Кожний п’ятий українець переконаний, що може потрапити у затор навіть у вихідні. Водночас водії вважають не доцільними обмеження на в’їзд до центрів міст і очікують будівництва більшої кількості доріг та паркінгів.
Також не можуть порозумітися автомобілісти та власники альтернативного транспорту: перші вважають велосипеди та самокати небезпечним, а другі виїжджають на дороги через те, що немає відповідної інфраструктури.
У червні аналітична служба OLX провела опитування понад 10 тисяч респондентів та з’ясувала, що українські водії думають про дорожню інфраструктуру.
– 69% опитаних українців, які мають легкове авто, користуються ним щодня.
– 22% – беруть машину кілька разів на тиждень.
– 7% – сідають за кермо тільки на вихідних або кілька разів на місяць.
– 2% – керують машиною почергово з іншими членами родини.
Кожний п’ятий українець вважає, що у своєму населеному пункті може потрапити у затор навіть у вихідні. Така сама кількість негативно ставиться до відокремлених смуг для громадського транспорту. На думку 19%, вони лише зменшують проїзну частину для легкових авто. 80% все ж таки позитивно ставляться до цих смуг.
Не можуть порозумітися між собою автомобілісти й власники альтернативних видів транспорту: велосипедів, самокатів, моноколес тощо. Останні масово жаліються на погану інфраструктуру – 91% опитаних вважають її слабо розвиненою та не врегульованою. Це змушує власників такого транспорту виїжджати на дороги загального користування. Через це невдоволені й водії авто – половина з опитаних вважають, що це збільшує ризик ДТП.
73% водіїв переконані, що перемогти затори можна будівництвом доріг і розв’язок, 47% – створенням паркінгів, і лише 12% погодилися б з обмеженнями на в’їзд машин до центрів міст. Ділитися своїми машинами з іншими, щоб зменшити навантаження на дорогах, готові ще менше — тільки 7% автомобілістів.
Якість доріг в Україні автомобілісти оцінюють так:
– Відмінно — 4%.
– Добре — 16%.
– Задовільно — 37%.
– Незадовільно — 21%.
– Погано — 21%.
Якість розмітки оцінюють так:
– Відмінно — 4%.
– Добре — 14%.
– Задовільно — 31%.
– Незадовільно — 26%.
– Погано — 25%.
Кількість дорожніх знаків оцінюють так:
– Відмінно — 17%.
– Добре — 31%.
– Задовільно — 27%.
– Незадовільно — 13%.
– Погано — 12%.
Згідно з дослідженням OLX Авто, кожен третій учасник, який не має машини, планує її придбати. Тільки кожний восьмий пішохід не сідає за кермо, бо вважає зручнішим громадський транспорт.