На що треба звернути увагу під час пошуку роботи за кордоном

В избранное
Поділитися

Поради, як обрати надійного посередника та не потрапити до рук шахраїв

Ви вже вирішили, що шукатимете роботу за кордоном, але щоб знайти гарне місце з пристойною платнею, доведеться попрацювати. Набагато простіше буде звернутися до посередників, які займаються міжнародним працевлаштуванням.

Агенція з працевлаштування (кадрова агенція) — це організація-посередник, що надає послуги з оформлення віз і працевлаштування в іншу країну. В Україні для цього обов’язково потрібна ліцензія на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні у вибраній вами країні, видана Міністерством соціальної політики України.

Робоча віза — документ, який дає право на роботу в іншій країні. Обов’язкова для власників будь-яких закордонних паспортів. Є довготермінові (для постійної довготривалої роботи) та короткотермінові (для тимчасової, сезонної роботи) робочі візи. Умови отримання такої візи залежать від міграційної політики країни, де ви зібралися працювати. Оформлюється від місяця і більше в Україні у посольстві чи консульстві держави вашого вибору.

Корисно знати

5 ознак надійного посередника

На ринку працевлаштування за кордоном багато посередників, тож є з кого вибирати. Та є кілька ознак, кожна з яких обов’язково має бути властива надійній агенції:

 1. Міжнародний договір з іноземною фірмою-роботодавцем або іноземним посередником. Це гарантія того, що компанія дійсно має партнерів за кордоном та відправить вас на роботу.
 2. Ліцензія на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні у вибраній вами країні, видана Міністерством соціальної політики України. Ліцензія може бути в електронному вигляді. Ви можете перевірити, чи має агенція ліцензію, самотужки на сайті Мінсоцполітики.
 3. Детальна інформація про вашу майбутню роботу. Хто роботодавець, яка зарплатня, графік роботи, умови проживання, що з медичним та соціальним страхуванням.
 4. Готовність підписати договір про пошук роботи, а не консультаційних послуг. Ви не змушені підписувати нічого одразу на місці: візьміть примірник додому, ознайомтеся самостійно чи з юристом, і підпишіть його тільки згодом, хоч за кілька днів.
 5. Можливість післяплати послуг. Згідно постанови Кабінету Міністрів (No1060 від 16.12.2015 р.) ліцензовані компанії-посередники з працевлаштування за кордоном не можуть брати гроші вперед. Тобто, оплата послуг з посередництва відбувається вже після підписання контракту з іноземним роботодавцем.

Реалістично оцінюйте ті гроші, які вам пропонують за роботу за кордоном. Перевірте розмір середніх зарплат в обраній вами країні, чи для обраної спеціальності. Якщо вам пропонують зарплату, яка значно перевищує показники цієї країни, вірогідно, що ви маєте справу з шахраями.

Зауважте, що легальний посередник поцікавиться вашим досвідом роботи, професійними навичками, станом здоров’я, знанням іноземних мов тощо. Ще зверніть увагу, чи є в посередника офіс та мережа філій.

Справжньому бізнесу немає чого приховувати

Про серйозність та стабільність фірми також свідчить наявність представництв в країні працевлаштування, членство та співпраця з українськими та міжнародними галузевими організаціями.

Ознаки шахраїв

 • Вам пропонують надто високу платню
 • Немає міжнародного договору
 • Не можуть надати детальну інформацію про майбутню роботу
 • Пропонують підписати договір з надання консультаційних послуг, а не договір про пошук роботи
 • Наполягають підписати договір «тут і зараз»
 • Наполягають на передоплаті послуг, до підписання договору з роботодавцем
Поділитися
В избранное

Чого може вимагати трудовий мігрант

Яких умов праці та проживання потрібно очікувати від роботодавця Легально влаштований за кордоном робітник завжди знаходиться під захистом місцевого законодавства. В деяких країнах (наприклад, у …