• Укр
 • Рус

Водій та швачка: які вакансії найбільш популярні серед українців

541
Додати
до обраних
Поділитися

За останні три місяці українці понад 1 млн разів відгукувалися на пропозиції роботи на платформі OLX, натомість за цей же період роботодавці запропонували понад 176 тисяч вакансій. Також дані аналітики показали, що найменша конкуренція серед пошукачів на Заході, а от у Тернопільській області пропонують найвищу зарплату — в середньому 21 тисяча гривень. Більше інформації про вакансії та попит у інших регіонах України — у свіжій аналітиці OLX Робота.

Яку роботу шукають “блакитні комірці”?

Аналітика OLX Робота показала, що за останні три місяці українці найчастіше відгукувалися на вакансії в наступних категоріях:

 • Логістика / Склад / Доставка;
 • Роздрібна торгівля / Продажі / Закупки;
 • Виробництво / Робітничі спеціальності;
 • Готельно-ресторанний бізнес / Туризм;
 • Будівництво / Облицювальні роботи.

У категорії Логістика / Склад / Доставка пошукачі найбільше цікавилися вакансіями водія із заробітною платою в середньому 24 тис. грн, вантажника — 12 тис. грн та кур’єра, за таку роботу роботодавці готові платити 15 тис. грн за місяць.

Аналітика OLX показала, що за останні три місяці найбільше пропозицій роботи було в Київській, Дніпропетровській та Одеській областях.

У сфері Роздрібна торгівля / Продажі / Закупки найбільша конкуренція на вакансії продавця із зарплатою в середньому 12 тис. грн, менеджера з продажу — 19 тис. грн, та менеджера по роботі з клієнтами — 21 тис. грн.

А от у сфері «Виробництво/Робітничі спеціальності» найбільший попит серед пошукачів на швачок. За таку роботу роботодавці готові платити 15,5 тисяч гривень. Також не менше відгукуються на вакансії пакувальника та різноробочого, на таких позиціях можна заробляти в середньому 12 тисяч гривень щомісяця.

Якщо порівняти аналогічний період минулого року (01.12.2021 — 23.02.2022, до початку повномасштабного вторгнення), то тоді в середньому пошукачі у 1,5 рази менше відгукувалися на оголошення ніж сьогодні, але популярними були такі ж вакансії як сьогодні — водій, продавець, різноробочий. Заробітна плата минулого року майже по всім пропозиціям роботи була меншою в середньому на 1 — 3 тис. грн залежно від вакансії.

Кого шукають роботодавці?

Якщо говорити про пропозицію, то вона дещо збігається з попитом, а саме:

Топ-5 вакансій, грудень 2022 рік— березень 2023 рік

Вакансія

Середня зарплата, грн

Продавець

11 000

Водій

24 000

Швачка/кравець

15 500

Кухар

13 000

Оператор колл-центру

25 000

Дані OLX Робота

Загалом наразі на платформі OLX можна знайти понад 42 тисячі актуальних пропозицій роботи за різними категоріями.

Найбільше пропонують роботу на Київщині

Аналітика OLX показала, що за останні три місяці найбільше пропозицій роботи було в Київській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Найвищі зарплати роботодавці пропонували саме у Тернопільській області — в середньому 21 тис. грн, у Хмельницькій та Рівненській областях — по 20 тис. грн.

А от менша конкуренція на робоче місце, що збільшує ймовірність знайти роботу, саме на Заході країни — у Закарпатській та Тернопільській областях. За останні три місяці в цих регіонах роботодавці найбільше шукали:

 • водіїв із середньою заробітною платою 28 тисяч гривень;
 • продавців, за таку роботу можна отримувати 16 тисячу гривень;
 • різноробочих із зарплатою 17,5 тисяч гривень;
 • торгових представників із середньою заробітною платою 24 тисяч гривень;
 • кухарів, за таку роботу роботодавці готові платити 17 тисяч гривень.
Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як не вигоріти під час пошуку роботи

Як не вигоріти під час пошуку роботи: лайфхаки від OLX

Як уникнути вигорання під час пошуку роботи: лайфхаки від OLX ✔️ Як залишитися мотивованими та стресостійкими ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.