Ігрові приставки та кухонна техніка: які пристрої найчастіше купували українці в 2020 році

1968
Додати
до обраних
Поділитися

Карантинні реалії змусили нас глибше задуматися про те, як проводити час вдома. Ігри, кулінарія чи побут – кожен обирав собі заняття до смаку. Нові обставини вплинули на те, як змінився інтерес українців до девайсів.

Лідерами за ростом популярності стали ігрові приставки – їх стали купувати більш ніж удвічі частіше, якщо порівнювати з минулим роком. Найбільший попит також був на стаціонарні комп’ютери, а серед смартфонів та планшетів найчастіше продавали Apple. Детальніше про те, які пристрої вибирали українці цього року, дізнавалися аналітики OLX*.

Ігрові приставки

Аналітика OLX показала, що українці на карантині почали більше грати у відеоігри: у 2020 році найбільше зросла популярність приставок. Якщо у 2019 році (з грудня по листопад) користувачі придбали майже 7,7 тис. консолей, то у 2020-му – більш ніж у два рази, а саме 15,8 тис. одиниць.

Побутова техніка

Через локдаун українці більше часу проводили вдома, тому техніку для дому теж стали обирати на 93% більше у порівнянні з минулим роком. Її купували з OLX Доставка майже вдвічі частіше, ніж у 2019-му (28 тис. доставок в порівнянні з 14,5 тис.).

Банановий хліб, корейська далгона-кава та «хлібні жаби» були кулінарними трендами 2020-го. Можливо, саме для приготування цих шедеврів українці стали купувати техніку для кухні майже вдвічі частіше (35,4 тис. покупок проти 18,8 тис. роком раніше).

Аудіотехніка

Ділові зустрічі, навчання та навіть вечірки – цього року все перекочувало в онлайн. В умовах такої «міграції» передбачувано зросла й актуальність аудіотехніки – навушників та мікрофонів. У 2020-му їх почали купувати майже вдвічі частіше (79,2 тис. покупок замість 43,8 тис. у 2019).

Стаціонарні комп’ютери

Потужні стаціонарні комп’ютери цього року перегнали за популярністю ноутбуки. Українці були готові пожертвувати мобільністю техніки заради її характеристик. Комп’ютери та комплектуючі купували на 75% частіше, ніж минулого року (217 тис. покупок з OLX Доставка і 124 тис. у 2019).

Що шукали та пропонували найчастіше

В розділі «Електроніка» українці найчастіше шукали:

– «ноутбук» – понад 1 млн запитів;

– «iphone x» – 621 тис. запитів;

– «iphone 7» – 541 тис. запитів;

– «airpods» – 513 тис. запитів;

– «xiaomi» – 441 тис. запитів.

Серед ноутбуків в оголошеннях найчастіше зустрічалася техніка брендів Asus (46,8 тис. оголошень), HP (45,9 тис.) та Lenovo (46 тис.). А от серед планшетних комп’ютерів частіше продавали Apple (33,6 тис.) та Samsung (20,5 тис.).

З-поміж смартфонів пропозиція відповідала попиту. Лідерами за кількістю оголошень стали телефони від Apple (427 тис. оголошень). Наступні за кількістю пропозицій – Samsung (187 тис.) і Xiaomi (163 тис.). Серед приставок найчастіше траплялися Sony PlayStation (54,8 тис.) та Xbox (20,2 тис.).

У розділі «Товари для кухні» продавці здебільшого пропонували газові плити (13,9 тис. оголошень), морозильні камери (9,8 тис.) та мікрохвильовки (9 тис.). А от серед товарів для дому беззаперечними лідерами з кількості пропозицій стали пральні машини – продавці розмістили аж 128 тис. оголошень. Окрім них, популярними були також і швейні машинки – 23,7 тис. пропозицій.

*За даними аналітичної служби OLX, грудень 2019-листопад 2020 р.

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися
Як економити електроенергію

Як економити електроенергію та допомогти енергетикам: 10 порад

10 простих порад щодо економії електроенергії, щоб зменшити навантаження на енергосистему та забезпечити світло в українських оселях ✔️ Підтримайте енергетиків під час війни! ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.