Машини на бензині у 50 разів популярніші за електрокари: експерти назвали головні тренди ринку авто з прогоном

17898
Додати
до обраних
Поділитися

Електрокари не стали конкурентами бензиновим автівкам на ринку авто в Україні у 2020 році. Покупці під час вибору вживаних машин віддавали перевагу німецькому автопрому, а середня ціна угоди склала $4,7 тис. Аналітики OLX розповіли, скільки коштують машини на вторинному ринку та на які з них був найбільший попит минулого року.

Середні ціни

Протягом 2020 року на OLX розмістили 1,8 млн оголошень з продажу транспорту від 838 тис. продавців. При цьому найбільший відсоток пропозицій стосувався саме легкових авто — їх було 65%.

Найпопулярнішими за типом палива на OLX стали автівки на бензині (384 тис. пропозицій). Не сильно відстав транспорт на газу (260 тис.). Оголошень з продажу дизельних машин протягом 2020 року було 206 тис., а от серед електрокарів та гібридів вибір був не надто великим – 7,2 тис. та 6,1 тис. відповідно. До речі, найдешевше минулого року можна було придбати авто на газу ($3,8 тис.), а найдорожче коштував гібридний транспортний засіб ($13,7 тис.). Бензинове авто у 2020-му можна було купити дешевше за дизельне ($5,2 тис. проти $7,2 тис.). А от прихильникам екологічніших електрокарів довелося б викласти кругленьку суму – в середньому $12,8 тис. за автівку.

Які авто пропонували найчастіше

Беззаперечним лідером за кількістю пропозицій за рік став бренд Volkswagen (78 тис. оголошень). Також до п’ятірки автівок, які пропонували найчастіше, увійшли такі марки:

2. Opel (48 тис. пропозицій);

3. Ford (46 тис.);

4. Mercedes-Benz (36 тис.);

5. Daewoo (33 тис.).

Авто на бензині у 50 разів популярніші за електрокари: експерти назвали головні тренди ринку авто з прогоном

Якими автівками найбільше цікавилися

За кількістю відгуків на OLX список лідерів серед брендів авто майже такий самий, як і список найпопулярніших за кількістю пропозицій:

1. Volkswagen (71 тис. відгуків протягом року);

2. Opel (53 тис.);

3. Ford (50 тис.);

4. Mercedes-Benz (43 тис.);

5. BMW (40 тис.).

Покупці насамперед звертали увагу на гаражне зберігання транспортного засобу (589 тис. відгуків), а також на не биті та не фарбовані авто (560 тис. та 374 тис. відгуків відповідно).

Середня ціна на авто у 2020-му склала $4,7 тис. З оголошень за рік помітно, що вік автомобіля прямо впливає на ціну: машину із пробігом до 100 тис. км можна було придбати в середньому за $6,5 тис., з кілометражем від 100 до 300 тис. – за $6,2 тис., а «досвідчену» – понад 300 тис. км – вже за $4,3 тис.

Поділитися
Додати
до обраних
Близько 30 тисяч автівок ввезених з-за кордону за квітень: як війна змусила українців шукати транспорт на інших ринках

Близько 30 тис. автівок ввезли з-за кордону за квітень: як війна змусила українців шукати транспорт на інших ринках

Для українців за програмою «нульового» розмитнення відкривається широкий ринок Європи, де тільки на польських OTOMOTO та OLX щомісячно можна знайти понад пів мільйона пропозицій. Про ключові аспекти авторинку, програму та пошук автівок розповідає керівник OLX Авто Андрій Коцина.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!