Українці почали купувати дорожчі авто, а бензинові машини у 50 разів популярніші за електрокари

408
Додати
до обраних
Поділитися

В Україні активно відновлюється авторинок. Протягом 2021 року користувачі розмістили понад 2,3 млн оголошень про продаж потриманих автомобілів, тоді як у 2020-му — утричі менше. У порівнянні з минулим роком середня вартість легковиків з пробігом збільшилася на 70%. При цьому середній бюджет українців на покупку авто складає $10,5 тис.

Аналітики OLX розповіли, скільки коштують машини на вторинному ринку та на які з них був найбільший попит протягом 2021 року.

Найпопулярніші авто за типом палива

Такими залишаються:

● бензинові – 163 тис. оголошень;

● газ / бензин – 115 тис. оголошень;

● дизельні – 92,4 тис. оголошень;

Електрокари та гібриди у порівнянні з авто на бензині пропонували у 50 разів менше: всього 3,4 тис. та 3,2 тис. пропозицій протягом року.

Лідери за кількістю пропозицій

Беззаперечним лідером за кількістю пропозицій став бренд Volkswagen: 36 тис. оголошень, середня вартість – $7,9 тис.

Також найбільше пропонували:

● Opel та Ford: по 23 тис. оголошень, за $4,4 тис. та $7,2 тис. відповідно;

● Renault та Mercedes-Benz: по 18 тис. оголошень, за $6,2 тис. та $9,4 тис. відповідно;

● BMW: 15 тис. оголошень, середня вартість – $10,5 тис..

У порівнянні з 2020 роком лідерську позицію за кількістю оголошень втратила марка Daewoo: такі автівки пропонують вдвічі менше, а обігнали її цьогоріч BMW та Renault.

Протягом року у категорії OLX Авто дев’ять потенційних покупців активно відгукувалися на оголошення з BMW, по сім потенційних покупців – на марки Opel і Mercedes-Benz, та по шість – на Volkswagen і Ford.

Найдорожчі авто

Серед найдорожчих автівок з пробігом у 2021 році продавці пропонували:

● Lamborghini – за $1,3 млн.

● Bentley – за $58 тис.

● Tesla – за $39,5 тис.

Уподобання покупців

Пік активності покупців можна було спостерігати в 1-му кварталі цього року (січень-березень): українці зробили 2,6 млн пошукових запитів в категорії OLX Авто. Протягом квітня-червня був невеликий спад – на 13%. На початку 4-го кварталу (жовтень-листопад), що ще триває, кількість запитів склала 1,6 млн.

За даними дослідження Factum Group Ukraine з вересня 2020-го до вересня 2021 року середній бюджет на авто серед українців виріс на $1 тис. – з $9,5 тис. до $10,5 тис.  Переважна більшість громадян обирає машину в онлайні – 80%, а от авторинками користуються вдвічі менше. В середньому на пошук та купівлю автівки водії витрачають 2,4 місяця.

Для 76% покупців головним фактором вибору лишається ціна, на другому місці – 71% – рік випуску, а замикає трійку – 64% – стан машини. Найменше українців турбує пробіг по Україні та колір транспортного засобу. До речі, модель авто хоч і не в трійці лідерів, однак з квітня до вересня 2021 року цей параметр став важливішим для покупців на 19%.

Для продавців головними факторами для формування ціни є марка, модель та комплектація (серед найпопулярніших опцій – електричні склопідіймачі, кондиціонери та парктроніки), а от пробіг значно менше впливає на середню вартість автівок.

Найчастіше в умовах стану машини продавці зазначали гаражне зберігання, не бита, не фарбована та перший власник.

«Ринок потриманих авто активно зростає протягом всього року. У 2021 році на платформі розмістили 2,3 млн оголошень про продаж авто – це майже утричі більше, ніж у 2020-му. Змінилася й середня вартість автомобілів з пробігом: якщо у 2020 році вона складала $4,7 тис., то станом на кінець цього року –  $8 тис. Якщо взяти до уваги завершення пільгового періоду для розмитнення автівок з Європи та подорожчання доставки з США, можна прогнозувати, що наступного року ціна може відповідно збільшитися», – розповів керівник напряму OLX Авто Андрій Коцина.

Поділитися
Додати
до обраних
Поради водіям, як захистити автомобіль під час війни

Поради водіям, як захистити автомобіль під час війни

Сподіватися на те, що в результаті інциденту авто відбудеться лише запуском сигналізації, – не варто. Краще завчасно подбати про надійний захист.