Струнка талія — це мрія багатьох, проте не всі мають можливість регулярно відвідувати спортзал. Підтримувати тіло в гарній фізичній формі можна й у домашніх умовах, саме для цього потрібен такий спортивний інвентар, як хула-хуп. Що таке хула-хуп, які є його види та як правильно з ним тренуватись — читайте в цьому матеріалі.
Що таке хула-хуп
Хула-хуп — це спеціальний обруч із пластику або металу, який можна обертати на талії, руках та ногах. Він набув популярності в 1958 році, як спеціальний круг для схуднення. Проте важливо враховувати, що вправи з хула-хупом не замінюють інше тренування та дієту, а є лише складником здорового способу життя.
Які є види хула-хупа
Хула-хупи бувають із різних матеріалів та можуть мати різний розмір, колір. Усе це залежить від призначення тренажера. За цим показником вони бувають таких видів.
Гімнастичний хула-хуп
Це стандартний різноколірний обруч із пластику, алюмінію або інших матеріалів. Діаметр такого хула-хупа приблизно 70–90 см. Він чудово підходить для початківців та дітей, але не має такого ефекту, як інші види.
Масажний хула-хуп
Такий хула-хуп для схуднення складається із 7 частин та має вздовж свого периметра 35 гумових кульок, які масажують тіло під час обертання тренажера. Завдяки цьому збільшується приплив крові, активізуються обмінні процеси та ефективніше спалюються калорії.
Перед тим як вибрати хула-хуп масажний, варто врахувати, що спочатку тренування з ним можуть бути не дуже зручними. Масажні кульки можуть залишати синці на непідготовленій шкірі, а сам тренажер досить важкий.
Розбірний хула-хуп
Розбірний хула-хуп складається з 2, 4 або більше частин, які можна роз’єднувати. Залежно від моделі він може мати різну вагу та додаткові гумові кульки, як у масажного тренажера. Перевагою такого хула-хупа є те, що він не займає багато місця в кімнаті, його можна брати для тренувань на свіжому повітрі чи під час далекої подорожі.
Важкий хула-хуп
На відміну від звичайного обруча, порожнина такого хула-хупа заповнюється додатковими матеріалами (піском або металом), які збільшують його вагу на 2–3 кг. Завдяки цьому посилюється навантаження та швидше спалюються калорії. Проте початківцям крутити колесо для талії не рекомендується, щоб не завдати собі травми.
Хула-хуп із вбудованим лічильником калорій
Хула-хуп із лічильником відстежує кількість та швидкість обертів, після чого автоматично підраховує, скільки калорій було спалено під час тренування. Результат показується на спеціальному екрані, завдяки чому можна не рахувати кількість обертів самостійно.
Хула-хуп із магнітом
Різновид хула-хупа, обладнаний магнітами, що утворюють у його колі магнітне поле. Такий обруч важить майже так само, як і звичайний, проте, як переконують виробники, має кращий оздоровчий ефект. Дія магнітного поля сприяє покращенню кровообігу, а також насиченню шкіри й органів людини киснем.
Розумний масажний обруч
Одним із найновіших видів хула-хупа є смарт або розумний масажний обруч для схуднення. Такий хула-хуп обладнано спеціальною відцентрованою кулею-обтяжувачем та системою регулювання, яка дає змогу закріпити обруч на людині. Обертати смарт хула-хуп не потрібно, достатньо здійснювати колові оберти талією, щоб крутилася куля-обтяжувач.
Розумний масажний хула-хуп не залишає синців на тілі та не займає багато місця. Обруч додатково обладнано лічильником калорій, завдяки якому можна визначити, скільки треба крутити хула-хуп і як зробити вправи більш ефективними.
Як вибрати хула-хуп
Вибирати, який обруч кращий для схуднення, потрібно за двома параметрами: діаметр та вага. Кожен із них має свої особливості, їх варто врахувати перед тим, як придбати тренажер.
Діаметр
Чим вища людина, тим більшим має бути діаметр. Щоби підібрати обруч відповідного розміру, потрібно поставити його біля себе. Верхня точка обруча має бути вище талії та нижче грудей, тобто приблизно доходити до ребер. Якщо у вас немає можливості поміряти хула-хуп на собі, можна просто відміряти відстань від пупка до землі — отриманий результат буде потрібним діаметром обруча.
Чим більший діаметр хула-хупа, тим важче його обертати. Обручі меншого розміру обертаються швидше, завдяки чому можна інтенсивніше тренуватись.
Вага
Вага хула-хупа залежить від моделі та матеріалу, з якого він зроблений. Наприклад, алюмінієві хула-хупи досить легкі, їхня вага приблизно 500–700 г, а от масажні моделі можуть важити до 3 кг. Загалом варто дотримуватися таких рекомендацій:
- для дітей підійде обруч вагою до 1 кг;
- для новачків — вагою 1,1–1,5 кг;
- для людей із хорошою фізичною підготовкою — вагою 1,5–2 кг;
- для спортсменів — вагою 2–3 кг.
Якщо хула-хуп потрібен для танців або аеробіки, краще підібрати легшу модель. Щоб зменшити талію чи зміцнити м’язи, потрібно використовувати важкі обручі.
Додатково з хула-хупом можна використовувати термопояс. Його виготовляють із неопрену, завдяки чому він одночасно захищає тіло від синців та підсилює ефективність вправ.
Чим корисно крутити обруч
Регулярні тренування з хула-хупом допомагають зміцнити тіло. За допомогою обруча можна:
- покращити роботу серцево-судинної системи — як і будь-яка зарядка, тренування з хула-хупом активізує кровообіг, що позитивно впливає на серцево-судинну систему;
- зміцнити м’язи стегон, живота, талії та сідниць — обертання хула-хупа стимулює активність у цих ділянках;
- покращити рівновагу — щоб обертати коло для талії, потрібно контролювати рухи тіла, що дозволяє краще його відчути та тримати в рівновазі.
Якщо часто та інтенсивно використовувати хула-хуп, користь від занять буде відчутною вже через невеликий проміжок часу.
Чи допомагає обруч схуднути
Відповідь на питання «чи допомагає обруч для талії» — так, але лише за умови правильного та постійного використання. Тренування з відповідним хула-хупом дозволяють:
- спалити калорії — за пів години тренування можна в середньому спалити 162–200 калорій;
- зменшити об’єм талії та стегон — використовуючи хула-хуп упродовж 1,5 місяця можна зменшити об’єм талії на 3,4 см, а стегон на 1,5 см.
Водночас для досягнення результату важливо поєднувати тренування з іншими вправами та правильним харчуванням.
Чи є протипоказання для використання хула-хупа
Хоча хула-хуп корисний для більшості людей, проте він має деякі протипоказання. Передусім, використовувати обруч забороняється вагітним жінкам, щоб не перенавантажувати м’язи живота. Також варто заздалегідь проконсультуватись із лікарем щодо того, чи можна крутити обруч людям, у яких є проблеми зі ШКТ, органами малого таза, спиною, серцем, нирками, або печінкою.
Як правильно крутити хула-хуп
Користуватися обручем досить легко. Щоб досягнути найкращого ефекту якомога швидше, варто дотримуватися рекомендацій щодо того, як правильно крутити обруч:
- Ноги потрібно поставити на ширині трохи більшій, ніж ширина плечей.
- Якщо ви правша, виставте дещо вперед праву стопу. Якщо лівша — ліву.
- Спину потрібно тримати весь час рівною.
- Перед тим як крутити хула-хуп, потрібно притиснути його до спини, тримаючи двома руками.
- Далі необхідно обернути хула-хуп проти годинникової стрілки. Лівшам може бути зручніше крутити обруч за годинниковою стрілкою.
- Після того як ви відпустили обруч, почніть робити талією кругові рухи, щоб він продовжував крутитись.
Починати заняття рекомендується через 1,5–2 години після вживання їжі та їсти лише через 1 годину після вправ.
FAQ
Скільки калорій спалює обруч?
За 30 хв тренування в жінок спалюється приблизно 165 калорій, а в чоловіків — 200. Результат залежить від інтенсивності вправ.
Скільки крутити обруч, щоб схуднути?
На початку займатись із хула-хупом можна по 20–30 хвилин кожного дня. Поступово тривалість тренувань бажано збільшувати.
Скільки коштує обруч?
На OLX звичайний масажний хула-хуп можна придбати приблизно за 250 грн. Моделі з додатковими функціями коштують дорожче. Наприклад, вартість розумного обруча доходить до 1500 грн.