Безпека

Як безпечно знайти роботу: поради пошукачам і працевдавцям

18 Травня 2021   
 463
Як безпечно знайти роботу: поради пошукачам і працевдавцям

У мережі почастішали випадки шахрайства, пов’язані з працевлаштуванням. Ми турбуємося про кандидатів, тож підготувати поради як для них, так і для працедавців, які, своєю чергою, можуть допомогти пошукачам безпечно знайти роботу.

П‘ять порад для кандидатів

Будьте трішки детективами. Хай як сильно вам хотілося б знайти роботу, завжди перевіряйте працедавців, перш ніж погоджуватися на їхні пропозиції. Тим паче якщо чуєте про компанію вперше.

1. Спілкуйтеся лише в чаті OLX

Якщо представник компанії просить вас перейти у сторонній месенджер – не погоджуйтеся. Лише в чаті OLX ми за потреби зможемо вас захистити.

2. Ні за що не платіть

Це роботодавці мають вам платити за гарну роботу 🙂 Тож будь-яке прохання переказати на картку «страховий внесок» або заплатити за працевлаштування – ознака шахрайства.

3.  Не розголошуйте особистих даних

Не надсилайте своїх паспортних даних, навіть якщо їх просять нібито для віддаленого працевлаштування. Дуже часто так діють зловмисники. Я

Також якщо просять платіжні дані вашої картки для зарахування зарплати, надавайте тільки номер картки (16 цифр на лицевій стороні). У жодному ращі не розголошуйте CVV-код, термін дії та баланс картки.

4. Погугліть про компанію

Її назву, контакти представника, електронну пошту, сайт, соцмережі. Вказаних в оголошенні сторінок не існує? Знайшли потенційного роботодавця в «чорних списках»? Або ж його активно обговорюють на форумах, бо не платить зарплату? Тікайте від нього якнайдалі!

5. Довіряйте інтуїції

Якщо вам не відповідають чітко на запитання, підганяють із рішенням і ви не відчуваєте довіри до роботодавця – краще знайдіть іншу вакансію.

У вас є величезний вибір: на OLX Робота – понад 40 00 вакансій. Є гарна робота на зараз, на вчора і на скільки хочете!

OLX Робота ЗНАЙ ДЕ!

Три поради для працедавців

Просимо вас виявляти максимальну турботу про безпеку кандидатів. Вони це точно оцінять, обравши роботу у вашій компанії серед тисяч інших пропозицій.

1. Складайте вакансії за правилами

Не розміщуйте в «тілі» оголошення посилання на сторонні месенджери із закликом туди перейти. На жаль, так часом роблять зловмисники, щоб виманити пошукача і нашкодити йому (наприклад, змушують передати паспортні дані). Усі вакансії з такими лінками ми відхилятимемо під час модерації.

Водночас ви можете додати посилання на сайт компанії в блоці «Контакти» на своїй бізнес-сторінці на OLX. Також у вас можливість прикріпити до оголошення власну форму або анкету для збору відгуків пошукачів: під час публікації вакансії додайте лінк на неї у поле «Посилання на форму подачі резюме».

2. Спілкуйтеся лише в чаті OLX

Тільки тут ми можемо гарантувати безпеку – як пошукачам, так і вам.

3. Давайте максимум інформації

Детально розповідайте про компанію, спілкуючись із кандидатами, чітко відповідайте на їхні запитання. Що більше знатимуть пошукачі, то сильніше довірятимуть і охочіше радитимуть компанію як місце роботи.

Перевірити оголошення