Дуже важливо захистити дитину від шкідливого контенту в онлайн-просторі. Також варто знати, скільки часу вона проводить за різноманітними гаджетами. Проконтролювати всі ці процеси допоможуть технічні засоби батьківського контролю.
Що таке функція батьківського контролю та навіщо вона потрібна?
Діти активно користуються різноманітними гаджетами, виходять у мережу інтернет. У віртуальному просторі можна зустріти не лише корисну й цікаву інформацію, але й контент, що є неприйнятним для дітей. Мало просто купити планшет чи телефон дитині, варто одразу пояснити їй правила безпечного поводження в онлайн-просторі. Також батькам треба проконтролювати ті сайти, що відвідують діти.
Батьківський контроль — це загальна назва всіх заходів контролю для батьків за тим, який саме контент споживає дитина в мережі інтернет. Це не тільки спеціальні додатки та програми, але також і правила використання всесвітньої мережі, що встановлені в родині.
Як встановити батьківський контроль інтернету?
Щоб налаштувати батьківський контроль на будь-якому гаджеті вашої дитини, рекомендуємо скористатися покроковими інструкціями.
Як встановити батьківський контроль на телефоні
Щоб встановити батьківський контроль на Андроїді, необхідно вибрати пункт «Користувач» у налаштуваннях, а потім — «Додати користувача». Це дасть змогу налаштувати необхідні обмеження в гостьовому обліковому записі, наприклад, встановити пароль Google Play чи обмежити доступ до браузера.
Для встановлення батьківського контролю на Айфоні треба у налаштуваннях вибрати «Екранний час». У віконці «Налаштувати екранний час для родини» вказати Apple ID та встановити пароль. Завдяки паролю мобільні телефони на iOS можна буде налаштувати в режим «Спокій», «Ліміт програм», «Локатор» та інші.
Як встановити батьківський контроль на планшеті
Для створення обмеженого облікового запису на планшеті треба перейти в налаштування гаджета. Виберіть пункт «Користувачі», далі натисніть кнопку «Додати користувача». Тут виберіть, бажаєте ви створити звичайний обліковий запис чи обмежений.
Встановіть у налаштуваннях цього акаунту обмеження для потрібних програм та збережіть зміни. Введіть пін-код, що дає доступ до основного облікового запису.
Коли дитина увімкне планшет, то побачить вікно з вибором користувача. Вона не знає пін-код, тож не зможе отримати доступ до основного облікового запису. Дитина зможе увійти тільки в обмежений акаунт.
Як встановити батьківський контроль на ПК
Щоб зробити необхідні налаштування на комп’ютері з ОС Windows 10, треба зайти до облікового запису Microsoft. У пункті «Сім’я» натиснути «Додати члена сім’ї». Далі дотримуйтесь інструкцій щодо створення нового облікового запису.
Перевірте електронну пошту — надійде лист із запрошенням, після чого натисніть «Управління сімейними налаштуваннями через інтернет». Окремо під’єднайте усі необхідні функції контролю.
Як встановити батьківський контроль на YouTube
Для дітей від 9 до 12 років необхідно використовувати дитячу версію YouTube. Цей режим дає змогу дивитися різноманітні навчальні відео, музичні ролики, відео з іграми. Усі матеріали відповідають віку дитини. Для підлітків треба увімкнути версію Most of YouTube — можна переглядати майже весь матеріал відеохостингу, за винятком відео з віковими обмеженнями. Батькам рекомендується стежити за історією переглядів, це допоможе більше дізнатися про дитячі захоплення та мрії.
Популярні програми батьківського контролю
Серед найбільш популярних програм можна назвати Family Link, що обмежує час використання гаджета та забороняє контент залежно від віку. Також із допомогою Family Link можна контролювати місцеперебування дитини.
Корисними для батьків будуть і SafeKiddo, Qustodio та Net Nanny Child App.
Батьківський контроль для дітей, вбудований у браузери
У браузері Mozilla Firefox можна встановити плагін Glubble for Families, він створює приватну сімейну сторінку, а також надає безпечний серфінг, чат та ігри.
Корисним плагіном для Google Chrome буде Adult Blocker. Цей вебфільтр блокує певні сайти, контент яких має небажані слова. Той же плагін підійде і для браузера Opera, але є багато відгуків, що саме в цьому браузері вебфільтр пропускає небажані ресурси.
Вбудований батьківський контроль в iPhone та Samsung
В операційну систему iPhone iOS 12 вбудована безплатна програма Apple Screen Time, що дає можливість:
- встановити денний ліміт часу на використання гаджета;
- віддалено керувати пристроєм;
- обмежувати в автоматичному режимі доступ до гаджета перед сном.
Для керування програмою Apple Screen Time треба створити пов’язані облікові записи.
Вбудований батьківський контроль Samsung обмежить певний контент на дитячому телефоні. Щоб отримати доступ до елементів керування, необхідно провести пальцем від верхнього краю дисплея вниз. Ви зможете перейти до швидкого меню, де виберете дитячий режим. Зняти контроль можна із застосуванням чотиризначного пароля.
Контроль дитини за допомогою мобільних операторів
Коректна робота програм безпеки неможлива, якщо у дитини пропав інтернет. Оператори мобільного зв’язку пропонують скористатися модулем батьківського контролю.
Мобільний оператор Водафон (Vodafone) пропонує скористатися послугою «Дитина під наглядом», що робить перевірку геолокації телефону. Просто зайдіть до особистого кабінету, щоб її налаштувати.
Київстар (KyivStar) пропонує скористатися послугою «Мобільна безпека». З її допомогою також відстежують геолокацію дитини, а ще можна встановити перелік безпечних місць. Якщо дитина не буде дотримуватися встановленого маршруту, то вам надійде повідомлення.
Контроль за допомогою мобільних операторів є прихованим, адже цю послугу можна увімкнути без відома дитини.
Контроль програм на телебаченні
У більшості сучасних телевізорів є вбудований батьківський контроль, що:
- блокує неприйнятний контент;
- обмежує доступ до програм через браузер;
- забороняє доступ до певного каналу.
Скористатися батьківським контролем пропонують такі медіасервіси, як Netflix, Megogo, Київстар ТБ тощо.
Використайте меню, щоб увімкнути дитячий режим. Можна вибрати такі обмеження, як блокування каналів або вибір списку каналів для дорослих. Щоб вимкнути дитячий режим, треба ввести пароль у налаштуваннях особистого кабінету.
Як запобігти відключенню батьківського контролю?
Вибрати додаток батьківського контролю та встановити його не складно. Проте складніше вмовити дитину ним користуватись. Якщо ви чуєте активний протест, то можна використати програму з прихованим режимом. Час від часу необхідно перевіряти коректність роботи встановлених обмежень, адже дитина може навчитися відключати контроль.
Зверніть увагу, що техніка не може бути інструментом для шантажу. Рекомендується одразу встановити чіткі правила та дотримуватись їх. Паралельно із цим формуйте у малечі відповідальність за використання гаджетів та пояснюйте важливість безпечного поводження в інтернеті.