9 з 10 польських власників бізнесу не урізали зарплати українцям попри пандемію та планують і надалі наймати робітників

155
Додати
до обраних
Поділитися

56% польських роботодавців наймають іноземців, а 42% хочуть, щоб люди з інших країн працювали у них довго. Більшість власників бізнесу запровадили масковий режим на підприємствах Польщі на час пандемії. Такі дані наводить OLX Робота, згідно з опитуванням польських роботодавців*.

Куди працевлаштовуються іноземці в Польщі

Найбільше польські роботодавці пропонують роботу у таких сферах:

– будівництво – 30%;

– логістика та перевезення – 25%;

– сфера обслуговування та громадське харчування – 20%;

– виробництво – 11%.

56% опитаних розповіли, що вже наймають іноземців, ще 14% розглядають таку можливість. 17% респондентів розповіли, що в них були тільки робітники з Польщі. У 15% раніше працювали люди з інших країн. Зокрема, роботодавці кажуть, що відмовилися від ідеї брати їх на роботу через складнощі із працевлаштуванням (35%), та відзначають, що іноземці стали менш зацікавленими в роботі в Польщі (28%).

Найчастіше польські роботодавці – власники невеликих бізнесів. Так, 68% розповіли, що в їхніх компаніях працюють до 20 працівників. 14% поділилися, що у свою фірму вони залучили від 21 до 49 людей, і лише 8% беруть на роботу 50-99 осіб. Понад 100 працівників – у 11% роботодавців.

9 з 10 польських власників бізнесу не урізали зарплати українцям попри пандемію та планують і надалі наймати заробітчан

Як працюється українським заробітчанам

Опитування OLX Робота показало: зазвичай серед працівників у польських компаніях переважають не тільки українці:

– 40% роботодавців розказали, що в них працюють до 10% українців;

– 17% назвали цифру в 10-25%;

– 15% визначили число наших земляків на 25-50%;

– і ще 15% – на 50-75%.

Найчастіше польські працедавці відбирають українців на роботу через рекомендації знайомих (54%) або ж шукають напряму – через сайти з пошуку роботи (53%).

Підприємці підтверджують, що робота за кордоном – це не тільки тимчасова зайнятість. 42% поділилися, що хочуть наймати українців на тривалі терміни (з перспективою постійного проживання). 36% розраховують надавати роботу на рік та більше, а ще 36% розглядають різні можливості працевлаштування, базуючись на досвіді та навичках конкретного працівника. Лише 1 з 10 роботодавців хоче наймати лише на один сезон.

88% респондентів кажуть, що умови праці для поляків та українців у них не відрізняються. А серед того, що вони гарантують працівникам з України, найчастіше називають:

– нормований робочий день – 66%;

– бонуси за гарні результати праці – 51%;

– оплачуване житло – 27%.

Як пандемія змінила роботу за кордоном

56% розказали, що пандемія не сильно вплинула на кількість залучених до роботи у Польщі українців. Ще 30% поділилися, що нині наймають дещо менше наших заробітчан. У 77% працедавців не змінилися плани стосовно тривалості роботи для іноземців – вони не збираються зменшувати чи збільшувати терміни працевлаштування.

9 з 10 польських власників бізнесу не урізали зарплати українцям. А ті, кому таки довелося це зробити (8%), – найчастіше скорочували їх максимум на чверть.

Через карантинні обмеження роботодавці запроваджували нові умови праці. 87% опитаних забезпечили своїх працівників засобами особистого захисту (масками та антисептиками). 59% намагалися організувати роботу так, щоб забезпечити дистанцію у 1,5 метри, ще 22% надали можливість працювати позмінно.

6 з 10 опитаних кажуть, що пандемія вплинула на пошук працівників з України в гірший бік. Зокрема, серед причин виділяють бюрократичні нюанси та менше бажання українців їхати на роботу за кордон.

*Опитування OLX Group серед 358 польських роботодавців, березень 2021 р.

Поділитися
Додати
до обраних
Адаптація персоналу в умовах війни: 6 особливостей

Адаптація персоналу в умовах війни: 6 особливостей

У деяких галузях підбір триває, принаймні мінімальний – наприклад, у ритейлі. А тому потрібно інтегрувати новачків у колективи й робочі процеси. Які особливості нині має онбординг? Редакції блогу OLX розповіла HR-експертка з масового рекрутингу.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!