«Перевзути» авто за 6 000 грн: як підготувати свій транспорт до зимового сезону

6493
Додати
до обраних
Поділитися

Придбати одну шину можна в середньому за 1 500 грн, при цьому варіантів купити вживаний комплект восени в 7 разів більше, аніж пропозицій з новим. «Двірники» на зиму обійдуться в 250 грн, а нове мастило – в 400 грн. Перед стартом зимового сезону аналітики OLX підрахували, скільки вартуватиме підготувати своє авто до холодів.

Шини

Зимові холоди – випробування навіть для тих автомобілів, які пристосовані до складних умов. Коливання температур, висока вологість, слизька дорога, хімічні реагенти на ній – все це впливає на стан автомобіля та якість їзди. Зарадити може правильне спорядження транспортного засобу ще до настання перших морозів.

Обов’язкова умова – заміна шин на зимові, адже літні втрачають свої властивості вже за найменших мінусових температур. Їхнє використання в холодний період може призводити до ДТП, тому краще не ризикувати та вчасно оновлювати гуму своєму авто. На OLX зараз можна обрати нові покришки серед 856 оголошень в середньому за 1 500 грн/шт.

Антифриз

Наступний етап – перевірка радіатора. Систему охолодження потрібно перевірити на механічні пошкодження та проконтролювати рівень антифризу. Якщо його недостатньо, виберіть необхідний серед 220 оголошень. У середньому пляшка рідини коштує 300 грн.

«Двірники»

Щодо очищення лобового скла, для морозних періодів краще обрати щільні й міцні «двірники». Восени на OLX було 267 оголошень про нові склоочисники – зазвичай їх пропонували за 250 грн/пара.

Мастило

Серце автомобіля – двигун – теж потребує перевірки та підготовки. Для впевненості у його справній роботі під час холодів можуть знадобитися саморобні утеплювачі та ковдри для двигуна. Окрім того, бажано підібрати мастило потрібної в’язкості – взимку краще зупинятися на меншій. Восени його можна було знайти серед 317 варіантів в середньому за 400 грн за пляшку.

Присадки

Узимку перевірку паливної системи краще проводити регулярно, щоб уникнути утворення конденсату. У зимовий період для профілактики наслідків слід тримати рівень палива в баку вище середнього. А для старших авто можна ще й залити в пальне присадки для очищення від бруду та корозій. Обрати необхідну у вересні-жовтні можна було в середньому за 400 грн/пляшка.

Свічки

Щоб бути впевненим, що, попри холоди, ваше авто завжди заведеться, перевірте справність акумулятора. Також можна замінити свічки. Для холодних днів фахівці рекомендують свічки запалювання з електродом з іридію через їх вдалу конструкцію. Обрати підхожі для вашого авто зовсім не проблема на OLX – восени це можна було зробити серед 715 варіантів в середньому за 250 грн.

Аксесуари від опадів

У випадку сніжної зими у пригоді стане кузовний чохол – він зменшить час очищення машини від опадів. Придбати його можна за 250 грн/шт. Для додаткового очищення авто краще запастись щіткою, щоб змітати сніг, та скребком, аби відчищати лід. Восени такий набір з двох елементів продавали всього за 85 грн.

«Екстренний набір»

Крім обов’язкової аптечки, взимку краще тримати у багажнику «екстрений набір» на випадок екстремальних холодів. Ціни на нього такі:

– лопата – 270 грн (220 пропозицій);

– ланцюги проти ковзання – 550 грн (236 оголошень);

– робочі рукавиці – 1 559 варіантів в середньому за 100 грн;

– трос для буксирування – 170 грн (66 пропозицій);

– пускові проводи – 175 грн (46 пропозицій).

Також на випадок непередбачуваних ситуацій краще тримати в машині невелику посудину з піском та сіль, щоб посипати ними дорогу і машина могла рушити в особливо слизькому місці.

Поділитися
Додати
до обраних
Близько 30 тисяч автівок ввезених з-за кордону за квітень: як війна змусила українців шукати транспорт на інших ринках

Близько 30 тис. автівок ввезли з-за кордону за квітень: як війна змусила українців шукати транспорт на інших ринках

Для українців за програмою «нульового» розмитнення відкривається широкий ринок Європи, де тільки на польських OTOMOTO та OLX щомісячно можна знайти понад пів мільйона пропозицій. Про ключові аспекти авторинку, програму та пошук автівок розповідає керівник OLX Авто Андрій Коцина.

Дізнайтесь про найцікавіше

Підпишіться на розсилку повідомлень про нові статті у нашому блозі. Оберіть рубрику або декілька рубрик, що вас цікавлять, і ми надсилатимемо вам сповіщення після публікації нових матеріалів.

Обіцяємо: це не буде занадто часто!