• Укр
  • Рус

Статистика мобільної безпеки, або Як шахраї атакують організації за допомогою наших телефонів

578
Додати
до обраних
Поділитися

Ми з вами живемо в прекрасні часи, коли багатьом людям для роботи достатньо мати тільки інтернет, смартфон і ноутбук. А іноді можна обійтися навіть без ноутбука. Дослідження свідчать про те, що нині мобільний пристрій використовується більше, ніж будь-коли раніше, для доступу в корпоративні системи. Робітники зі свого гаджета можуть виконувати як рутинні задачі, так і дуже відповідальні. Яка ж небезпека ховається в наших телефонах?️

Будь-яке підприємство може стати жертвою шахраїв

Згідно зі статистикою Check Point – компанії, що працює у сфері IT-безпеки, – кількість атак і витоку даних через мобільні пристрої тільки зростає. Наші телефони сьогодні як ніколи уразливі до фішингу, шкідливого програмного забезпечення та інших видів шахрайства. У 2020 році 97% організацій зіткнулися з подібними мобільними загрозами, а в 46% компаній хоча б один співробітник завантажив небезпечний застосунок. Можна тільки уявити наслідки та втрати, що чекають на компанію, які можуть трапитися через недостатній захист і неуважність.

Чотири з десяти мобільних телефонів у всьому світі вразливі до кібератак

Дослідження показало, що принаймні 40% смартфонів на планеті мають прогалини в безпеці у своїх наборах мікросхем і потребують негайного виправлення. Це стосується техніки навіть таких відомих брендів, як Google, LG, Samsung, Xiami тощо.

Зростає кількість мобільних шкідливих програм

Зокрема, спостерігається підвищення активності банківських троянців – шкідливого програмного забезпечення, що використовується для крадіжки особистих або корпоративних даних. До п’ятірки лідерів небезпечних програм належать Hiddad, xHelper, Necro, PreAMo та Guerrilla.

Небезпеки соцмереж

Серед застосунків, що стають посередниками між шахраями та їхніми жертвами, – наші улюблені соціальні мережі. І Facebook, і Instagram, і WhatsApp в якусь мить можуть стати небезпечними, і їхня вразливість призведе до збоїв у роботі застосунків і до втрати даних.

І, звісно, COVID-19

Шахраї не були б шахраями, якби не постаралися витягнути зі світової пандемії користь для себе. Судячи з досліджень, їм це вдалося: частина шкідливого програмного забезпечення, яке люди з усього світу завантажили на свої мобільні телефони, була пов’язана з COVID-19. Особливе місце в розмаїтті застосунків посідають такі, що використовуються для відстеження особи, якщо в неї діагностований коронавірус. Переконані, що початкова мета цих програм є благою, але не всі вони є на 100 % безпечними. Прогалини можуть бути і в тому, що застосунок має забагато дозволів на доступ до інформації, яка є в смартфоні, і в неналежному зберіганні паролів своїх користувачів тощо.

Сподіваємося, ця статистика тебе не дуже налякала й ти продовжуватимеш використовувати свій смартфон як для роботи, так і для особистих цілей.

Однак, погодься, ніколи не завадить знати, де саме може бути небезпечно й чому. Не втрачай пильність, критично оцінюй все підозріле, що зустрічається тобі в мережі, – і тебе не переможе жодний шахрай.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
онлайн-безпека з OLX

Trust & Safety: онлайн-безпека з OLX

Що таке Trust & Safety, як створюється щоденний захист на OLX ✔️ Розглянемо три основних правила, які допоможуть уникнути шахрайства ✔️ Пройдіть тест: «Чи не натрапили ви на шахраїв?» ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.