Робота для студентів: працюючи віддалено можна заробляти на 25% більше, ніж в офісі

742
Додати
до обраних
Поділитися

Молоді готові платити в середньому 8 250 грн на місяць при тимчасовому працевлаштуванні. Підробіток у вигляді роздачі листівок у червні стали шукати майже в 6 разів активніше. Найчастіше на тимчасову зайнятість чекають адміністраторів і офіс-менеджерів, пропонують в середньому 15 000 грн і 10 000 грн відповідно. Яку роботу на літо шукає українська молодь і скільки їй готові платити – в аналітиці OLX Робота за червень 2020.

Літні тренди

Період літніх канікул — це, крім усього іншого, можливість підзаробити – знайти першу роботу та відчути себе більш незалежними. І хоча карантин вніс корективи практично в усі сфери життя, ринок праці продовжує розвиватися, а вже звична віддалена робота навіть дає можливість отримувати більше. Так, у червні в категорії «Початок кар’єри/студенти» зарплату дистанційним співробітникам пропонували на 25% вищу, ніж офісним, – у середньому 12 500 грн на місяць, а вакансій було майже в 1,5 раза більше – 1 010.

Дистанційна зайнятість привабливіша і для самих пошукачів на старті кар’єри: на кожну пропозицію з роботи вдома відгукувалися в середньому 20 людей, у той час як на офлайн – 18. У травні розрив був ще більшим, адже тоді однією «дистанційною» вакансією цікавилися 19 осіб, а «офісною» – всього 13.

Загалом у червні роботодавці розмістили майже 2 300 вакансій для кандидатів на початку кар’єри. З них 16%, або понад 360, припало на пропозиції з тимчасового працевлаштування, де готові платити в середньому 8 250 грн на місяць. Такий формат зайнятості підходить на літо та в цілому більш популярний серед молоді: за даними OLX Робота, на одну пропозицію відгукувалися в середньому 26 осіб, у той час як на постійну роботу – 17.

Робота для студентів: працюючи віддалено можна заробляти на 25% більше, ніж в офісі

Чого хочуть кандидати

Топ запити щодо тимчасового працевлаштування розповідають трохи більше про бажання юних пошукачів: найчастіше в червні вводили в пошук «робота для школярів»– 4 670 разів, що на 151% частіше, ніж у травні. Не відстають і охочі знайти «віддалену роботу» та «роботу вдома» – позицію для себе вони шукали 4 580 та 3 100 разів відповідно.

Активно також шукають вакансії з щоденною оплатою (3 090 разів) – цей запит на четвертому місці. Закриває топ-5 «роздача листівок» з 2 310 запитами за червень. Причому в травні такий підробіток шукали 410 разів. Це означає, що всього за місяць його популярність зросла на 466%, або майже в 6 разів.

Кого шукають роботодавці

Якщо говорити про найбільш популярні серед роботодавців позиції для тимчасового працевлаштування, то найчастіше шукають адміністраторів – 120 вакансій за червень з медіанною зарплатою в 15 000 грн, що на 11% вище, ніж у травні. На другому місці – офіс-менеджери, яким готові платити в середньому 10 000 грн на місяць. Для них розмістили майже 90 пропозицій.

Стабільно потрібні працівники в Instagram – їм обіцяють заробіток у розмірі 15 000 грн, вакансій – понад 80. Активно шукають також промоутерів, пропонуючи в середньому 9 000 грн на місяць. Вибрати пропозицію можна серед 70 варіантів. Топ-5 популярних позицій для студентів закривають оператори – платити їм готові приблизно 11 500 грн, вакансій за червень було майже 70.

Поради експерта

Щоб досвід першої роботи був успішним, керівник категорії OLX Робота Марія Абдулліна дає такі поради:

1. Не погоджуйтеся на роботу, якщо умови виглядають підозріло або вам пропонують занадто вигідну угоду.

2. Обов’язково фіксуйте в письмовому вигляді домовленості щодо умов роботи, чи то договір, чи то листування в пошті.

3. Не погоджуйтеся на роботу, яка може нашкодити вашому здоров’ю.

4. Якщо вам немає 16 років, ви можете працювати тільки з письмової згоди батьків, тому спочатку обговоріть своє рішення з ними.

5. Не погоджуйтеся на будь-які передоплати або трудові внески на початку роботи – це заборонено законодавством.

6. Не погоджуйтеся на оплату посередницьких послуг з пошуку роботи, адже, відповідно до закону, посередник має право отримувати винагороду тільки від роботодавця.

7. Якщо оплату пропонують зарахувати на картку, варто бути уважним: ні в якому разі не передавайте пін-код, термін дії картки та CVV2-код третім особам – для переказу грошей на картку потрібен тільки її номер.

8. Пам’ятайте про те, що ваші права у відносинах з роботодавцем захищені нормами закону, і якщо він їх не дотримується, слід звернутися до Державної служби з питань праці.

Поділитися
Додати
до обраних
Як працювати й підтримувати команди під час війни: досвід Eldorado, ОККО, Meest та KFC

Як працювати й підтримувати команди під час війни: досвід Eldorado, ОККО, Meest та KFC

Як працедавці пристосувалися до нових умов та які ініціативи з підтримки команд запровадили – дізналася редакція блогу OLX.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!