Авто на дизелі шукають частіше, ніж на бензині: підсумки року по б/в авто в Україні

444
Додати
до обраних
Поділитися

За 2019 українці придбали понад 256 тис. б/в авто. При цьому в другому півріччі кількість куплених машин збільшилася на 65%. Середня вартість авто з пробігом в Україні – $6 450. Серед дорогих авто найчастіше купували Lexus, Infiniti і Land Rover. Скільки готові віддавати за б/в автомобіль в Україні і які марки при цьому найпопулярніші – в аналітиці OLX за 2019 рік.

Б/в авто, які купували найчастіше

Українці стали набагато активніше купувати б/в автомобілі. Так, за даними аналітики OLX, з першого по друге півріччя 2019 кількість куплених машин збільшилася на 65%. Всього ж, за минулий рік нових власників знайшли понад 256 700 авто з пробігом.

Лідерську позицію серед б/в автомобілів в Україні продовжує утримувати ВАЗ – на Lada припало майже 25% всіх продажів минулого року. За кожен автомобіль платили приблизно $1 450. Найпопулярнішою іномаркою став Volkswagen, який купували в 8% випадків, в середньому за $5 850. Частіше стали купувати б/в автомобілі марки Daewoo: за рік вони піднялися з сьомого на третє місце в рейтингу, і тепер на них припадає 7% продажів. За Daewoo віддають в середньому $3 000.

Під номером «чотири» завершили рік автівки Opel, кількість куплених машин цієї марки склала 6% від загальної кількості. Власниками Renault з пробігом ставали в 5% випадків, по 4% продажів дісталось Ford і ЗАЗ. Закривають топ найбільш продаваних б/в автомобілів Skoda, Mercedes-Benz і Chevrolet – на кожну марку припало по 3% покупок.

«Оновити гараж» в 2019 змогли і любителі дорогих авто. Так, за минулий рік на OLX купили понад 1 700 б/в машин вартістю від $10 000, причому дві третини угод відбулися саме в другому півріччі. Якщо говорити про марки, то найчастіше це були Lexus, Infiniti і Land Rover.

Авто на дизелі шукають частіше, ніж на бензині: підсумки року по б/в авто в Україні

Б/в авто, якими цікавилися найчастіше

За минулий рік українці більше ніж 15 млн разів відгукнулися на оголошення про продаж ВАЗ, проте на кожну окрему пропозицію відгукувалися в середньому 113 разів, що не стало рекордним показником. Найчастіше ж цікавилися BMW: на кожне оголошення про продаж баварського авто відгукувалися майже 200 разів. На другому місці Land Rover з 168 відповідями на пропозицію. Топ-3 закриває Daewoo – кожним б/в автомобілем цікавилися в середньому 145 разів.

Найбільшу кількість авто на продаж виставили в Київській області – за рік тут опублікували понад 122 600 оголошень, на які відгукнулися понад 13 млн разів. Відомо також, які саме машини продавали найчастіше: це Daewoo 2007 і 2008 років, а також Volkswagen 2012 року.

На другому місці за кількістю оголошень – Дніпропетровська область з більш ніж 59 600 пропозиціями. Автомобілями з пробігом тут цікавилися також активно, як і в столичному регіоні – понад 6,3 млн відгуків отримали власники на свої «ластівки». Найбільш продаваним авто тут теж став Daewoo 2007 року, а ось 2 і 3 місця розділили ВАЗ 2007 і 2006 років.

Третьою областю з найбільшим вибором б/в автомобілів стала Одеська, тут можна було вибрати собі «чотириколісного друга» серед більш ніж 47 300 варіантів. При цьому найчастіше продавали ВАЗ, а саме Lada 90-го, 86-го і 85-го років.

Всього ж за 2019 рік на OLX з’явилося понад 696 тис. оголошень про продаж б/в автомобілів, які сумарно отримали майже 65 млн відгуків, або 102 на одну пропозицію. Середня ціна, за яку були готові продати авто, склала $6 450.

Якщо говорити про вид палива, бензинові двигуни – все ще найпоширеніші, на них припало 40% всіх оголошень у 2019. Третина автомобілів, виставлених на продаж, були на газу, при цьому саме вони користувалися найбільшою популярністю – на кожне оголошення відгукувались в середньому 109 разів, в той час як на авто на бензині – 82. Ще чверть машин були на дизельних двигунах, причому ними цікавилися частіше, ніж «бензиновими» авто, а саме 89 разів на кожне оголошення. Водночас електромобілів та «гібридів» було найменше – по 1%. Проте автівки на електродвигунах отримували більше відгуків на одну пропозицію, ніж гібридні машини: 57 проти 38.

Поділитися
Додати
до обраних
Як вибрати перший автомобіль для новачка: важливі поради

Як вибрати перший автомобіль для новачка: важливі поради

Перший автомобіль – новий чи б/в? Якою має бути перша машина: тип кузова, двигуна? На які моменти слід звернути увагу під час купівлі? Знайти відповіді на ці запитання допоможуть поради фахівців на офіційному сайті блогу OLX.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!