Кияни оцінили свої райони на трійку, але найкращим став Дніпровський: результати опитування

285
Додати
до обраних
Поділитися

Дніпровський район визнали найкомфортнішим для життя. Торік він був п’ятим у рейтингу. Улюбленим серед орендарів став Печерськ, а для велосипедистів та автолюбителів рекомендують Деснянський. 61% мешканців столиці живуть у будинках вторинного ринку. OLX Нерухомість ділиться результатами опитування 8 тисяч киян, де вони оцінювали свої райони за критеріями безпеки, чистоти, інфраструктури, транспорту та якості життя.

Рейтинг районів Києва за 5-бальною шкалою

1. Дніпровський – 3,1

2. Дарницький – 3,08

3. Подільський – 3,07

4. Голосіївський – 3,064

5. Солом’янський – 3,061

6. Оболонський – 3,061

7. Печерський – 3,04

8. Деснянський – 3,03

9. Святошинський – 3,02

10. Шевченківський – 3,01

У яких будинках живуть кияни

Опитування OLX Нерухомість показало, що 61% мешканців столиці живуть у старших будинках – сталінках, хрущовках чи чешках. При цьому найбільше мають власне житло чи винаймають такі домівки у Солом’янському (70%) та Дніпровському (67%) районах.

Ще 26% киян зазначили, що обрали для проживання новобудови. Найчастіше жителі столиці надають перевагу Голосіївському (35%), та Дарницькому (33%) районам.

Решта 13% містян «проголосували» за приватний сектор, зокрема у Святошинському районі та Голосіївському.

У будинках житлового фонду до 2011 року мешкають 40% орендарів і 60% власників квартир. А от у новобудовах розподіл зміщується в бік володарів – їх там 66%, а тих, хто винаймає житло, – 34%. До речі, орендують найбільше у Печерському районі, а мають своє помешкання – у Деснянському.

Кияни оцінили свої райони на трійку, але найкращим став Дніпровський: результати опитування

Безпека

Найбезпечнішим районом міста назвали Печерський (3,05 з 5). Його жителі задоволені тим, що за термінової потреби відповідні служби (швидка допомога, поліція, служба надзвичайних ситуацій тощо) оперативно реагують і приходять на виклик. Поділ за безпекою оцінили у 2,98 і відзначили, що тут не страшно ходити вночі. Найменш безпечними визнали Солом’янський (2,81 з 5) і Деснянський (2,76 з 5) райони. Їхні жителі найчастіше чули про злочинність або стикалися з нею.

Учасникам опитування також запропонували оцінити дотримання карантинних вимог у їхніх районах. Прикладом для інших назвали Дніпровський (3,33) та Голосіївський (3,32). Жителі найвище оцінили те, як під час обмежень заклади харчування працювали за рекомендованими графіками роботи, а громадські місця забезпечували дотримання дистанції та надавали антисептики та маски. А от Деснянському та Оболонському поставили найнижчі бали – 3,13 та 3,11.

Чистота

Найчистіші для киян – Голосіївський та Дніпровський райони (2,95 та 2,9 з 5 відповідно). Їхніх жителів найбільше тішать чисте повітря та водойми. А от Солом’янку та Шевченківський за чистотою оцінюють найнижче – їм дали по 2,7. Мешканці найбільше не згодні з твердженням, що їхні райони чисті, а також розчаровані брудним повітрям та засміченими водоймами.

Інфраструктура

Сходити в магазин, в салон краси чи зводити дитину на гурток? Найкращі умови для цього у жителів Солом’янки та Оболоні, адже їхню інфраструктуру оцінили найвище (3,59 та 3,55). Зокрема, у першому районі дуже цінують наявність парків і зелених зон, а у другому – що в пішій доступності достатньо продуктових і господарських магазинів, ринків і торгових центрів. Жителі ж Голосіївського району віддали йому передостанню позицію за інфраструктурою (3,3): зазначають, що останнім часом найбільше їм не вистачає місць для культурного дозвілля (раніше на ВДНГ можна було відвідувати фестивалі та виставки). Печерськ оцінили найнижче (3,25) і відзначили, що тут немає де займатися спортом.

Транспорт

Де можна легко дістатися додому у пізню годину, а транспортного забезпечення достатньо і воно зручне? Кияни стверджують, що насамперед у Дніпровському та Оболонському районах – їм дали 2,89 та 2,87. А Печерськ і Поділ, навпаки, не дуже «дружать» із транспортом – жителі оцінили їх у 2,73 та 2,69. Зокрема, містяни обох районів столиці діляться, що часто потрапляють у затори, на Печерську ще й відзначають проблеми з паркувальними місцями. До речі, останнім рекомендують пересуватися лише громадським транспортом, якщо є така можливість. А Деснянський район назвали найкращим для автомобілістів та велосипедистів.

Якість життя

Де найліпша ситуація з якістю життя? За результатами опитування OLX Нерухомість, на Солом’янці (3,21) та Дарниці (3,2). Жителі цих районів дуже задоволені своїми стосунками із сусідами. До речі, у другому районі ще й високо оцінюють наявність великого вибору житла для будь-яких потреб, а у першому – оптимальне співвідношення ціна/якість на нього. Населення Голосіївського та Шевченківського дають своїм районам оцінку в 3,12 та 3,08 відповідно. В обох випадках кияни незадоволені цінами на оренду житла та його якістю.

Поділитися
Додати
до обраних
Як бізнесу вибрати розміщення: поради експерта з комерційної нерухомості

Як бізнесу вибрати розміщення: поради експерта з комерційної нерухомості

Як грамотно вибрати комерційне приміщення, щоб потім не пошкодувати про своє рішення, редакція блогу OLX розпитала експерта з нерухомості.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!