Віддаленкою цікавляться в 3 рази активніше: що відбувається на ринку праці

1617
Додати
до обраних
Поділитися

Віддаленим співробітникам готові платити на 9% більше, ніж за «класичної» зайнятості, хоча середня зарплата перших упала на 4%. Найчастіше для роботи з дому потрібні студенти та молодь на старті кар’єри, а найпопулярніші вакансії – офіс-менеджер і менеджер Instagram-сторінки. Кого шукають роботодавці на віддалену зайнятість і яку зарплату пропонують – у дайджесті OLX Робота за третій квартал 2020 року.

З квітня-червня по липень-вересень кількість вакансій для офісної роботи зросла на 32% – свідчить аналітика OLX Робота, чия база налічує понад 43 тис. актуальних пропозицій із працевлаштування. Вакансій із пропозицією віддаленої роботи стало на 22% більше. Та й пошукачі цікавляться нею втричі активніше – на одне оголошення відгукуються в середньому 13 осіб. Для офісної зайнятості цей показник трохи менше п’яти.

До того ж для охочих працювати віддалено у липні-вересні зарплати були на 9% вищими – в середньому 12 000 грн на місяць. У попередньому кварталі роботодавці пропонували навіть трохи більше – приблизно 12 500 грн. А середній дохід за офісної зайнятості вже пів року стабільно становить 11 000 грн.

Віддаленкою цікавляться в 3 рази активніше: що відбувається на ринку праці

П’ятірка сфер для віддаленої роботи

Як і раніше, найактивніше шукають роботу студенти та молоді люди на старті кар’єри – на одну пропозицію працевлаштуватися віддалено відгукується в середньому 21 пошукач. До речі, найчастіше роботодавці шукають саме молодь – у третьому кварталі вони активізувалися та почали охочіше розміщувати вакансії для початківців. Оголошень було 1,8 тис., що на 24% більше, ніж у квітні-червні. Рівень доходу молоді не змінився – їм готові платити ті самі 12 500 грн.

На другому місці за кількістю вакансій для роботи вдома – сфера торгівлі та продажів, 1,2 тис. оголошень у третьому кварталі. У другому пропозицій було на 34% менше – 900. Водночас кожною вакансією цікавилися в середньому 13 пошукачів. Роботодавці озвучували зарплату в розмірі 11 500 грн.

Сфера маркетингу та реклами також продовжує розвиватися в режимі віддаленої роботи – з липня по вересень тут розмістили 630 вакансій, що на 12% більше, ніж у другому кварталі 2020 року. Зросли й зарплати – на 5%, зараз роботодавці готові платити в середньому 10 000 грн на місяць. Галузь дуже приваблива для пошукачів – на одну пропозицію відгукувалися в середньому 20 осіб.

Можливість знайти віддалену роботу є і в транспортно-логістичній сфері – наприклад, диспетчером. У цій категорії зарплати підвищили на 7%, або 1 000 грн – у липні-вересні можна було отримувати в середньому 16 000 грн на місяць. Кількість вакансій зросла на 58% – до 330 за квартал.

П’ятірку найпопулярніших серед роботодавців сфер для віддаленої зайнятості закриває IT та телекомунікації. У третьому кварталі тут розмістили 230 вакансій, на кожну відгукнулися в середньому 15 пошукачів. За роботу в діджитал-світі готові платити приблизно 16 800 грн на місяць – так само, як і у квітні-червні.

Віддаленкою цікавляться в 3 рази активніше: що відбувається на ринку праці

П’ятірка віддалених вакансій

За даними аналітики OLX Робота, найчастіше на віддалену роботу шукають офіс-менеджерів – за третій квартал охочі отримати посаду могли вибрати місце роботи серед 600 вакансій. Платити їм готові в середньому 11 500 грн. На другому місці менеджер Instagram-сторінки – 370 пропозицій за липень-серпень 2020 року. Зараз їм обіцяють 18 000 грн – на 20% більше, ніж у другому кварталі.

Працювати віддалено запрошують менеджерів з продажів, які можуть одержувати 12 500 грн на місяць. У третьому кварталі для них було 360 вакансій. Облаштувати робоче місце вдома можуть і оператори call-центру, вибравши привабливу пропозицію серед 300 варіантів. Зарплати у цих співробітників виросли на 67% – якщо в другому кварталі їм обіцяли 7 500 грн, то в третьому вже 12 500 грн.

П’ятірку віддалених вакансій закривають адміністратори, яким готові були платити в середньому 15 000 грн на місяць – на 7% більше, ніж у квітні-червні. За три місяці роботодавці розмістили майже 290 пропозицій.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як не вигоріти під час пошуку роботи

Як не вигоріти під час пошуку роботи: лайфхаки від OLX

Як уникнути вигорання під час пошуку роботи: лайфхаки від OLX ✔️ Як залишитися мотивованими та стресостійкими ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.