В епоху, коли більшість людей звикли приймати душ іноді навіть двічі на день, короткочасне вимкнення водопостачання вдома сприймається наче мінікатастрофа. Як підтримувати особисту гігієну та акуратну зовнішність в умовах тривалих вимкнень електроенергії чи водопостачання? Як помити голову без шампуню під час подорожі, коли немає можливості скористатися душем? У цій статті зібрані найефективніші лайфхаки, які допоможуть підтримувати свіжість навіть у найбільш екстремальних умовах.
Гігієна рук
Неможливість помити руки з милом — це не лише естетична проблема. Брудні руки — джерело бактерій та патогенних мікроорганізмів, які є збудниками різноманітних захворювань: від кишкових та ГРВІ до шкірних.
Засоби, які допоможуть підтримати гігієну рук, коли немає доступу до води:
- Антисептик — пандемія привчила всіх регулярно дезінфікувати руки за допомогою спирту чи спеціального антисептика. Цей же засіб стане у пригоді, якщо неможливо помити руки водою.
- Антибактеріальні серветки — такі засоби продаються чи не в кожній аптеці та продовольчому магазині. Як і звичайний антисептик, вони знищують бактерії на шкірі, а також добре видаляють забруднення.
- Піна для сухого миття рук — інноваційний засіб, який наносять на шкіру, розтирають та витирають паперовою серветкою чи рушником.
До речі, якщо руки дуже брудні, можна скористатися професійним очисником, який зазвичай використовують працівники автомайстерень. Такі засоби швидко видаляють мастило, фарбу, чорнила, а змиваються мінімальною кількістю води.
Гігієна тіла
Потовиділення — безперервний та природний процес для людського тіла. Проте якщо своєчасно не змивати зі шкіри піт та себум, на тілі створюються ідеальні умови для розвитку бактерій — головної причини неприємного запаху. Саме тому для багатьох в умовах неможливості прийняти душ головним є питання, як зберегти чистоту тіла й запобігти появі неприємного запаху.
Засоби, які допоможуть підтримувати гігієну тіла без води:
- Вологі серветки — допомагають швидко «помити» обличчя, руки, ноги, тіло. Проте для інтимної гігієни рекомендується використовувати спеціалізовані серветки чи дитячі — вони гіпоалергенні та не викликають подразнення слизових оболонок.
- Класичний сухий душ — інноваційний засіб у формі губки, просоченої дезінфекційним гіпоалергенним гелем. Щоб скористатися сухим душем, слід змочити губку невеликою кількістю води (близько 50 мл) та спінити. Засіб не потребує змивання з тіла, не залишає слідів чи липкості на шкірі.
- Дезодоранти-антиперспіранти — використовуючи їх в комплексі з вологими серветками чи сухим душем, вдасться сповільнити виділення поту в ділянці пахв. Деякі сучасні формули здатні підтримувати свіжість тіла до 72 годин.
Якщо так сталося, що немає можливості придбати сучасні засоби для очищення тіла, можна скористатися звичайним яблучним оцтом. Цей продукт має антибактеріальну дію, а отже, дозволить позбутися неприємного запаху. Крім того, яблучний оцет має приємний запах та подарує відчуття свіжості.
Проте використовувати цей метод слід обережно. Спершу впевнитись на маленькій ділянці шкіри, що засіб не спровокує алергічну реакцію. Категорично забороняється «мити» оцтом ділянки з ранами, подразненнями, а також уникати потрапляння речовини на слизові оболонки.
Після очищення тіла будь-яким зі способів вкрай важливо змінити одяг на чистий. До того ж у період, коли підтримувати гігієну традиційним методом немає можливості, важливу роль відіграє якість спідньої білизни. Краще уникати синтетики, яка створює «парниковий ефект», й віддавати перевагу бавовняним речам.
Як помити волосся?
Чим помити голову, якщо немає шампуню та води? Ще не так давно можна було б сказати, що «нічим», або ж згадувати сумнівні народні методи, більшість з яких не дає бажаного результату. Проте в наш час косметична індустрія пропонує інноваційну продукцію, з якою запитання «як помити голову без води?» більше не звучить абсурдно.
Засоби, які допоможуть помити волосся без води:
- Звичайний сухий шампунь — засіб, який дозволяє освіжити укладку, усунути жир біля коренів та, відповідно, зробити волосся більш об’ємним та пишним. Сухі шампуні бувають для різних типів волосся.
- Шапочка для сухого миття волосся — зручна альтернатива традиційному шампуню та кондиціонеру в умовах обмеженого доступу до води. Годиться для волосся будь-якої довжини. Шапочку надягають на голову й декілька хвилин масують шкіру голови через аксесуар. В цей час під ним з’являється піна, яка абсорбує бруд. Після використання засобу волосся слід витерти сухим рушником та висушити.
Особливо відчайдушні замість сухого шампуню для миття голови застосовують народні методи з застосуванням борошна, крохмалю, тальку, соди й навіть какао-порошку. Проте за ефективністю такі засоби суттєво програють сучасним розробкам.
Як зняти макіяж, умитися без води?
В умовах відсутності водопостачання для більшості жінок вкрай гостро стоїть питання — чим зняти макіяж та як очистити шкіру обличчя? Якщо обличчя регулярно не мити, на шкірі можуть з’явитися запалення, висипка, акне, ранні зморшки. На щастя, індустрія краси пропонує чимало засобів для очищення обличчя без використання води:
- засоби для демакіяжу очей;
- молочко;
- тонік;
- вологі серветки для зняття мейкапу;
- міцелярну воду.
До речі, міцелярна вода — це універсальний засіб, за допомогою якого вдасться очистити шкіру від косметики, пилу, себуму, бруду й одночасно зволожити її та збагатити корисними мінералами. Будь-який зі згаданих засобів можна знайти серед оголошень на OLX.