• Укр
  • Рус

Ідеальна пара: як обрати зимове взуття

4
Додати
до обраних
Поділитися

Зима — чудова пора вже хоча б тому, що це час відпочинку, свят, розваг з рідними і друзями. А для цього знадобиться, зокрема, відповідне взуття. Не лише стильне, а й функціональне. І, безперечно, комфортне. Як обрати свою ідеальну пару для холодного сезону? У статті розповімо, на що слід звернути увагу насамперед.

Чому це важливо

Взимку ноги зазнають впливу низьких температур і вологості. Тож взуття має забезпечувати тепло, зручність і в жодному разі не спричиняти неприємних наслідків, як-от застуди, обмороження, травми. Відповідно підібране зимове взуття не лише слугуватиме модним аксесуаром. Це необхідна складова здоров’я.

Матеріал

Вибір залежить від ваших уподобань, стилю життя і потреб. Пропонуємо розглянути найпопулярніші матеріали, порівняти характеристики та переваги кожного з них. А втім, що б ви не обрали, впевніться, що взуття водонепроникне, зносостійке, але й забезпечує добру вентиляцію. Або придбайте декілька пар — для різної погоди.

Натуральна шкіра — це класика, що залишається популярною завдяки довговічності та естетичному вигляду. Проте вона потребує додаткової обробки для забезпечення водо- і брудовідштовхувальних властивостей, тому за цим взуттям потрібно регулярно доглядати. Крім того, ціни — не для кожного гаманця.

Екошкіра натомість — бюджетніший варіант, що часто використовується для виготовлення зимового взуття. Вона також добре захищає від вологи, але в разі тривалого використання здебільшого зношується швидше, ніж натуральна шкіра. Будьте готові, що новенька пара чобіт знадобиться чи не щозими.

Еко-, натуральна шкіра та інші матеріали: як обирати взуття на осінь і зиму

Замша — ще один популярний матеріал для виготовлення стильних моделей взуття. Однак вона втрачає вигляд після контакту з водою. Якщо обираєте замшу, доцільніше зупинятися на моделях з обробкою. Або ж одягайте таке взуття лише за сухої погоди, без снігу.

Текстиль і мембранні тканини — порівняно нові технології у виготовленні зимового взуття. Це — про високий рівень захисту від води й холоду. Мембрани на кшталт гортекс (Gore-Tex) або аналогічні забезпечують добру вентиляцію і запобігають накопиченню вологи всередині.

Як правильно вибирати зимове взуття

Тепло та ізоляція

Пріоритетне завдання — зберегти тепло. Якщо ви плануєте проводити багато часу на вулиці за мінусової температури, слід звернути увагу на моделі з хорошою термоізоляцією.

Що врахувати?

  • Вовняна підкладка — ідеальний варіант для холодної погоди. Вовна утримує тепло, навіть якщо взуття стане вологим.
  • Фліс — легкий, м’який і теплоізоляційний матеріал, що часто використовується у підкладці зимового взуття. Він добре зберігає тепло і швидко висихає.
  • Синтетичні утеплювачі здатні зберігати тепло навіть за високої вологості й не додають зайвої ваги. Наприклад, Thinsulate (схожий на лебединий пух, але майже вдвічі тепліший) чи PrimaLoft. Саме те для активних людей, які проводять багато часу надворі.

Загалом, що краще утеплене взуття, то ймовірніше, що ви відчуватимете комфорт навіть у найхолодніші дні.

Підошва

Слід подбати і про безпеку. Лід і сніг на вулицях іноді спричиняють падіння і травми, тому не нехтуйте вибором підошви. Протектор — одна з основних характеристик. Підошва з глибоким протектором забезпечує краще зчеплення з поверхнею і запобігає ковзанню.

Найдоцільніше вибирати підошви з гуми або каучуку, оскільки ці матеріали мають хороше зчеплення з поверхнею навіть за мінусової температури. А якщо дуже слизько — взуття зі спеціальними виступами. Однак це більше підходить тим, хто перебуває в місцевостях, де випадає багато снігу або часто утворюється ожеледиця.

підошви для зимового взуття

Зручність і комфорт

Незалежно від того, якому стилеві ви віддасте перевагу, зимове взуття має бути зручним. Не забувайте й про те, що будете носити теплі шкарпетки. Тому варто вибирати на декілька розмірів більше або моделі з можливістю коригувати розмір. Особливу увагу зверніть на халяви. Якщо плануєте одягати утеплені лосини чи термобілизну, ця частина чобіт не повинна бути занадто вузькою.

Ще один момент — амортизація. Вона зменшує навантаження на суглоби і хребет під час тривалих прогулянок засніженими вулицями. Це має особливе значення для людей, що ведуть активний спосіб життя або працюють надворі. Врахуйте також і те, з чого виготовлена внутрішня підкладка вашого взуття. Необхідно, щоб вона була не тільки теплою, а й гігроскопічною (тобто вбирала вологу).

Як доглядати

Відповідне зберігання і регулярна обробка дають змогу довго підтримувати взуття у хорошому стані. Тож перед використанням обробіть його спеціальними спреями для водовідштовхування. Особливо якщо це замша або будь-який інший матеріал, що швидко вбирає вологу. Після прогулянок не забувайте очищати взуття від бруду та снігу. Зберігайте його в сухому місці, без потрапляння прямого сонячного світла.

Як доглядати за зимовим взуттям

Підсумуємо

Вибір зимового взуття — питання не лише стилю, а й турботи про себе: про комфорт і здоров’я. Слід звернути увагу на матеріал, утеплення і щонайперше — зручність. Навіть та сама модель по-різному підійде двом людям. Тож, перед тим як придбати взуття, проаналізуйте свої потреби й умови, в яких будете його носити. Так ви підберете справді ідеальну пару для зимового сезону.

Бути готовими до морозів легко з OLX!

Як вам стаття?

Додати
до обраних
Поділитися

Ставимо цілі на рік: дієві лайфхаки

Як аналізувати минулий рік, ставити SMART-цілі, візуалізувати бажання, використовувати цифрові інструменти й тримати баланс. ✔️ Станьте продуктивними з OLX! ✅ Читати подробиці ➤ Блог OLX.ua.