Сьогодні кава вже перестала бути просто напоєм. За останні кілька десятиліть популяризація приготування кави призвела до того, що ми можемо вибирати між різними кафе, щоб насолодитись улюбленим смаком і ароматом. Але чи замислювалися ви коли-небудь, що означає бариста та хто відповідає за смак і аромат улюбленої чашки лате або еспресо?
Хто такий бариста
Бариста це фахівець, який розбирається в каві та темах навколо неї. Це людина, яка насамперед захоплена всім, що пов’язано із цим напоєм. Це стосується не тільки безпосереднього приготування, але і процесу виробництва та смаження бобів. Крім того, він обізнаний із правилами зберігання та обробки кавових зерен, а також подачі напою.
Що робить бариста
Професія бариста — це комплексний підхід до всього процесу та увага до кожного етапу приготування кави. Крім того, однією з характеристик хорошого баристи є постійне бажання вчитись, опановувати нові техніки роботи, вправно працювати з обладнанням. В обов’язки баристи входить також вміння розрізняти сорти кави на смак і підбирати зерна відповідно до вподобань клієнта.
Скільки отримує бариста
На заробіток баристи впливає кілька чинників, кожен із яких може відігравати ключову роль. Приміром, до класного професіонала можуть приходити постійні відвідувачі незважаючи ні на які інші чинники. Але це окремі випадки. Загалом робота баристою приносить заробіток 12–20 тис. гривень на місяць і залежить від:
- ставки;
- відсоткових надбавок;
- типу закладу;
- об’єму наданих послуг;
- сезону.
Також у цій сфері певний відсоток від заробітку становлять чайові.
Які особисті якості важливі для роботи баристою
Крім відмінного знання сфери та вміння готувати каву, робота бариста зобов’язує мати ще певний набір особистих якостей. Він має легко знаходити контакт із клієнтом. Хороший бариста не тільки приготує смачну каву, але й із задоволенням проконсультує щодо вибору зерен, розпитає про уподобання та розповість про весь процес.
Хорошого бариста робота спонукає до постійного розвитку та самовдосконалення. Ці особисті якості допомагають експериментувати, шукати нові рецепти, вправлятися в лате-арті.
Робота баристи вимагає також розуміння технічних особливостей обладнання. Адже від температури та тиску в кавоварці залежить смак напою.
Переваги та недоліки в роботі баристою
Професію баристи зазвичай обирають люди, для яких вивчення таємниць приготування ароматного кавового напою є пристрастю, тому великою перевагою цієї роботи є задоволення від поглиблення у свої інтереси. Також серед них:
- спілкування з людьми;
- популярність професії;
- можливість працювати в престижних закладах;
- можливість реалізації своїх творчих здібностей.
Проте робота баристи має також свої недоліки:
- постійне перебування на ногах;
- позмінність роботи;
- обмежена можливість кар’єрного росту;
- стрес через спілкування зі складними відвідувачами.
Складність роботи для захоплених своєю справою може стати найцікавішим елементом професії. Адже бариста може використовувати психологію, аналітику, технології та багато інших аспектів життя.
Який попит на барист
Професія баристи стає все більш популярною. З ростом популярності кави збільшується кількість шанувальників напою. Це призводить до відкриття нових закладів із широкою пропозицією різноманітних рецептів приготування, де кожен ентузіаст отримує можливість досягти досконалості в цій сфері.
Де можна пройти навчання на баристу
Щоб стати баристою потрібні бажання та інтерес до теми кави.
Багато молодих людей починають свою професійну кар’єру як підробіток у численних кафе, де пропонують гнучкий графік.
Часто саме там любителі цієї професії починають отримувати свій перший досвід, вивчаючи основні поняття та практикують свої навички. В інтернеті можна знайти курси підготовки до майбутньої професії, а також багато теоретичних знань.
Щоби бути баристою, ви маєте любити каву та все, що з нею пов’язано. Кращі в справі ентузіасти сприймають цей ароматний напій невіддільною частиною свого життя. Крім того, дуже важлива легкість встановлення міжособистісних контактів. Часто саме бариста створює ту особливу атмосферу, яка дає можливість насолоджуватися чашкою улюбленої кави.