• Укр
 • Рус

Робота за кордоном: найвища конкуренція у Польщі, а найбільше платять в Ізраїлі

1583
Додати
до обраних
Поділитися

Понад 10% населення України виїхали через війну за кордон. За даними ООН, майже 5,2 млн людей були змушені шукати прихисток в інших країнах. Більш ніж половина з них (2,9 млн) поїхала до Польщі. Ще майже 800 тисяч — до Румунії. Яку роботу там пропонують та які країни ще розглядають українці для працевлаштування, дізнавалися аналітики OLX Робота.

Де шукають роботу українці

Війна не змінила планів українських заробітчан. Як і до кінця лютого, у березні-квітні у категорії «Робота за кордоном» на українському олх у ТОПі пошуків були країни ЄС та Ізраїль. Як і серед українських роботодавців від початку війни кількість пропозицій роботи в деяких країнах знизилась. Наприклад, у березні кількість оголошень про роботу у Польщі становила майже півтори тисячі, а вже через місяць — трохи більше 700, тобто вдвічі менше. В Угорщині навпаки оголошень стало більше.

Що стосується заробітних плат, в Ізраїлі зараз пропонують стільки ж, як і місяць тому, а в Угорщині, Болгарії та Чехії середні виплати навіть зросли. Однак було й деяке зниження зарплат – найбільш помітне у Нідерландах з 66 345 грн у березні до 55 438 у квітні.

10 країн з найбільшою кількістю вакансій для українців

Країна К-сть відгуків на оголошення Середня зарплата, грн
1. Польща 8 32 500
2. Німеччина 5 50 000
3. Ізраїль 3 85 000
4. Чехія 3 40 305
5. Великобританія 5 75 000
6. Угорщина 4 23 750
7. Литва 2 37 500
8. Нідерланди 5 55 438
9. Болгарія 6 25 000
10. Словаччина 7 36 000

*Дані за квітень 2022 р.

Яких фахівців шукають роботодавці у Польщі та Румунії

У розділі «Робота» на olx.pl найбільше вакансій у галузі будівництва та виробництва. У цих категоріях по 20 тис. оголошень. На працевлаштування можуть розраховувати і громадяни України.

Промислове виробництво – один із важливих напрямків польської економіки, який динамічно розвивається, тож  тут достатньо вакансій. За результатами дослідження ManpowerGroup щодо перспектив зайнятості у 2-му кварталі 2022 року, 26% польських роботодавців бажають розширити свої команди.

Загалом, п’ятірка найактуальніших сфер із середньою зарплатою на польському ринку вакансій для «блакитних комірців» виглядає так:

 1. Виробництво / склад – 30 335 грн.
 2. Будівництво / ремонт – 36 480 грн.
 3. Гастрономія – 27 865 грн.
 4. Водії – 45 280 грн.
 5. Торгівля – 24 380 грн.

В Румунії на olx.ro так само найчастіше шукають працівників на виробництво – понад 13 тис. вакансій. По 8 тис. оголошень можна знайти у готельно-ресторанній сфері та логістиці / доставках.

П’ятірка сфер за найбільшою кількістю пропозицій роботи та середні зарплати:

 1. Виробництво / склад – 16 270 грн.
 2. Водії / автосервіси / кур’єри – 24 590 грн.
 3. Готельно-ресторанний персонал – 15 780 грн.
 4. Інженерія / будівництво – 21 835 грн.
 5. Торгівля – 13 490 грн.

В категорії «Робота» на міжнародних платформах (Praca / Locuri de munca) можна легко знайти оголошення від роботодавців, які відкриті до працевлаштування українців. Такі пропозиції роботи мають позначку «Запрошуємо людей з України». Додатково під кожним оголошенням є можливість автоматичного перекладу тексту українською мовою, що значно полегшує подання відгуку на індивідуальні пропозиції роботи.

Робота за кордоном: найвища конкуренція у Польщі, а найбільше платять в Ізраїлі

Правила безпечного пошуку роботи

Користувачі OLX Україна навіть у воєнний час продовжують активно шукати роботу, зокрема й за кордоном. Тож необхідно дотримуватись базових правил, щоб цей пошук був безпечним та успішним.

 1. Завчасно знадіть контакти служб у справах переселенців та українських посольств / консульств у країні, куди плануєте виїжджати. Якщо шукаєте роботу за кордоном на українських сайтах, звертайте увагу та питайте про наявність міжнародного договору та ліцензії Мінсоцполітики;
 2. Шукайте вакансії через перевірених знайомих або відомі сервіси з пошуку роботи.
 3. Знайдіть якомога більше інформації про майбутнього роботодавця, посадові обов’язки та умови роботи, а також переконайтеся, що вона має законний статус;
 4. За жодних умов не передавайте стороннім особам паспорт і документи. Також не варто надсилати у месенджерах фото чи скани документів, оскільки їх можуть використати у шахрайських схемах.

«Зважаючи на те, що наразі більшість українців працездатного віку за кордоном – це жінки, їм варто бути ще більш обачними. Не варто відгукуватися на пропозиції роботи з нечітким описом вакансії та обов’язково повідомляйте знайомих, куди саме ви їдете. Наприклад, свою адресу, назву місця працевлаштування, контакти роботодавця та за можливості когось зі знайомих чи друзів у цій країні, яким ви довіряєте.

Також під час пошуку роботи уважно вивчайте вакансію. Наприклад, на OLX Робота можна побачити, як давно зареєстрований автор публікації, скільки і які оголошення він ще розмістив, умови роботи та його контактні дані. У разі підозри на шахрайство з боку роботодавця пошукач завжди може і повинен поскаржитись на нього ще на етапі пошуку роботи», – розповідає керівниця напрямку OLX Робота та Сервіси Марія Абдулліна.

Поділитися
Додати
до обраних
Як працювати й підтримувати команди під час війни: досвід Eldorado, ОККО, Meest та KFC

Як працювати й підтримувати команди під час війни: досвід Eldorado, ОККО, Meest та KFC

Як працедавці пристосувалися до нових умов та які ініціативи з підтримки команд запровадили – дізналася редакція блогу OLX.