Авто на дизелі шукають частіше, ніж на бензині: підсумки року по б/в авто в Україні

540
Додати
до обраних
Поділитися

За 2019 українці придбали понад 256 тис. б/в авто. При цьому в другому півріччі кількість куплених машин збільшилася на 65%. Середня вартість авто з пробігом в Україні – $6 450. Серед дорогих авто найчастіше купували Lexus, Infiniti і Land Rover. Скільки готові віддавати за б/в автомобіль в Україні і які марки при цьому найпопулярніші – в аналітиці OLX за 2019 рік.

Б/в авто, які купували найчастіше

Українці стали набагато активніше купувати б/в автомобілі. Так, за даними аналітики OLX, з першого по друге півріччя 2019 кількість куплених машин збільшилася на 65%. Всього ж, за минулий рік нових власників знайшли понад 256 700 авто з пробігом.

Лідерську позицію серед б/в автомобілів в Україні продовжує утримувати ВАЗ – на Lada припало майже 25% всіх продажів минулого року. За кожен автомобіль платили приблизно $1 450. Найпопулярнішою іномаркою став Volkswagen, який купували в 8% випадків, в середньому за $5 850. Частіше стали купувати б/в автомобілі марки Daewoo: за рік вони піднялися з сьомого на третє місце в рейтингу, і тепер на них припадає 7% продажів. За Daewoo віддають в середньому $3 000.

Під номером «чотири» завершили рік автівки Opel, кількість куплених машин цієї марки склала 6% від загальної кількості. Власниками Renault з пробігом ставали в 5% випадків, по 4% продажів дісталось Ford і ЗАЗ. Закривають топ найбільш продаваних б/в автомобілів Skoda, Mercedes-Benz і Chevrolet – на кожну марку припало по 3% покупок.

«Оновити гараж» в 2019 змогли і любителі дорогих авто. Так, за минулий рік на OLX купили понад 1 700 б/в машин вартістю від $10 000, причому дві третини угод відбулися саме в другому півріччі. Якщо говорити про марки, то найчастіше це були Lexus, Infiniti і Land Rover.

Авто на дизелі шукають частіше, ніж на бензині: підсумки року по б/в авто в Україні

Б/в авто, якими цікавилися найчастіше

За минулий рік українці більше ніж 15 млн разів відгукнулися на оголошення про продаж ВАЗ, проте на кожну окрему пропозицію відгукувалися в середньому 113 разів, що не стало рекордним показником. Найчастіше ж цікавилися BMW: на кожне оголошення про продаж баварського авто відгукувалися майже 200 разів. На другому місці Land Rover з 168 відповідями на пропозицію. Топ-3 закриває Daewoo – кожним б/в автомобілем цікавилися в середньому 145 разів.

Найбільшу кількість авто на продаж виставили в Київській області – за рік тут опублікували понад 122 600 оголошень, на які відгукнулися понад 13 млн разів. Відомо також, які саме машини продавали найчастіше: це Daewoo 2007 і 2008 років, а також Volkswagen 2012 року.

На другому місці за кількістю оголошень – Дніпропетровська область з більш ніж 59 600 пропозиціями. Автомобілями з пробігом тут цікавилися також активно, як і в столичному регіоні – понад 6,3 млн відгуків отримали власники на свої «ластівки». Найбільш продаваним авто тут теж став Daewoo 2007 року, а ось 2 і 3 місця розділили ВАЗ 2007 і 2006 років.

Третьою областю з найбільшим вибором б/в автомобілів стала Одеська, тут можна було вибрати собі «чотириколісного друга» серед більш ніж 47 300 варіантів. При цьому найчастіше продавали ВАЗ, а саме Lada 90-го, 86-го і 85-го років.

Всього ж за 2019 рік на OLX з’явилося понад 696 тис. оголошень про продаж б/в автомобілів, які сумарно отримали майже 65 млн відгуків, або 102 на одну пропозицію. Середня ціна, за яку були готові продати авто, склала $6 450.

Якщо говорити про вид палива, бензинові двигуни – все ще найпоширеніші, на них припало 40% всіх оголошень у 2019. Третина автомобілів, виставлених на продаж, були на газу, при цьому саме вони користувалися найбільшою популярністю – на кожне оголошення відгукувались в середньому 109 разів, в той час як на авто на бензині – 82. Ще чверть машин були на дизельних двигунах, причому ними цікавилися частіше, ніж «бензиновими» авто, а саме 89 разів на кожне оголошення. Водночас електромобілів та «гібридів» було найменше – по 1%. Проте автівки на електродвигунах отримували більше відгуків на одну пропозицію, ніж гібридні машини: 57 проти 38.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як зберігати шини

Як зберігати шини: лайфгаки від OLX

Як правильно зберігати автошини для збереження безпеки та ефективності ✔️ Лайфгаки від OLX допоможуть вам максимально продовжити їх термін служби ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.