• Укр
  • Рус

Посівна в умовах війни: чого найбільше потребують фермери на аграрному фронті

796
Додати
до обраних
Поділитися

Посівну кампанію розпочали вже у 21 регіоні. Попри воєнні дії цьогоріч в уряді сподіваються засіяти 6 млн гектарів земель. А це – 80% того, що обробили минулого року. Більше про посівну в умовах війни з росією – в аналітиці OLX Україна.

Чи всім вистачить хліба

Україна входить до п’ятірки найбільших у світі постачальників пшениці, тож зрив посівної кампанії та ускладнення експорту вплине на ціну та запаси продовольства в усьому світі. Однак в Українській зерновій асоціації прогнозують, що цьогорічний врожай буде достатнім: 28-30 млн т проти 33 млн т торік. По-перше, значну частину земель засіяли ще взимку, а по-друге, більшу частку пшениці удобрили.

Де знайти ресурси для посівної

Щоб підтримати фермерів у скрутний час та забезпечити успішне проведення польових робіт, державні банки запустили програму пільгових кредитів під 0%. Ці кошти допоможуть подбати про необхідні ресурси. Скажімо, закупити обладнання і техніку.

До прикладу, в категорії OLX Авто наразі представлені 11,5 тис. пропозицій сільськогосподарського транспорту й деталей. Так, середня вартість трактора становить 83 600 грн, комбайн коштує в середньому 265 500 грн, за мінітрактор просять близько 97 000 грн, а за мотокультиватор – 25 000 грн. При цьому популярними умовами придбання сільгосптехніки, за кількістю відгуків на одне оголошення у березні, є кредит і купівля на виплат – у середньому по 35 відгуків.

Яку техніку шукають фермери для роботи

Серед сільськогосподарської техніки найпотрібнішими виявилися:

  • трактори – 452 тис. пошукових запитів протягом березня;
  • мінітрактори – понад 161 тис. запитів;
  • культиватори – понад 77 тис. запитів;
  • комбайни – 91 тис. запитів;
  • сівалки – понад 70 тис. запитів.

Додатково в онлайні шукають деталі до тракторів (11,4 тис. запитів), а також борони – знаряддя для розпушування землі (2,7 тис. запитів).

Поділитися
Додати
до обраних
Близько 30 тисяч автівок ввезених з-за кордону за квітень: як війна змусила українців шукати транспорт на інших ринках

Близько 30 тис. автівок ввезли з-за кордону за квітень: як війна змусила українців шукати транспорт на інших ринках

Для українців за програмою «нульового» розмитнення відкривається широкий ринок Європи, де тільки на польських OTOMOTO та OLX щомісячно можна знайти понад пів мільйона пропозицій. Про ключові аспекти авторинку, програму та пошук автівок розповідає керівник OLX Авто Андрій Коцина.