Чоботарям та обвалювальникам платять більше, ніж менеджерам з продажу та конструкторам: аналітика вакансій на виробництві

1351
Додати
до обраних
Поділитися

Карантинні обмеження змінили ринок праці: за результатами опитування OLX серед власників малого та середнього бізнесу у вересні, 54% роботодавців перевели свої компанії на віддалену або частково віддалену зайнятість. Але на галузь виробництва це майже не повпливало: навіть під час локдауну заводи та фабрики працювали, а на профільних спеціалістів існує стабільний попит. Аналітики OLX Робота дізналися, кого зараз шукають на ринку промисловості.

Кого шукають частіше, а у кого більші зарплати?

Згідно з даними за серпень-жовтень, в Україні найбільше необхідні швачки – працедавці розмістили 732 вакансії з їх пошуку. Багато роботи є і для зварників – їх шукали у 267 оголошеннях. Окрім того, також потрібні оператори виробництва (256 оголошень) та різнороби (229 оголошень). Не вистачає і спеціалістів зі збирання меблів – 208 вакансій.

А як щодо оплати? Найбільший заробіток на виробництві пропонують обвалювальникам (18 000 грн/міс.). У середньому на 500 гривень менше платять чоботарям (17 500 грн). Менеджери з продажу та конструктори можуть претендувати на оплату 16 000 грн. А збиральникам меблів готові платити приблизно 15 000 грн на місяць.

Чоботарям та обвалювальникам платять більше, ніж менеджерам з продажу та конструкторам: аналітика вакансій на виробництві

В яких регіонах України найактивніші пошукачі?

Найбільший інтерес до виробничих вакансій працівники проявляють у регіонах, де є міста-мільйонники. Наприклад, найактивніше відгукуються на пропозиції у Київській області – майже 4 380 відгуків.

У Дніпропетровській області теж активно шукають роботу на виробництві – 2 900 відгуків. Те саме стосується і Харківщини. Область входить до трійки регіонів із найактивнішими пошукачами в промисловій сфері – 2 700 відгуків. У п’ятірці – Одеська та Запорізька області.

На ринку промисловості попит збігається з пропозицією. Працівників також найчастіше шукають у великих областях. Найбільше – в Київській області. При цьому в усіх регіонах найзатребуванішими стали швачки. Окрім них, є потреба в операторах та зварниках.

На Харківщині теж потрібні робочі руки, зокрема оператори та різнороби. А у промисловій Дніпропетровській області працедавці розмістили більше оголошень про пошук операторів та вантажників. На Одещині зі всіх виробничих вакансій майже половина – для швачок. У Запорізькій області вакантних місць найбільше – для зварників та різноробів.

Аналітика OLX Робота показала, що рівень зарплат на виробництві відрізняється у різних регіонах. Найбільші середні оклади пропонують у таких областях:

1. Одеська – 15 000 грн;

2. Київська – 14 000 грн;

3. Хмельницька– 12 500 грн;

4. Івано-Франківська – 12 500 грн;

5. Харківська – 12 000 грн.

«За даними Держстату, у жовтні 2020 року обсяги промислового виробництва в країні скоротилися на 3,9% порівняно з аналогічним місяцем минулого року, а порівняно з вереснем 2020 – зросли на 5,8%. Якщо говорити про скорочення у галузях, найменше воно торкнулося виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 7,6%, а також виробництва харчових продуктів, напоїв – на 2,7%. Водночас зросли обсяги виробництва м’яса. Все це обумовлює високий попит на обвалювальників та швачок у країні», – коментує Марія Абдулліна, керівниця напряму OLX Робота в Україні.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як не вигоріти під час пошуку роботи

Як не вигоріти під час пошуку роботи: лайфхаки від OLX

Як уникнути вигорання під час пошуку роботи: лайфхаки від OLX ✔️ Як залишитися мотивованими та стресостійкими ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.