Робота за кордоном

Які права має українець за кордоном

21 Жовтня 2018   
 6
Які права має українець за кордоном

Перелік служб та установ, до яких можна звернутися по допомогу

Від проблем не застрахована жодна людина — що в Україні, що за кордоном. Тому важливо убезпечити себе: знати про свої права, та до кого звертатися за їх захистом. Для того, щоб не тільки розраховувати, а і отримати допомогу місцевих органів влади країни, потрібно бути офіційно влаштованим на роботу з дотриманням місцевих законів.

Корисно знати

Інспекція праці — державна служба, що слідкує за додержанням законодавства про працю (загальна назва, в різних країнах може називатися по-різному).

Омбудсмен — представник влади, який слідкує за дотриманням прав та інтересів громадян (та негромадян, що знаходяться в державі легально) з боку органів влади і посадових осіб (загальна назва, в різних країнах може бути різною).

Консульство (консулят) України — орган зовнішніх відносин, розміщений на території іншої держави. На відміну від посольства, що займається в першу чергу розв’язанням політичних питань, консульство контактує з місцевою владою, обслуговує громадян, вирішує їхні проблеми у рамках законодавства, оформлює документи.

 

Найважливіші служби та установи, куди ви маєте право звертатися

  • Місцева поліція — у будь-якому випадку, якщо ви потребуєте захисту (побутові конфлікти, крадіжки тощо);
  • Інспекція праці чи служба, що виконує аналогічні функції — у випадку порушень ваших прав з боку роботодавця (невиплата зарплатні, недотримання умов договору тощо);
  • Місцевий омбудсмен — у випадку порушень ваших прав з боку представників влади (наприклад, поліції);
  • Консульство України — будь-які випадки, коли перераховані місцеві представники влади не можуть допомогти.

Будь-яка людина, що працює за кордоном легально, може розраховувати на захист і підтримку всіх тих же служб та установ, що і громадяни цієї країни

Якщо людина працює нелегально, вона свідомо обмежує свої права: інспекція праці не зможе допомогти, а поліція, в разі якщо порушені умови перебування в країні, швидше за все розпочне процедуру депортації.

Якщо «нелегал» стане жертвою невиплати зарплати чи порушення прав, він зможе звернутися за захистом чи порадою лише до консульських установ України.

Роздрукуйте і заповніть на випадок проблем

Місцева поліція (телефон та адреса)

Інспекція праці (телефон та адреса)

Місцевий омбудсмен (телефон та адреса)

Найближче консульство України (телефон та адреса)