Технології та гаджети для сучасних батьків значно полегшують життя дорослих. Наприклад, зараз виміряти температуру малюка можна за кілька секунд. Раніше, з ртутними моделями, цей процес був довгим та нервовим. Тож розглянемо 7 різних гаджетів, що мають зробити побут молодих батьків зручнішим.
Термометри для немовлят
Щоб вимірювання температури в малюка було нескладним і займало мінімум часу, відмовтеся від ртутних термометрів. Замість них є:
- Контактні електронні. Для вимірювання вистачає 3-х хвилин, показують точну температуру до 0,5°C. Потрібно лише стежити за станом батарейок у пристрої.
- Безконтактні або пірометри. Виміряють температуру з точністю від 0,3 до 0,5°C. Використовують на відстані декількох сантиметрів від шкіри.
Як варіант електронний термометр для новонароджених можна використовувати у вигляді пустої соски. Головне, щоб предмет сподобався дитині і вона його не випльовувала. На відміну від ртутних моделей термометри для новонароджених абсолютно безпечні, вироблені з міцних матеріалів.
Смартшкарпетка для немовлят
«Розумна» шкарпетка — це контролер Owlet Baby Monitor. Він відстежує базові показники новонароджених: пульс, температуру, кількість кисню в крові, позу дитини уві сні тощо. Одягають як звичайну шкарпетку, проте задача девайса не в зігріванні ноги, а у фіксуванні показників організму.
Переваги пристрою:
- еластичність та зручність — він не заважає малюку;
- всі дані передаються в режимі реального часу на смартфон;
- вбудований акумулятор працює близько 18 годин.
Усі дані вимірюються за допомогою інфрачервоних датчиків, акселерометру тощо. Використовують для відстеження стану немовляти і сповіщення батьків про небезпечні зміни.
Монітор контролю за диханням малюка
Це невеликий датчик, що фіксується на підгузок або штанці біля живота. Чутлива частина відчуває проблеми з диханням у малюка, вібрацією намагається розбудити дитину і сповіщає про небезпеку батьків гучними звуками.
Маленькі зупинки в диханні не приносять шкоди. Але якщо вони досягають 15 секунд, такий гаджет для немовлят як монітор контролю дихання може врятувати життя. Особливо це важливо, якщо дитина народилась із проблемами дихання, недоношеністю тощо.
Радіоняні
Якщо ви живете в багатокімнатній квартирі, великому будинку, то радіоняня дасть змогу тимчасово залишати дитину одну. Складається пристрій із двох блоків: один залишають дитині, інший — забирають батьки. Коли малюк прокинеться, ви це почуєте.
Переваги радіоняні:
- пристрій сповіщає вас звуком, світловим сигналом і вібрацією — ви точно дізнаєтеся, що малюк прокинувся;
- можна залишити дитину саму під час сну й не хвилюватися про неї;
- дія сигналу до 100 метрів — підходить для квартир і приватного сектору.
Фактично недоліків у пристрою немає. Рівень радіомагнітного випромінювання в межах норми. Є більш сучасні моделі — відеоняні. Вони передають не тільки звук, а й зображення.
Смартліжечко
«Розумне» ліжко — це пристрій для дітей до 6 місяців, який забезпечує здоровий сон та безпеку малюка. Воно не допускає падіння дитини, коли та прокидається чи перевертається уві сні.
Що особливого в ліжку:
- спеціальна пеленальна ковдра, що не дає дитині заплутатися;
- динаміки та блок управління розрізняють звуки малюка та можуть вмикати білий шум для заспокоєння;
- ліжко може гойдатися, заколисуючи дитину — ця функція вмикається лише однією кнопкою.
Смартліжко виготовляється з екологічних матеріалів та має решітчастий корпус. Повітря без перешкод циркулює — дитині не буде спекотно.
Молоковідсмоктувачі
Для комфорту матері вигадали молоковідсмоктувач. Пристрій із силіконовою чашею імітує рефлекс всмоктування. Він необхідний, коли годування грудьми неможливе через відсутність рефлексів у дитини чи інші причини. Використовують молоковідсмоктувач для комфортного стимулювального зціджування.
На OLX нові електричні молоковідсмоктувачі коштують від 1000 до 2000 грн, механічні — від 400 до 1000.
Кожний девайс має свої особливості:
- механічний — ручний та повністю екологічний;
- електричний — має кілька режимів із різною швидкістю та інтенсивністю.
Краще впорається із завданням автоматична модель, що не потребує додаткових зусиль матері.
Стерилізатори та підігрівачі для пляшечок
Щоб не кип’ятити воду та обдавати дитячий посуд нею, можна придбати стерилізатор для пляшечок. Переваги пристрою:
- швидка та ефективна дезінфекція;
- в організм дитини не потрапляють шкідливі бактерії;
- значно економить час;
- можливе використання будь-де.
Стерилізувати дитячий посуд можна навіть без світла та води. А портативні моделі використовують і в гостях чи на вулиці — займають мало місця та призначені для однієї пляшки.
Щоб їжа для малюка завжди була нормальної температури, варто купити електричний підігрівач для пляшечок. Він підтримує потрібну температуру, а нагрівання відбувається поступово, щоб зберегти вітаміни. Зверніть увагу і на смартмоделі з таймером: молоко можна залишити в підігрівачі, а до призначеного часу воно вже буде готовим і теплим.