Розвивати фантазію, створювати щось нове, експериментувати — усе можливо, коли є 3Д-ручка. Це ідеальний подарунок для дитини та не менш цікава забавка для дорослого. З’ясуємо, що можна зробити з 3D-ручки та в чому її особливості.
Що таке 3D-ручка?
3Д-ручка — це спеціальний пристрій, за допомогою якого можна малювати об’ємні предмети. Девайс порівнюють із FDM-принтером, однак завдяки розширеним можливостям буде просто робити тривимірні моделі й реалізовувати різноманітні творчі та практичні завдання.
Як працює 3D-ручка?
Перед створенням роботи 3Д-ручкою, варто з’ясувати, як саме відбувається цей процес. Велика перевага девайсів — у простому та зрозумілому принципі функціонування. Алгоритм виготовлення об’ємних виробів такий:
- У спеціальний отвір розміщують кольоровий пластик (він виконує роль чорнил).
- Завдяки впливу високої температури (орієнтовно 150°C) матеріал стає рідким.
- Ви натискаєте на кнопку, яка виводить пластик назовні, і малюєте в просторі потрібні елементи.
- Виріб майже миттєво застигає.
З тим, як користуватися 3D-ручкою, розбереться учень молодших класів і навіть дошкільник. Спочатку дитина зможе створювати прості предмети, а потім, удосконаливши майстерність, братися за складніші завдання.
Які бувають 3Д-ручки?
За конструкцією та принципом роботи всі моделі є ідентичними. Різновиди виокремлюються залежно від таких критеріїв:
- за температурою плавлення — зазвичай вона складає 150°C, однак є і низькотемпературні варіанти — від 70 до 100°C;
- за матеріалом, який використовується — найпопулярнішим варіантом є пластик, але є і моделі з фотополімерними чорнилами.
Також можуть бути додаткові функції, що впливають на зручність та безпеку використання.
Як вибрати 3D-ручку та на що звернути увагу?
Якщо хочете замовити 3Д ручку на подарунок або собі, звертайте увагу на такі параметри, як:
- виробник — є більш або менш відомі виробники, але краще вибирати бренди, які вже встигли добре зарекомендувати себе на ринку й отримати позитивні відгуки;
- діаметр пластику — ручки пристосовані під діаметр 1,75 мм, однак є дорожчий варіант — 3Doodler — для нього потрібний діаметр ниток 2,65 мм;
- тип живлення — ручка, яка малює в повітрі, може живитися від USB-кабелю, або безпосередньо від мережі, але автономні моделі є більш практичними.
Також під час вибору необхідно враховувати вік користувача. Вироби з 3D-ручки рекомендують починати створювати дітям від 4 років. Передусім це пов’язане із загрозою опіків. Малечі до 4 років можна запропонувати моделі, де температура 3Д-ручки складає до 100°C.
Кому буде цікаво працювати з 3Д-ручкою?
Створювати вироби буде цікаво й малюкам, і дорослим. Такі девайси — це справжні розвиваючі іграшки, що допомагають вдосконалити просторову уяву. Також 3D-ручка буде корисною, якщо треба:
- розвинути креативність;
- навчитися звертати увагу на деталі;
- заохотити до пізнання;
- «прокачати» посидючість.
Малювання 3Д-ручкою розвиває художній смак і допомагає дітям власноруч створювати іграшки, аксесуари й інші цікаві речі. Також покупка цього гаджету може бути корисною й у побуті. Наприклад, за допомогою ручки не складно створити пластиковий гачок для речей чи вдосконалити чохол на смартфоні.
Як користуватися 3Д-ручкою: особливості малювання та безпека
Важливо пам’ятати, що пристрій (точніше, його кінчик) нагрівається до високої температури, тому варто дотримуватися правил безпеки. Серед головних правил використання:
- застосовувати лише якісний пластик — розхідний матеріал, за допомогою якого будете створювати малюнки 3Д-ручкою, має бути нетоксичним, якісним, без різкого запаху;
- мати облаштоване робоче місце — зазвичай вистачить столу з вільним простором;
- не доторкатися до кінчика ручки — він нагрівається швидше, ніж корпус (із цієї ж причини вчитися малювати 3Д-ручкою дітям варто під наглядом дорослих).
Сучасні моделі мають додаткову функцію з огляду на безпеку — вимикання через пару хвилин, якщо ви перестали користуватися приладом.
Що можна намалювати 3D-ручкою?
Кількість виробів, які можна створити за допомогою пристрою, обмежується лише вашою уявою. Загалом усі роботи можна розділити на дві великі групи:
- одновимірні — йдеться про малюнки, які зручно наносити не лише на крейдований папір, а й на інші поверхні (скло, метал, дерево);
- тривимірні — тренуючись створювати щось креативне, спочатку можна зробити геометричні фігури (наприклад, куб чи піраміду).
Якщо цікавлять малюнки 3D-ручкою для початківців, є сенс використовувати готові трафарети, де треба просто водити лініями. Це допоможе натренуватись і потім братися за створення складніших предметів.
Що намалювати 3D-ручкою? Серед популярних варіантів — горщик для квітів, підставка під смартфон, окуляри для ігор, сережки. І це — лише кілька можливих варіантів.
Догляд за 3D-ручкою
Найважливіша задача під час догляду за гаджетом — чищення. Для цього потрібно поставити найвищий режим температури й ввімкнути зворотне подавання стрижня. За необхідності можна допомогти собі руками. Коли звичайного чищення замало, доведеться розібрати прилад та видалити залишки полімеру зі стрижня.
Загалом конструкція є елементарною, тому розібратись, як малювати 3D-ручкою та як за нею доглядати, буде просто. Цей прилад подарує безліч позитивних емоцій і стане гарною альтернативою іграм на смартфоні чи комп’ютері.