Техніка, що значно полегшує виконання різноманітних робіт на земельній ділянці, має назву культиватор. Якщо рихлити землю з його допомогою, то це забезпечить грамотний посів, внесення добрива на необхідну глибину, знищення коріння бур’янів. Результатом буде хороший урожай. Ми розповімо, які види культиваторів існують та на які параметри звернути увагу під час вибору.
Види культиваторів
Залежно від типу двигуна всю цю техніку для обробки землі можна розділити на:
- бензинову;
- дизельну;
- електричну;
- акумуляторну.
Кожен вид має свої переваги та недоліки, на них варто спиратися під час розв’язання питання, який культиватор кращий саме для ваших потреб.
Бензиновий культиватор
Бензиновий культиватор варто вибирати в тому випадку, коли потрібен великий обсяг роботи, що вимагає великих зусиль. Це одна з найскладніших моделей, що має високий рівень потужності. За умови використання бензинової техніки рекомендується уважно стежити за утворенням нагару, який може призвести до несправності двигуна. Під час використання таких моделей неминучі витрати на придбання якісного пального (в інструкції вказуються конкретні марки палива), також знадобляться великі кошти у випадку ремонту.
Дизельний культиватор
Дизельний агрегат має відмінні технічні характеристики та доступну вартість. До його переваг належать:
- тривалий термін експлуатації (у порівнянні з бензиновими моделями);
- збільшена маса двигуна, що робить техніку більш зручною і безпечною;
- низьке енергоспоживання;
- збільшений крутний момент, що збільшує витривалість до значних навантажень;
- можливість працювати тривалий час на низьких обертах.
До недоліків можна віднести труднощі із запуском двигуна в холодну погоду, а також неможливість тривалої роботи мотора на холостих обертах.
Електричний культиватор
Електричне обладнання екологічне, легке, недороге, має низький рівень шуму. Воно підійде для обробки невеликих городів та клумб. Площа обробки буде залежати від метражу подовжувача, адже ця техніка працює від електричної мережі. Електричний ручний культиватор має невелику потужність.
Акумуляторний культиватор
Завдяки внутрішньому акумулятору ці мінікультиватори мають таку перевагу, як мобільність та автономність (без підзарядки техніка може працювати приблизно 40 хвилин). Акумуляторні моделі коштують дорожче звичайних електричних та використовуються лише для обробки м’яких ґрунтів.
Як вибрати культиватор залежно від параметрів
На OLX можна знайти понад 3000 оголошень, що стосуються продажу культиваторів. Але перед тим, як придбати обладнання, треба більше дізнатися про параметри конкретної моделі та зробити правильний вибір.
На OLX можна також зустріти оголошення про продаж такої техніки, як мотокультиватор. Відмінність між даними агрегатами полягає в тому, що мотокультиватор — це більш потужна та універсальна техніка. Вона може виконувати функції не тільки культиватора, але й циркулярної пили, рубанка й мінітрактора. Деякі параметри в них збігаються, тож нашими порадами можна користуватися й у тому випадку, коли вас цікавить, як вибрати мотокультиватор.
Параметри обробки ґрунту
Дуже важливо врахувати тип ґрунту перед тим, як ви придбаєте ручний культиватор. М’які ґрунти можна обробляти за допомогою електричних агрегатів, потужні бензинові та дизельні впораються з важкими глинистими ґрунтами, вони можуть обробити ґрунт на глибину до 400 мм.
На глибину обробки ґрунту впливає також діаметр фрез і тип обладнання. Ручний міжрядний культиватор — аматорський варіант, він може забезпечити глибину обробки від 80 до 200 мм, напівпрофесійне обладнання обробляє ґрунт на глибину до 280 мм, а професійне — до 400 мм.
Тип двигуна
Під час вибору типу двигуна треба відштовхуватися від потреб та можливостей. Для ділянки з м’яким ґрунтом необхідно вибрати електричну модель, з глинистим — бензинову або дизельну. Варто врахувати й вартість пристроїв, адже тип двигуна впливає на неї безпосередньо.
Потужність
Потужність — дуже важливий показник, адже чим вона вище, тим більшою є продуктивність техніки. Для моделей із двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) її вимірюють у к. с. (кінських силах), для моделей з електромотором — у Вт. 1 к. с. — це приблизно 740 Вт.
Під час вибору потужності треба звернути увагу й на тип ґрунту. Якщо вам треба обробити важкий ґрунт на велику глибину, то необхідно вибирати культиватор максимальної потужності.
Потужність також буде залежати й від площі ділянки, що необхідно обробити. Якщо площа ділянки менше ніж 15 соток, то вистачить техніки потужністю 3,5 к. с., для ділянки площею 500 соток знадобиться культиватор потужністю 9 к. с.
Паливний бак або акумулятор
Об’єм паливного бака або місткість акумулятора також будуть впливати на вибір оптимальної моделі культиватора. Чим ці параметри більші, тим довше техніка може працювати без дозаправляння або підзарядки. Від них також залежить і вага агрегатів.
Треба уважно придивитися до витрат палива, вона буде залежати від типу й потужності двигуна. Витрата палива буде зростати з ростом потужності.
Метод запуску мотора
Метод запуску ДВЗ може бути ручним або за допомогою електростартера.
Наявність ручного стартера вимагає смикання ручки. Це надійний та простий тип запуску обладнання, але він потребує докладання певних зусиль. Культиватори з таким стартером недорогі.
Для того, щоб запустити електростартер необхідно лише провернути ключ. Таке обладнання буде важчим та дорожчим.
Система охолодження
Система охолодження двигуна може бути водяною або повітряною.
За допомогою водяної системи дуже добре відводиться тепло, що збільшує термін експлуатації обладнання. Культиватори з водяною системою важкі та габаритні, також вони мають більшу вартість, якщо порівнювати з моделями, що мають повітряну систему.
Техніка з повітряною системою дешева та надійна, але даний тип охолодження не дуже ефективний, тому він підійде лише для малопотужних двигунів.
Колеса культиватора
Від коліс також буде багато залежати. Чим більший їх діаметр, тим кращою буде прохідність техніки. Велика ширина коліс також допоможе легше долати перешкоди. Колеса культиватора можуть бути литими або пневматичними. Литим не потрібне накачування, вони стійкі до проколів. Пневматичні мають хорошу амортизацію, вони більш легкі, але можуть проколотися та вимагають накачування.
Висновки
Під час вибору культиватора необхідно врахувати багато показників:
- Важливими є параметри обробки ґрунту. Треба визначитися — важкий чи м’який ґрунт на ділянці, на яку глибину необхідно обробити ґрунт. Важливою буде й загальна площа ділянки, від неї залежить потужність культиватора.
- Тип двигуна необхідно вибирати залежно від потреб. Зверніть увагу й на вартість техніки, адже вона значною мірою залежить від цього параметру.
- Важливими параметрами будуть метод запуску мотора та вид системи охолодження.
- Звернути увагу рекомендується і на колеса техніки.
Завдяки нашим порадам вибір культиватора для земельної ділянки вже не є складним завданням. Якісне надійне обладнання допоможе вам під час робіт на городі або на дачі.