюча дошка дає можливість повторити всі ці побутові справи.
Коли потрібен бізіборд дитині?
Є розповсюджене питання, якщо бажаєте придбати бізіборд: з якого віку він актуальний? Як правило, його радять купувати дітям від одного року й до школи. Але це не означає, що меншим малюкам ця іграшка не підійде. Є простіші моделі, які можна використовувати вже від 8 місяців.
Одна сенсорна дошка для дітей може містити елементи, призначені на різний вік. Наприклад, одні деталі малюк може опанувати вже в 9 місяців, а іншими почне повноцінно гратися лише у два роки.
Різновиди бізібордів
Популярність бізібордів викликала появу багатьох варіацій цієї іграшки. Класичний варіант — це дошка для розвитку дитини, яка фіксується на стіні. Аналогами з багатьма деталями є:
- двосторонні — фактично то дві дошки, які скріплені, як дах у будинку, завдяки чому їх можна ставити на будь-яку горизонтальну поверхню;
- кубічні — бізі куб має цікаві деталі на кожній грані та може бути різного розміру — від великих конструкцій, якими граються вдома, до компактних, що дуже зручні для прогулянок;
- м’які — це текстильні вироби, де деталі представлені ґудзиками, шнурівками, застібками та ін.;
- у формі тварин, героїв мультфільмів тощо — принцип той самий, як і в традиційної дошки, однак дизайн цікавіший.
Насправді цим списком різновиди не обмежуються. Такі іграшки можуть бути у вигляді геометричних фігур, інколи виробники пропонують подвійні конструкції (коли два кубики скріплені між собою).
Чи безпечно це для дітей?
Головна перевага якісних бізібордів полягає в тому, що вони справді безпечні для малюків. Усі деталі надійно закріплені, є гіпоалергенними, не мають гострих кутів та не завдаватимуть шкоди малому досліднику.
Також варто згадати, що маленькі діти часто цікавляться розетками, дротами, замками й іншими предметами побуту, що не є безпечними. Наявність у квартирі розвиваючої дошки задовольнить дитячу цікавість у цілком безпечний спосіб.
Як правильно обрати бізіборд?
Коли потрібна дошка для розвитку моторики, перед покупкою треба зрозуміти, який розмір підійде. Для використання вдома (за умови наявності для цього вільного місця) можна брати великий класичний бізіборд або бізібокс. Якщо ж цікавлять компактні розвиваючі іграшки, краще шукати бізікуби та інші зручні аналоги. Також звертайте увагу й на інші параметри.
Матеріал
Найпопулярніші варіанти виготовлені з дерева. Також є пластикові та текстильні моделі. Важливо, аби матеріал був гіпоалергенний, у випадку з дерев’яними виробами — гладким і добре обробленим.
Функціональність
Чим більше елементів має дошка для моторики рук, тим на більш тривалий час вона займе дитину. Буде краще, якщо деталі для бізіборду будуть різного типу і спрямованими на розвиток різних навичок. Наприклад, є моделі, на які одночасно прикріплені маленькі ксилофони, шнурівки, шпінгалети тощо.
Безпека
З міркувань безпеки варто купувати лише якісні сертифіковані товари. Розвиток дрібної моторики потребує наявності дрібних елементів. Аби дитина їх не проковтнула, вони мають бути надійно зафіксовані.
Чи варто робити бізіборди своїми руками?
Інколи молоді батьки (особливо татусі) хочуть зробити розвиваючу дошку для малюка самотужки. Це також гарний, хоча й не завжди зручний варіант. Переваги такого рішення:
- можливість створити ексклюзивну іграшку, де всі елементи підібрані з урахуванням побажань малюка та батьків;
- економія грошей;
- цікаве заняття — часто створення бізібордів розцінюється як своєрідне хобі.
Однак треба розуміти, що процес буде доволі тривалим. Необхідно підібрати в будівельному гіпермаркеті (чи на будівельному ринку) усі потрібні елементи для бізіборда, знайти гарну основу, пофарбувати гіпоалергенною фарбою тощо. Також потрібно мати принаймні елементарні навички майстрування. Часто більш ґрунтовним рішенням буде просто придбати готовий варіант, особливо, якщо врахувати, наскільки великий вибір бізібордів в інтернеті.