Автомобільні причепи дають змогу зручно розмістити все те, що не помістилось у багажнику. Тому не дивно, що все більше водіїв розглядає можливість придбання такого додаткового транспортного засобу. Як зареєструвати причіп та що для цього потрібно — розповідаємо в цій статті.
Які причепи можна зареєструвати
Причепи не мають двигуна та пересуваються завдяки автомобілю або іншому транспортному засобу. Проте, згідно з Правилами дорожнього руху, вони також належать до групи транспортних засобів. Також їх обов’язково треба реєструвати, щоб причіп отримав власний номерний знак.
Купити причіп легко на OLX. Великий вибір причепів для авто, трактора, мотоблока — вибирайте такий, що підійде саме вам.
Причепи розрізняють за вагою навантаження між тягачем та причепом. Є такі види:
- Причіп. Це самодостатній транспортний засіб, який може чіплятися до будь-яких тягачів. До цієї категорії належать легкові причепи, а також причіп платформа та причіп-фургон.
- Напівпричіп. З’єднується з тягачем завдяки спеціальному «сідлу». Не є самостійним транспортним засобом. Якщо немає тягача, встановлюється на відкидні або висувні стійки.
- Розпуск. Гібрид причепу та напівпричепу, який використовується для перевезення вантажу в складі автопоїзда.
Реєструвати потрібно всі види причепів. Єдиний випадок, коли цього можна не робити, — якщо причіп не буде використовуватись у дорожньому русі.
Підготовка для оформлення причепа
Згідно із чинним законодавством, причепи до машини мають бути зареєстровані протягом 10 діб після придбання. Під час покупки важливо перевірити наявність таких документів:
- паспорт технічного засобу;
- акт прийняття-передання;
- договір про купівлю-продаж майна.
Оформити документи на причіп можна самостійно або ж за допомогою нотаріуса.
Керувати причепом дозволяється з 19 років. Якщо маса для перевезення причепа менше ніж 750 кг, достатньо мати водійське посвідчення категорій В, С1, С, D1 і D. Якщо маса понад 750 кг — потрібна категорія С1Е, СЕ, D1E або DE.
Як зареєструвати причіп без документів
Реєстрація всіх транспортних засобів відбувається через сервісні центри МВС, а також через застосунок «Дія». Щоб оформити документи на причіп легковий, власнику потрібно надати:
- паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу);
- документи на легковий причіп, що підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення чи митного оформлення;
- документ, де зазначена вартість (якщо це перша реєстрація);
- квитанцію про оплату послуг.
Орієнтовна вартість послуг (включно з видаванням номерного знаку) складає 623 грн. Документи на причіп до легкового автомобіля оформляють протягом одного робочого дня.
Як зареєструвати саморобний причіп до легкового автомобіля
Нерідко автолюбителі майструють саморобні причепи. Їх також потрібно реєструвати. Проте реєстрація саморобного причепа відбувається дещо складніше. Крім зазначеного вище переліку документів, причіп має пройти огляд на відповідність необхідним вимогам. Працівники випробувальної лабораторії перевіряють характеристики транспортного засобу, його вагу, розміри легкових причепів. За результатом перевірки складається акт огляду транспортного засобу, або ж у реєстраційні документи вноситься відповідна мітка.
Чи можна використовувати причіп без реєстрації
Оскільки причіп є повноцінним транспортним засобом, на нього поширюються відповідні правила. За їзду з незареєстрованим причепом передбачається штраф у розмірі 850 грн. Повторне порушення протягом року загрожує водієві штрафом в 1700 грн або 30–40 годинами громадських робіт.
Автомобільний причіп — це зручне доповнення, завдяки якому можна транспортувати всі необхідні речі. З правильно оформленими документами пересування з причепом буде максимально безпечним та комфортним.