В період очікування малюка нічого не має заважати, особливо проблеми зі сном. Гормональні зміни, стрімке збільшення живота, а відтак і навантаження на спину погано впливають на якість відпочинку. Якщо хочете почуватися краще та добре спати, допоможе подушка для вагітних. Це спеціальний аксесуар подовженої форми, який можна підкладати не тільки під голову, а й під живіт, спину, ноги, шию.
Для чого потрібні подушки для вагітних?
Анатомічна подушка для вагітних необхідна, щоб забезпечити зручне й безпечне розташування тіла жінки при надії під час сну. Майбутнім мамам не можна спати на животі, на спині часто не рекомендують через імовірність синдрому здавлення порожнистої вени. Тож залишається лежати тільки на боці, що не завжди комфортно. Функціонал аксесуара допоможе:
- дати ногам відпочити;
- зручно покласти свій живіт;
- зменшити напругу в шиї;
- підтримати спину.
«Додаткова перевага цієї покупки в тому, що це одночасно подушка для вагітних і годування. У майбутньому ви зможете на ній комфортно годувати малюка груддю.»
Як вибрати подушку для вагітних за формою?
Вибір форми часто є суто індивідуальним і залежить від власних уподобань. Однак варто також враховувати й розміри, що залежать від конструкції. Якщо хочете брати аксесуар у поїздки або плануєте часто прати, краще шукати компактні подушки.
G-подібна
Вважається, що така подушка для вагітних анатомічна, тобто добре повторює контури тіла майбутньої мами. Форма не є розповсюдженою, але доволі практична. Однак декому нижні вигини можуть заважати спати.
Рогалик
Популярна форма, яку має подушка для вагітних, — рогалик. C-подібна конструкція добре знімає напругу зі спини й живота. Проте якщо захочете перевернутися на інший бік, доведеться перевернути й аксесуар.
Бумеранг
Ще одна популярна подушка для вагітних — бумеранг. Її найголовнішою перевагою є компактність. Також така подушка для вагітної найчастіше використовується для годування дитини.
U-подібна (підкова)
Якщо потрібна найкраща подушка для вагітних (трансформер), цей варіант точно сподобається. Ви можете змінювати її форму залежно від потреб.
«Зручне та практичне рішення — купити кокон для дитини, бортики якого одночасно є подушкою для вагітних і годуючих мам. Це мініматрасик із великими бортиками, що відстібаються.»
П-подібна
Дуже нагадує попередню модель, лише з гострими кутами. Інколи це ортопедична подушка для вагітних, внутрішні краї якої повторюють обриси тіла.
I-подібна
Найпростіший за формою варіант, перевагою якого є компактність. Кладуть або під спину, або під живіт.
J-подібна
Така модель схожа на U-подібну, але з одним зменшеним кінцем. Тобто підтримує живіт і спину, однак її треба перевертати, якщо захочеться поспати на іншому боці.
З яких наповнювачів виготовляють подушки для вагітних?
Як вибрати гіпоалергенний аксесуар для майбутньої мами? Насамперед звертати увагу на наповнювач. Таких варіантів два — пінополістирол та холлофайбер. Ці синтетичні матеріали не накопичують мікроорганізмів, не розкладаються та не гниють. Також наповнювач сприяє зберіганню форми подушки.
На що ще звертати увагу під час вибору?
Форма й наповнювач — не єдині критерії вибору. Також мають значення:
- зріст жінки — чим вища вагітна, тим довша потрібна подушка;
- функціональність — чи можливо використовувати для годування, чи зручно буде спати після вагітності;
- розмір — пов’язаний не лише зі зростом майбутньої мами, а й із наявністю місця для зберігання подушки та розмірами ліжка;
- матеріал — віддавайте перевагу натуральним тканинам, наприклад, бавовні чи бязі.
Крім цього, звертайте увагу на практичність моделі. Наприклад, якщо буде потрібна нова наволочка на подушку для вагітних, з’ясуйте, чи є вони в наявності в магазинах.
Як правильно лежати на подушці для вагітних?
Велика перевага аксесуарів полягає в багатофункціональності. Варто експериментувати, аби підлаштувати подушку під свої потреби. У різні періоди вагітності можуть виникати різні потреби в плані комфорту.
Тож як правильно спати на подушці для вагітних? Є декілька зручних варіантів, завдяки яким підтримується:
- спина — валик треба розташувати за спиною та лягти на бік;
- живіт — підкладіть подушку під живіт, і вага малюка не заважатиме спати (якщо у вас U-, П- або G-подібна модель, валики будуть і під спиною, і під животом);
- шия — дискомфортні відчуття можна знизити, якщо покласти голову на валик;
- ноги — особливо актуально для вагітних, які страждають від набряків, — аксесуар покращить кровообіг.
У майбутньому цей виріб можна використовувати і для дитини: покласти її на подушку під час годування або застосовувати як обмежувач, коли малюк спить у дорослому ліжку.
Як зшити подушку для вагітних своїми руками?
Якщо є велике бажання, аксесуар для майбутніх мам можна зшити власноруч. Алгоритм дій такий:
- Намалювати на папері ескіз.
- Притулити два шари тканини й закріпити булавками.
- Вирізати за ескізом.
- Зшити два боки зі зворотної сторони (не до кінця, залиште дірку для вкладання наповнювача).
- Вивернути майбутню подушку на лицьовий бік.
- Наповнити пінополістиролом чи холлофайбером (придбати його можна на OLX).
- Зашити до кінця.
З такою задачею впорається людина, яка має принаймні елементарні навички рукоділля. І на це може піти лише кілька годин. До речі, навіть якщо ви вже купили подушку, можете самостійно зшити наволочку за аналогічним ескізом.
Коли сумніваєтесь у власних силах, придбайте готовий аксесуар. Завдяки якісній подушці період вагітності буде ще більш комфортним, а ви зможете добре відпочити.